Стаклен сад за чај, котел за чај од кујна, отпорен на топлина, за дома

Стаклен сад за чај, котел за чај од кујна, отпорен на топлина, за дома

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Телото на чајникот усвојува отпорен на топлина, високо боросиликатно стакло, лесен и издржлив. Погоден е за зелен чај, црн чај, миризлив чај, чај од олонг, занаетчиски чај, овошен чај, итн. Тој е широко користен во кафулиња, хотели, чајни простории, ресторани и други места. Непречено и стилски, безбеден и сигурен, лесен за чистење и не остава дамки од чај. Транспарентен стаклен чајник, голем капацитет од 600 мл, погоден за употреба на домови и канцеларии. Телото на чајникот усвојува отпорен на топлина, високо боросиликатно стакло, лесен и издржлив. Погоден е за зелен чај, црн чај, миризлив чај, чај од олонг, занаетчиски чај, овошен чај, итн. Тој е широко користен во кафулиња, хотели, чајни простории, ресторани и други места. Непречено и стилски, безбеден и сигурен, лесен за чистење и не остава дамки од чај. Транспарентен стаклен чајник, голем капацитет од 600 мл, погоден за употреба на домови и канцеларии. Функција : 1. Телото на чајникот усвојува отпорна на топлина високо боросиликатно стакло, лесен и трајно.2. Погоден за зелен чај, црн чај, миризлив чај, олонг чај, занаетчиски чај, овошен чај, итн .3. Широко се користи во кафулиња, хотели, чајни простории, ресторани и други места.4. Непречено и стилски, безбеден и сигурен, лесен за чистење и не остава дамки од чај.5. Транспарентен стаклен чајник, 600мл голем капацитет, погоден за домашна и канцеларија за употреба. Спецификација : Тип на ставка : чај тенџере : Високо боросиликатно стакло + не'рѓосувачки челик + Бамбуоколер : Транспарентна маичка : 600m Lapplication : Кафе продавници, хотели, чајни простории, ресторани и други големини на телото на поставување : Приближно. 12x8cm, 4,7x3.1inlid Големина : Прибл. 8.3см, 3,3 во категорија : Прибл. 553 G, 19.5oz Список на пакети : 1 x Lid1 x Containen Rote : 1. Ве молиме, дозволете грешка од 0‑2 см поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.2. Мониторите не се калибрирани исто, бојата на артиклите прикажана на фотографии може да се прикаже малку поразлична од реалниот предмет. Ве молиме, земете го вистинскиот како стандард.

Item Type: Tea Pot
Material: High Borosilicate Glass + Stainless Steel + Bamboo
Color: Transparent
Capacity: 600ml
Application: Coffee shops , hotels , tea rooms , restaurants and other places
Teapot Body Size: Approx. 12x8cm , 4.7x3.1in
Lid Size: Approx. 8.3cm , 3.3in
Weight: Approx. 553g , 19.5oz
Package List:
1 x Lid:
1 x Container:
Note:
1. Please allow 0‑2 cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding.:
2. Monitors are not calibrated same , item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard.:

Избор на клиенти

Дебел гроздобер црн керамички чај чај постави порцелански чајник рачно изработен чај од олонг 240 мл Свеж
Дебел гроздобер црн керамички чај чај постави порцелански чајник рачно изработен чај од олонг 240 мл

Издржлива и разноврсна.Гонска и дексстерозна, тродимензионална елеганција Нека цвеќињата цветаат и па�

DEN 1496.00
Едноставно густо чајник од чајник од не'рѓосувачки челик чајник со чајник со котел за филтрирање Свеж
Едноставно густо чајник од чајник од не'рѓосувачки челик чајник со чајник со котел за филтрирање

Добијте го ова елегантно, но стилски парче чај и џез по временските часови! Висококвалитетните чајници �

