Траико слонова коска со златна сјајна снегулка жична лента - 2,5 инчи x 40 јарди x 1 ролна за Божиќно украсување, завиткување на подароци, правење лак, венец, занаети за DI

Траико слонова коска со златна сјајна снегулка жична лента - 2,5 инчи x 40 јарди x 1 ролна за Божиќно украсување, завиткување

DEN 1.67

Свеж

Достапно.

Украсете ги и потенцирајте ги вашите занаетчиски проекти со Траико слонова коска со златна сјајна снегулка жична лента. Мора да имате за декорација : Ткаенината со лента со долги 40 дворови е доволна за украсување и збогатување на вашите DIY занаети. Без низа. Користен материјал : Нашата лента е изработена од висококвалитетен поли, текстурата е мека и издржлива, нема да избледи и може да се користи повторно. Може да биде врзана или залепена на пакети за подароци и занаетчиски проекти за DIY. Карактеристики : Убава : Убав изглед на проток ја прави декорацијата поимпресивна. Уникатни и елегантни. Широка употреба : Подарок за завиткување на подароци, украсување на креативни проекти за картички за шиење на картички, проекти за изработка на книги за свадби за венчавки, свадбени декории дома и канцеларија декорација Божиќна декорација. Висококвалитет : Нашата лента има густа ткаенина, така што нема да пронајдете лабави рабови, краеви за кавга или лабави жици насекаде. Уникатни и елегантни. Достапна : Премиум сепак вредност за пари на производи. Лесен за употреба : Нашата жична лента работи совршено за украсување и додавање на завршен допир на вашите занаетчиски проекти. Разновидни : Погодно за какви било украсни предмети како подароци, книги, па дури и украсување на куќи! Флексибилно : калапи убаво и не останува тврд. Висококвалитет : Нашата лента има густа ткаенина, така што нема да пронајдете лабави рабови, краеви за кавга или лабави жици насекаде. Тесната ткаенина се осигура дека нема лабави жици, што ги прави совршени за завиткување на подароци од високо ниво.Користен материјал : Нашата лента е изработена од висококвалитетен поли, текстурата е мека и издржлива, нема да избледи и може да се користи повторно. Уникатно и елегантно : Нашата лента одговара на кој било вид хартија за завиткување на подароци, особено изгледа екстремно на обична хартија за завиткување. Мора да имате за декорација : Ткаенината со лента со долги 40 дворови е доволна за украсување и збогатување на вашите DIY занаети.

Избор на клиенти

Muchao обезбедува 1/2 инчи x 100 јарди двојно лице цврсто ролна со сатен лента, Свеж
Muchao обезбедува 1/2 инчи x 100 јарди двојно лице цврсто ролна со сатен лента,

Ширина : 1 / 2 инчи / 12мм; Lenghth : 100 јарди секоја ролна со пластична количка, може да се чува во складирање...

DEN 2.33
Gorgecraft 7,7 јарди двојно странично металик злато етнички џакард лента 1.3 Широк цветен вез на боемски полиестер ткаени панделки Свеж Попустот
Rigbon Polka точки со лента, лента од 1 инч од 4 јарди, светло розова Свеж
Rigbon Polka точки со лента, лента од 1 инч од 4 јарди, светло розова

100 % Бели полкови точки на светло розова позадина 1 инч од 4 јарди Белите точки прават јасен дизајн на полк

DEN 97.44
Домашни количини со цвеќиња на платно жичен раб лента, 10 јарди Свеж
Домашни количини со цвеќиња на платно жичен раб лента, 10 јарди

Платна лента со чизми за дожд и шема на цвеќиња.5 "Широк од 10 јарди (во должина од 30 стапки)...

DEN 239.84
Розова, Жолта, Бела Пролет Печатени Карирани На Кралската Платно Жичен Раб Лента-2.5 10 Јарди Свеж
Розова, Жолта, Бела Пролет Печатени Карирани На Кралската Платно Жичен Раб Лента-2.5 10 Јарди

2,5 Инчи х 10 Јарди (30 Стапки) Жична ЛентаОдлична За Правење Лакови, Венци, Венци, Замавнувања 2,5 Инчи х 10 Јар

DEN 411.04