Веб-прашка за тешки рамни очи и очи на типот 3 тип 3 тип 3 тип 3

Веб-прашка за тешки рамни очи и очи на типот 3 тип 3 тип 3 тип 3

DEN 478.40

Свеж

Достапно.

Слатката со сите намени, со низок профил. Направено од најлон. Вертикална, конфигурација на чакер или корпа. 12800 фунти вертикален капацитет на оптоварување. Мерки со должина од 14 метри со ширина од 8 инчи. Слатката со сите намени, со низок профил. Направено од најлон. Вертикална, конфигурација на чакер или корпа. 12800 фунти вертикален капацитет на оптоварување. Мерки со должина од 14 метри со ширина од 8 инчи. Stren flex type 3 најлонски најлон рамен око и очите веб -прашка. Тип 3, познат и како рамни краци на око и око, се многу популарни краци кои се складираат во повеќе капацитети. Краењето на окото и окото се многу прилагодливи и се добар избор во многу ситуации на кревање. Рамното око обично е полесно да се отстрани или вметнува во ограничени простори. Најлон е најчесто користената синтетичка веб -сад за општа намена. Најлон не е под влијание на маснотии и масло, а материјалот има одлична хемиска отпорност на алдехиди, етери и силни алкалии. Сепак, најлонските краци не се погодни за употреба со киселини и средство за белење или на температури над 194 степени F (90 степени Ц). Просторот на најлон прашка со номинален капацитет е приближно 8-10 проценти. Ракавите на Горила-чувари се препорачуваат за ракување со остри рабови, ефикасна заштита од прашка. Најлонските краци на чудовиштето содржат влакна што апсорбираат енергија што ја зголемуваат отпорноста на намалувањето и заштитата на веб. Крпите на чудовиштето со чудовиште обезбедуваат зголемена отпорност на абразија потребна за многу индустриски апликации. Monster Edge ја докажа својата издржливост и се смета за најдобар производ. 25600 фунти капацитет на корпа за корпи, 10000 фунти капацитет на метежот, 12800 фунти вертикален капацитет на метежот. Мерки со должина од 14 метри со ширина од 8 инчи.

Избор на клиенти

LIFTALL EN2803TX17 Веб-прашка со врски на Tuff, бесконечна, 2-пар, 3 x 17 Свеж
LIFTALL EN2803TX17 Веб-прашка со врски на Tuff, бесконечна, 2-пар, 3 x 17

Сините предива од полимерни раб се 2 пати повеќе отпорни на отпорни, продолжуваат со животниот век и заш�

DEN 2192.96
Лифт uu2802tx8 веб-сад за таф-раб, тип UU, 2-pl, 2 x 8 ' Свеж
Лифт uu2802tx8 веб-сад за таф-раб, тип UU, 2-pl, 2 x 8 '

Сините предива од полимерни раб се 2 пати повеќе отпорни на отпорни, продолжуваат со животниот век и заш�

DEN 3.00
Stren flex EEF1-902CB-14 тип 3 тип 3 најлонски рамен очите и очите веб-прашка со завиткано тело, 1 ply, 3200 lbs Вертикално Свеж
Stren flex EEF1-902CB-14 тип 3 тип 3 најлонски рамен очите и очите веб-прашка со завиткано тело, 1 ply, 3200 lbs Вертикално

Слатката со сите намени, со низок профил Направено од најлон Вертикална, конфигурација на чакер или кор�

DEN 1.67
Stren-flex eef1-906cb-3 тип 3 тип 3 најлонски рамен очите и очите веб-прашка со завиткано тело, 1 парчиња, 9600 фунти вертикално Свеж
Лифтал ЕН2601ДХ7 Полиестерска Веб Прашка, 2-слоја, Бесконечна, 1 Ширина х 7' Должина Свеж
Лифтал ЕН2601ДХ7 Полиестерска Веб Прашка, 2-слоја, Бесконечна, 1 Ширина х 7' Должина

Полиестерската мрежа се протега помалку за подобра контрола Црвено јадро предупредување предива помош

DEN 3.00
Подигање EE1601DTX3 Полиестерска веб-прашка, 1-плука, око и око, изопачено око, 1 ширина x 3 'должина 1200 lb капацитет Свеж
Подигање EE1601DTX3 Полиестерска веб-прашка, 1-плука, око и око, изопачено око, 1 ширина x 3 'должина 1200 lb капацитет

Ракување со материјали Производител : лифтсè Земја на производство : Соединетите држави Димензии на пак

DEN 1.67
Веб -прашка, обратно око, 4inwx4 ft, најлон Свеж
Веб -прашка, обратно око, 4inwx4 ft, најлон

4 ft Обратно око Веб прашка од типот 6, најлон, број на плитки : 2, 4 во W Оваа листа е за EAC Единица^Упатство за

DEN 1092.80
LIFTALL EN1601DX19 Polyester Web Sling, 1-pl, бесконечна, должина од 1 „ширина x 19“ Свеж
LIFTALL EN1601DX19 Polyester Web Sling, 1-pl, бесконечна, должина од 1 „ширина x 19“

Полиестерската мрежи се протега помалку за подобра контрола Процесот на инспекција за предупредување �

DEN 261.12
LIFTALL EN2806NX18 најлон веб-прашка, бесконечен стил, 2-pl, 6 x 18 Свеж
LIFTALL EN2806NX18 најлон веб-прашка, бесконечен стил, 2-pl, 6 x 18

Најлон веб се протега повеќе, помага да се избегне вчитување на шок Процесот на инспекција за предупред�

DEN 1465.60
Safeway Прашка 7/8 GHDWRT Поцинковани Тешки Жица Јаже Напрсток Свеж
Safeway Прашка 7/8 GHDWRT Поцинковани Тешки Жица Јаже Напрсток

Помага во заштитата на жицата на контактната површина Се препорачува за високи корозивни средини...

DEN 12816.64
АВИОН АЛ100-500-20, 5-Тонски Алуминиумски Рачен Синџир Дигалка со 20' Лифт и Полиестер 2 х 10' Веб Прашка Свеж
АВИОН АЛ100-500-20, 5-Тонски Алуминиумски Рачен Синџир Дигалка со 20' Лифт и Полиестер 2 х 10' Веб Прашка

Отпорен на временски услови : Запечатеното куќиште обезбедува дополнителна заштита од елементите...

DEN 431.68
Sren Flex EET3-910 - 4 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Око И Око Веб Прашка, 3 Ply, 36,000 фунти Вертикална Носивост, 4 'Должина Свеж
Sren Flex EET3-910 - 4 Тип 4 Тешки Најлон Извртени Око И Око Веб Прашка, 3 Ply, 36,000 фунти Вертикална Носивост, 4 'Должина

Сеопфатна, тешка прашка со низок профил Направено од најлон Вертикална, чокер или кошница конфигурациј�

DEN 1321.60