СП Бел-Арт, Х-Б ДУРАК 29/41 Степен хидрометар Баум

СП Бел-Арт, Х-Б ДУРАК 29/41 Степен хидрометар Баум

DEN 424.80

Свеж

Достапно.

Дурац Бауме обичен формулар Хидрометар е за употреба со течности потешки од водата. Опсег : 29 до 41; Поделби : 0,1; Точност : 0,1 Баум. 300мм (11,8) во должина. Индивидуално серијализирани; Се одликува со метален баласт. Тестирани и калибрирани во нашата ексклузивна тројна акредитиран/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, акредитирана лабораторија A2 LA против опрема чија калибрација може да се следи на NIST и DKD/PTB. Оваа хидрометар со обична форма Durac Baume е за употреба со течности потешки од водата. Хидрометрите се индивидуално серизирани и има метален баласт. 300мм (11,8) во должина. Вклучува мулти-јазик (англиски, француски, германски, италијански, португалски и шпански) изјава за точност што укажува на точност што може да се следи на NIST и DKD/PTB. Тестирани и калибрирани во нашата ексклузивна тројна акредитиран/регистриран ISO/IEC 17025 : 2005, акредитирана лабораторија A2 LA против опрема чија калибрација може да се следи на NIST и DKD/PTB. Температура на стандардизација 60 ° F/60 ° F. Опсег : 29 до 41. Поделби : 0,1. Точност : 0,1 Баум. По секоја. HB Instrument # : 4630. Професионалци за истражување, индустриска и здравствена заштита се потпираат на SP Scienceware за нивните потреби за ракување со примероци. Продадени лабораториски материјали за бренд за брендови во светски рамки, арт-уметност и H-B вклучуваат над 5.000 предмети од безбедносни шишиња за миење до аспиратори, термометри, лавици, десикатори, хидрометри, кофи со мраз, лажички и лажици. Исто така, достапни се и прилагодени услуги за калибрација, пластично обликување, специјализирани облоги и производство на жица. Лабораториски стакло Wilmad-Labglass Brands glassware ги надополнува Bel-Art и H-B инструментот со над 7000 артикли, вклучувајќи NMR и EPR потрошувачки и специјализирани стакло, како и сопствена измислица за индивидуални стакло, услуги за поправка на стакло и делови од стакло OEM. SP Scienceware е поделба на Warminster, PA -базирана на SP Industries, кои исто така вклучуваат SP Scientific Laborator, Thermal Management и опрема за фармацевтско производство и СП способни помагала за секојдневно живеење.

Избор на клиенти

Vee Gee 6609-5 Baume тежок хидрометар, 39 до 51 степени опсег на Baume, поделбата од 0,1 степени, должина од 305 mm, 60 степени Свеж
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.200/1.450 Специфичен гравитација хидрометар за течности потешки од водата Свеж
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.200/1.450 Специфичен гравитација хидрометар за течности потешки од водата

450; поделби : 0,005; точност : 0,005 Хидрометарот може да прочита до 0,652 ° Целзиусови или до 0,653 за да ги исполни �

DEN 3.00
Термо-хидрометар на Томас Брикс, не-мудро-хидрометар, 0 до 50 степени C, 79/91 BRIX опсег, 15 Должина Свеж
Термо-хидрометар на Томас Брикс, не-мудро-хидрометар, 0 до 50 степени C, 79/91 BRIX опсег, 15 Должина

Brix за шеќер на 20 степени C направено од тешки, annealed цевки за максимална јачина Вграден термометар за неме

DEN 574.40
СП Бел-Арт, Х-Б ДУРАК 0/50 степени на хидрометар Бауме Свеж
СП Бел-Арт, Х-Б ДУРАК 0/50 степени на хидрометар Бауме

Дурац Бауме обичен формулар Хидрометар е за употреба со течности потешки од водата Опсег : 0 до 50; Поделб�

DEN 174.88
H-B инструмент B61821-0400 стакло хидрометар со комбиниран форма, 1.000-1,220 SG/0.002 Свеж
H-B инструмент B61821-0400 стакло хидрометар со комбиниран форма, 1.000-1,220 SG/0.002

Специфичен опсег на гравитација (минимум) : 1 Тип на производ : хидрометар Специфичен опсег на гравитациј

DEN 159.84
H-B Инструмент B61806-0100 стаклен хидрометар со двојна размер, 0,700-1.000 SG/10-70 Baume Свеж
H-B Инструмент B61806-0100 стаклен хидрометар со двојна размер, 0,700-1.000 SG/10-70 Baume

