Jkhn 3D печатач Филамент 1,75мм Димензионална точност на +/- 0.02mm 1kg spool одговара на повеќето FDM печатач-црна

Jkhn 3D печатач Филамент 1,75мм Димензионална точност на +/- 0.02mm 1kg spool одговара на повеќето FDM печатач-црна

DEN 377.60

Свеж

Достапно.

◆ Висококвалитетни суровини-Суровината на филаментот PLA е висококвалитетен нови обновливи растителни материјали. Филаментот PLA направен од овој материјал не е плетен, има силна адхезија, висока стапка на успех, исклучителен модел и многу еколошки. ◆ Помалку -затегнати и лесни за употреба ◆ Целосно механичко ликвидација и строг рачно испитување, за да бидете сигурни дека линијата е уредна и помалку затегнување, за да се избегне можното кршење на Snap и Line; Поголемиот дизајн на внатрешниот дијаметар на количка го прави хранењето побрзо. ◆ Димензионална точност 1 кг количка (2.2 bs). ◆ Компатибилен со повеќето 3Д печатачи на FDM и 3 D пенкало ◆ Работи и совршено се хармонизира со сите вообичаени 3 D печатачи од 1,75мм FDM, благодарение на високо-квалитетни стандарди во однос на точност на производството и малата толеранција во дијаметар од +/- 0,02мм. ◆ Вакуумско запечатено пакување ◆ Ова ќе ви овозможи лесно да ги чувате вашите нишки за 3 D печатач во оптимална состојба на складирање и да се ослободите од прашина или нечистотија пред да ја отворите вакумираната запечатена пакување, да спречите метеж на млазницата и да дадете мазни 3 D модели. ◆ Висококвалитетни суровини-Суровината на филаментот PLA е висококвалитетен нови обновливи растителни материјали. Филаментот PLA направен од овој материјал не е плетен, има силна адхезија, висока стапка на успех, исклучителен модел и многу еколошки. ◆ Помалку -затегнати и лесни за употреба ◆ Целосно механичко ликвидација и строг рачно испитување, за да бидете сигурни дека линијата е уредна и помалку затегнување, за да се избегне можното кршење на Snap и Line; Поголемиот дизајн на внатрешниот дијаметар на количка го прави хранењето побрзо. ◆ Димензионална точност 1 кг количка (2.2 bs). ◆ Компатибилен со повеќето 3Д печатачи на FDM и 3 D пенкало ◆ Работи и совршено се хармонизира со сите вообичаени 3 D печатачи од 1,75мм FDM, благодарение на високо-квалитетни стандарди во однос на точност на производството и малата толеранција во дијаметар од +/- 0,02мм. ◆ Вакуумско запечатено пакување ◆ Ова ќе ви овозможи лесно да ги чувате вашите нишки за 3 D печатач во оптимална состојба на складирање и да се ослободите од прашина или нечистотија пред да ја отворите вакумираната запечатена пакување, да спречите метеж на млазницата и да дадете мазни 3 D модели. Предности на нашиот 3 D филамент1. Висока сила и добра цврстина.2. Густината е мала, и е полесна и заштедува пари при печатење модели со голем волумен.3. Висок квалитет на нивните нишки од плата 1,75мм се без мирис, бездушен и нетоксичен. Ги одржува вашите 3Д пенкало и 3Д печатење печатење непречено4. PLA има ниска стапка на намалување и работи добро дури и при печатење на поголеми модели.5. Спакувано со 1 кг/пластична количка, може автоматски да се храни.6. Погодно за најразлични 3Д печатачи7. No bubbles.Technical Specifications:Material : PLA Filament Diameter : 1.75mm Diamter Tolerance : +/-0.02mm Total Length : 340 Meters / 1115 Feet Printing Temperature : 190-230℃ Package : Individually-Sealed, Vacuum-Packed Coils Package Includes : 1kg spool 3 D printer consumables Note Please make Сигурно вашето пенкало користете дијаметар на PLA од 1,75мм на 3Д -пенкало.

