Уред на терапија со црвена светлина Haiyue, во близина на инфрацрвен лесен терапија појас за телото на половината на грбот на рамото олеснување на болката, релаксиран?

Уред на терапија со црвена светлина Haiyue, во близина на инфрацрвен лесен терапија појас за телото на половината на грбот на

DEN 2.67

Свеж

Достапно.

Широк напон AC 100 - 240 V, DC 12 V, 15 ft кабел за напојување е доволно долг во опсегот на вашата активност. Лесен за употреба, инфрацрвените уреди за терапија со светлина се вклопуваат околу целната област и се фокусираат на терапијата во канцеларијата или дома. Ремените со токи можат да се прилагодат од 14 ”до 51”, се вклопуваат за повеќето големини на телото. Замена бесплатна за живот на адаптерот, контролорот и конекторите. Дома · Повеќе таргетирање, ефикасно и моќно за олеснување на болката и релаксација на мускулите. Терапија со црвена светлина Haiyue за тело · Црвени светла (660nm) на црвена светлина · Оваа црвена светлина може да биде видлива со човечките очи и да ги таргетира клетките на кожата · Невидливи NIR светла (800nm) на близу инфрацрвена светлина · Оваа близу инфрацрвени LED диоди се појавуваат нелични затоа што тие се појавуваат како што „Повторно невидливо за голо око и цели на длабоко ткиво. Не надминувајте 40 минути употреба во една сесија на терапија. Ременот за терапија со црвено светло доаѓа со 20 минути автоматско исклучување на тајмерот, два режима може лесно да се вклучат.

Избор на клиенти

Метзион Црвена светлина терапија за рацете за олеснување на болката- инфрацрвена светлосна терапија Заврши за болка во зглобот, Свеж Попустот
Светилка за лесна терапија, SMY светлосна енергија за светло и Adjustable LED светло со време и UV бесплатно Свеж
Светилка за лесна терапија, SMY светлосна енергија за светло и Adjustable LED светло со време и UV бесплатно

【LED, UV без, сина боја светло】 Сината светлосна ламба како иста ефикасна како 10,000 луксузни бела светлина,

DEN 636.80
Уред за терапија со црвена светлина со LED дисплеј за мускули на телото и миленичиња Свеж
Уред за терапија со црвена светлина со LED дисплеј за мускули на телото и миленичиња

? Вклучен е лесен за работа со кориснички водич Полесна или подлабока пенетрација погодна и за професио�

DEN 1913.44
NRS здравствена заштита сензорна подот се појави шатор Свеж
NRS здравствена заштита сензорна подот се појави шатор

Обезбедува безбедно сензорно опкружување за деца Лесно и брзо да се постави и да се спакува...

DEN 591.84
Уреди со црвена светлина Hyunlai 100W во длабока црвена 660NM и 850NM црвена светлина за ламба за домашна употреба. Свеж
Уреди со црвена светлина Hyunlai 100W во длабока црвена 660NM и 850NM црвена светлина за ламба за домашна употреба.

❤❤ 【брановите должини на црвената светлина ламба】 Оваа црвена светлина уреди доаѓа со црвена 610nm, црв�

DEN 289.60
Инфрацрвена ламба, нова 150W во близина на инфрацрвена светло црвена светлина топлинска ламба поставена серија, домашна употреба Свеж Попустот
Уред на терапија со црвена светлина HKE, 660Nm 850Nm во близина на инфрацрвена светлосна терапија со тајмер и штанд, 150W 30 Свеж
Фототерапија со тесна светлина на UV/311nm со две светилки Свеж
Фототерапија со тесна светлина на UV/311nm со две светилки

Преносен дизајн со UV Googgles, LCD дисплеј, вграден тајмер, функција за броење Со внатрешен рефлектор, обезбед

DEN 6000.00
Abhisubya 5 in1 LED Mini терапија уред 1 MHz Физио -терапија машина за лична и домашна посета Цел Свеж
Abhisubya 5 in1 LED Mini терапија уред 1 MHz Физио -терапија машина за лична и домашна посета Цел

Фреквенција : 1 MHz Излез : 15 акустично Тип : Машина за физиотерапија, уред за физио терапија Употреба : Дома

DEN 96.00
Светилка за лесна терапија, УВ 10000 ЛУКС терапија светло, LED ламби за среќно расположение со 5 прилагодливи нивоа на осветленост Свеж Попустот