Поделба : 0,010 sg / 1.0 ° Baume Форма на хидрометар : обична Течности полесни од вода : Да Должина (мм) : 165 Бауме о�

DEN 3.00
3 алкохол со алкохол хидрометар хидрометар алкохол мерестер 0 - 96% од алкохолмер Свеж
3 алкохол со алкохол хидрометар хидрометар алкохол мерестер 0 - 96% од алкохолмер

Парчиња алкохол X3 Хидрометри на Спартометри Мерки 0 96 проценти од алкохолот можат да ја мерат содржинат

DEN 3.33
Мерач на хидрометар Kuidamos, тестер за хидрометри 1.100-1.300 опсег за батерија Свеж
Мерач на хидрометар Kuidamos, тестер за хидрометри 1.100-1.300 опсег за батерија

Точна работа : Дизајнирано да има широк опсег од 1.1001.300, како и точност од 0,005, може подобро да ја измери гу

DEN 1432.00
Thermco GW2510 Обичен формулар тал и доказ за алкохол хидрометар, 0 до опсег на трале, 0 до 200% опсег на докази, должина Свеж
Термо-хидрометар за специфична гравитација на Томас, од 0 до 150 степени F, 0,800 до 0,910 опсег Свеж
Термо-хидрометар за специфична гравитација на Томас, од 0 до 150 степени F, 0,800 до 0,910 опсег

Специфична тежина на 60 степени f Направено од тешки, annealed цевки за максимална јачина Вграден термометар

DEN 904.48
Хидрометар Алкохол Метар Тест Комплет Хидрометар Алкохол 0-200 Доказ, Хидрометар Алкохол Со Стакло Цилиндар, Четка И Прашина Свеж Попустот
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.500/2.000 специфичен хидрометар за гравитација за течности потешки од водата Свеж
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.500/2.000 специфичен хидрометар за гравитација за течности потешки од водата

Хидрометарот може да прочита до 0,652 ° Целзиусови или до 0,653 за да ги исполни барањата за точност Калибрац

DEN 2.33
Thermco GW2540 Обична форма специфичен хидрометар за гравитација, 1.000 до 1,220 SG опсег, 0,002 SG дивизија, должина од 300мм Свеж
Thermco GW2540 Обична форма специфичен хидрометар за гравитација, 1.000 до 1,220 SG опсег, 0,002 SG дивизија, должина од 300мм

Nist трага Направени од најдобрите достапни материјали; Стаклото е ослободено од несовршености Земја на �

DEN 3.33
Опрема за обработка на малку гигантски сап хидрометар за тестирање на чаша за правење сируп од јавор Свеж
Опрема за обработка на малку гигантски сап хидрометар за тестирање на чаша за правење сируп од јавор

Измерете го SAP Оваа тестчаша што треба да се користи со хидрометарот што се користи за време на шеќерот с

DEN 1.00
СП БЕЛ-АРТ, Х-Б ДУРАК 59/71 Степен хидрометар Баум Свеж
СП БЕЛ-АРТ, Х-Б ДУРАК 59/71 Степен хидрометар Баум

Дурац Бауме обичен формулар Хидрометар е за употреба со течности потешки од водата Опсег : 59 до 71; Поделб

DEN 149.12
Thermco GW141H стаклена обична форма ASTM Специфични гравитациони хидрометри, ASTM 141H, 1,800 до 1,850 SG опсег, 0,001 SG дивизија, Свеж
H-B Инструмент B61807-4900 Етил алкохол стакло хидрометар, 165-185% доказ/0,2% Свеж
H-B Инструмент B61807-4900 Етил алкохол стакло хидрометар, 165-185% доказ/0,2%

Тип на производ : Хидрометар Број на производителот : B618074900 Должина (мм) : 300 Опсег : 165 до 185 проценти...

DEN 631.68
СП Бел-АРТ, H-B DURAC 0,995/1.038 Анализа на почвата ASTM 151H хидрометар Свеж
СП Бел-АРТ, H-B DURAC 0,995/1.038 Анализа на почвата ASTM 151H хидрометар

Е во согласност со барањата за точност на хидрометрите ASTM бр 151 H Се користи за да се утврди специфичната

DEN 1.00
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.780/1.850 Специфичен хидрометар за гравитација за течности потешки од водата Свеж
SP Bel-Art, H-B DURAC 1.780/1.850 Специфичен хидрометар за гравитација за течности потешки од водата

Гравитацијата на API се оценува во степени на хидрометарски инструмент На пример, ако една нафтена течно�

DEN 426.08