Избор на клиенти

Widia GTD GT275004 Победа GT27 HP Tap, целосен дно комофер, десното намалување на раката, 4 флејти, формирање, 1/4-28, HSS-E-PM, Свеж
Widia GTD GT275004 Победа GT27 HP Tap, целосен дно комофер, десното намалување на раката, 4 флејти, формирање, 1/4-28, HSS-E-PM,

Напредни формирани геометрии дизајнирани за супериорни челични перформанси челик и не'рѓосувачки чели

DEN 2.67
CGSignLab | „Продажба на празници -Наутичко дрво“ прозорецот се држеше | 5 x5 Свеж
CGSignLab | „Продажба на празници -Наутичко дрво“ прозорецот се држеше | 5 x5

Користи статички наместо традиционално лепило Станува непроирен кога се печати; Направено од транспар�

DEN 187.84
Mettleair AHF-N04 пневматски придушувач со висок проток, алуминиум, 1/2 npt Свеж
Mettleair AHF-N04 пневматски придушувач со висок проток, алуминиум, 1/2 npt

Тип : пригушувач со челик со висок проток Модел : AHFN08 Тема : 1 / 2 "Npt NPT, BSPT, метрички и UNF навои Месинг, не'рѓос

DEN 0.67
Декларална покривка на igsticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra Thin Protective Tode Skins Skins 000943 Цветно срце Свеж
Декларална покривка на igsticker за Microsoft Surface Go/Go 2 Ultra Thin Protective Tode Skins Skins 000943 Цветно срце

Совршено се вклопува во Microsoft Surface Go / Go 2 Направено од траен 3М материјал, лесен за нанесување и отстрану�

DEN 191.84
Држач за крпи за хартија од кал, црна, 15 1/4 x 5 1/2 дијака Свеж
Држач за крпи за хартија од кал, црна, 15 1/4 x 5 1/2 дијака

Секогаш можете да сметате на нашиот држач за црна хартија Држачот на хартиени пешкири е изработен од ма�

DEN 2.00
Геометриски и квадратни азиски мотив марки за печатење дрво Свеж
Геометриски и квадратни азиски мотив марки за печатење дрво

Должина : 2,1 до 3,2 инчи (5,3 до 8,1 см) Направете блок отпечатоци на ткаенина, хартија, глина, керамика Направе

DEN 2.33
1pcs нов GTB10-N1211 GTB10N1211 Свеж
1pcs нов GTB10-N1211 GTB10N1211

IcexpertInventory, основана над 10 години, е професионален во електронските компоненти и производи за индустриск

DEN 3.00
Cabilock Computer Riser Monitor Stand Riser Computer Laptop Riser Sholf Лаптоп компјутерски екран Ризер со фиока за складирање Свеж
Cabilock Computer Riser Monitor Stand Riser Computer Laptop Riser Sholf Лаптоп компјутерски екран Ризер со фиока за складирање

Следете го држачот за полнење компјутерски лаптоп лаптоп лаптоп компјутерски екран со фиоки за складир

DEN 474.88
Пешачење фани пакет питбул куче срцев крст торба за половината торба со лесен појас торба Свеж
Пешачење фани пакет питбул куче срцев крст торба за половината торба со лесен појас торба

Направено од полиестер со висока густина, многу удобно за носење Ако не сакате да носите голема торба на

DEN 1496.00
M6*l DIY компјутерски куќиште занишани со завртки за рака l = 10/12/14 - Свеж
M6*l DIY компјутерски куќиште занишани со завртки за рака l = 10/12/14 -

Големина : М6, должина : 14мм, боја : црна Е прилагодено : да Број на модел : M6L (L = 10 12 14) Пакет : 5099 п.п Материјал

DEN 1.67
X-Ree Straight Drible Doad Metal Metal Ruted Tupes Tupes Router Bit Tool 1/4 X 7/8 за обработка на дрво (Herramienta de Broca Свеж
X-Ree Straight Drible Doad Metal Metal Ruted Tupes Tupes Router Bit Tool 1/4 X 7/8 за обработка на дрво (Herramienta de Broca

Име на производот : Тркалезни цевки за цевки рутер бит; материјал : метал Дијаметар на дупче за дупчење : 6

DEN 3.00
1/6 п.п. Свеж
1/6 п.п.

8мм агол круг над рутерот малку со лежиште за дрва за обработка на дрва од дрво Волфрам карбид за мелење �

DEN 1.33
Stobok 20 парчиња хартија за хартија барел сребрен метал студент железо нето Свеж
Stobok 20 парчиња хартија за хартија барел сребрен метал студент железо нето

Вирливи и сигурни, отпорни на абење и безбедни и можат да бидат за некое време Складирање на хартија кли�

DEN 1408.00
K-T Industries 5-6245 4-1/2 x 36 диск за пескарење Свеж
K-T Industries 5-6245 4-1/2 x 36 диск за пескарење

Должина на пакетот : 4.5 " Ширина на пакетот : 4.5" Висина на пакетот : 0,12 " Тип на производ : алатки Должина на �

DEN 242.40