DEN 2104.32
Современи чајници чајник 230 мл виолетова глина чајник мајстор рачно изработен чај тенџере Зиша чај сет чајници Свеж
N/A не'рѓосувачки челик котел задебелен чајник со чајник со чајник шпорет чајник чајник чајник Свеж
N/A не'рѓосувачки челик котел задебелен чајник со чајник со чајник шпорет чајник чајник чајник

Дебел материјал од не'рѓосувачки челик, третман на површинска боја , Тркалезното тело ве прави да се чув�

DEN 0.67
Дебела 600/800ml отпорна на топлина стакло чајник чај сет котел постави чајник од не'рѓосувачки челик чајник Свеж
Дебела 600/800ml отпорна на топлина стакло чајник чај сет котел постави чајник од не'рѓосувачки челик чајник

Може да се користи во ресторани, домови, канцеларии или како подароци за пријатели и семејство Добро изр

DEN 3.33
Куромуди Кикио чајник 35686 Свеж
Куромуди Кикио чајник 35686

Големина на производот : чајник x 1 / 380cc Материјал : Керамика Големина на кутијата : 6,1 x 6,1 x 3,7 инчи (15,5 x 15,5 x 9

DEN 3.33
Дебела декорација на чајник од зиша Зиша рачно изработена кунг фу чајник 220 мл Свеж
Дебела декорација на чајник од зиша Зиша рачно изработена кунг фу чајник 220 мл

Пиво лабав чај од лисја од овој чајник е едноставен начин Работи одлично за вашиот семеен собир и чајнат

DEN 1236.80
Санто Банко Вер 05388 чајник, бел тенџере Токоши, со засилувач, крем, бела чинија Свеж
Санто Банко Вер 05388 чајник, бел тенџере Токоши, со засилувач, крем, бела чинија

Порцелан Големина : приближно Дијаметар 5,5 x Висина 3,9 инчи (14 Тежина : приближно 17,6 мл (500 Материјал : Керам

DEN 374.40
Дебела 250 мл чајник со зиша со филтер Зиша чајник со мал чај чај од чај Свеж
Дебела 250 мл чајник со зиша со филтер Зиша чајник со мал чај чај од чај

Издржлива и разноврсна.Гонска и дексстерозна, тродимензионална елеганција Нека цвеќињата цветаат и па�

DEN 0.67
Гроздобер фотографија на чајници Свеж
Гроздобер фотографија на чајници

Сертификат за автентичност со секоја нарачка Сите наши слики се оригинални фотографии од архивата за п�

DEN 0.33
Г -дин кафе ладен чај Свеж
Г -дин кафе ладен чај

Г дин Кафе 2 Qt Производител на ладен чај Вклучува дополнителен стомна 10 минути циклус на пијалаци Автома

DEN 2.33
Дебела 430 ml виолетова глинена чајник со голем капацитет од чај од чај за домаќинство во домаќинството Свеж
Дебела 430 ml виолетова глинена чајник со голем капацитет од чај од чај за домаќинство во домаќинството

Рачката на тенџере има едноставна структура, елегантна и дарежлива Мал плука, тродимензионално исправе

DEN 2.00
Јапонски хризантем цвет Кику чај постави керамички чајник со рачка на ратан и 4 чаши чај Свеж
Јапонски хризантем цвет Кику чај постави керамички чајник со рачка на ратан и 4 чаши чај

Големина и што е вклучено овој прекрасен јапонски сет на чај доаѓа со еден чајник од 20 мл, 4 чаши и цедилк

DEN 527.84
Керамички чајник Агијунс, порцелан чај тенџере 37 мл чајник со капак за чај, млеко, кафе, цвет чај Свеж
Керамички чајник Агијунс, порцелан чај тенџере 37 мл чајник со капак за чај, млеко, кафе, цвет чај

【Детали за производот】 : Висина на тенџере : 8,2 во / 21 см, ширина : 10,8 во / 27,5 см, капацитет : 37 мл, тежина : 1,7

DEN 3.00