Sandvik Coromant, WK-II-40625-R125 X1BH, CoroMill® Dura, цврст Карбид шеперкут крај Мил 4 Флејта, Без Течноста За Ладење

Sandvik Coromant, WK-II-40625-R125 X1BH, CoroMill® Dura, цврст Карбид шеперкут крај Мил 4 Флејта, Без Течноста За Ладење

DEN 2404.96

Свеж

Достапно.

ЦВРСТИ КАРБИДНИ КРАЈНИЦИ : високо-перформанси, разноврсна цврста карбидна крајна мелница. Оптимизиран 4-флејта, асиметричен променлив дизајн на спирала и растојание на флејта за стабилност и безбедни перформанси. ШЕПЕРКУТ, патентирана технологија Сандвик Коромант, значително ги разбива хармониците, ги намалува брборењата и вибрациите.​. Мулти-материјал одделение; X1 BH ги поддржува сите апликации. Надворешна течност за ладење преку карбидна крајна мелница. WK-II-40625-R125 X1 BH, Coromill® цврст карбид шеперкут крајна мелница 4 флејта. Што ако можете да користите еднократна мелница за повеќе материјали? Разновидноста и палетата на производи На Коромил Дура ќе ви помогнат да ги насочите залихите на алатки, како и да го намалите времето за поставување алатки и на крајот да имате големо влијание врз целокупната продуктивност.

Избор на клиенти

Вежба Америка КБР 19/32 Кобалт Крај Мил 2 Флејта Плоштад Двоен Крај Свеж
Вежба Америка КБР 19/32 Кобалт Крај Мил 2 Флејта Плоштад Двоен Крај

Големина 19 / 32" Материјал : Кобалт Заврши : Необложени (Светли) Должина На Флејта : 11 / 8 Вкупна Должина : 5...

DEN 3.33
YG - 1 52256cc Hssco8 Крај Мил, 4 Флејта, Минијатурни, Никулец Должина, Двојно, TiCN Заврши, 2 Должина, 1/16 Свеж
YG - 1 52256cc Hssco8 Крај Мил, 4 Флејта, Минијатурни, Никулец Должина, Двојно, TiCN Заврши, 2 Должина, 1/16

Погоден за завршна обработка на прецизни компоненти како часовник, калапи за електронски апарати за ка�

DEN 0.33
Крај Мил, кобалт, 7/8, 4 FL, SGL Квадратни Крајот, CC Свеж
Крај Мил, кобалт, 7/8, 4 FL, SGL Квадратни Крајот, CC

Стандардна крајна мелница за општа намена Кобалтниот челик се спротивставува на абразијата и високите

DEN 1.00
YG-1 60467CN HSSCo8 Груба Крајна Мелница, Мулти Флејта, Редовна Должина, Груб Терен, Калај Финиш, 4-1/4 Должина, 1-3/4 Свеж
YG-1 60467CN HSSCo8 Груба Крајна Мелница, Мулти Флејта, Редовна Должина, Груб Терен, Калај Финиш, 4-1/4 Должина, 1-3/4

Овој погруб за општа намена е дизајниран за отстранување на метал со високо производство во широк спект

DEN 2.33
IIVVERR директно дупчалка дупка 4 Флејти Крајот Мил 8mm x 8mm Hss Алатка За Сечење Сива (Vastago ректо 4 Flautas Крајот Мил Свеж
IIVVERR директно дупчалка дупка 4 Флејти Крајот Мил 8mm x 8mm Hss Алатка За Сечење Сива (Vastago ректо 4 Flautas Крајот Мил

Име на производот : 4 Флејти Крајот Мелница; Материјал : ХСС Дијаметар на сечење : 8мм / 5 / 16"; Длабочина На С

DEN 160.96
ИГ-1 02565ТН 3/16 Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Долга Должина, Калај Финиш, 2-1/2 Должина Свеж
ИГ-1 02565ТН 3/16 Карбид Крај Мил, 2 Флејта, Долга Должина, Калај Финиш, 2-1/2 Должина

Погоден за сечење стврднати и високолегирани челици, леење челик, леење студ, податливо леано железо, Цр

DEN 1.00
ВИДИЈА ХАНИТА 5-319017 Алусурф 5-3 Кс Алуминиумска Крајна Мелница, 1 ЛОК, 0,75 Диа За Сечење, Карбид, Необложен, Рх Сече, 0,75 Свеж
YG - 1 49268cf HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2 Должина, 5/32 Свеж
YG - 1 49268cf HSSCo8 Крај Мил, 2 Флејта, Минијатурни Никулец Должина, Двојно, Tialn-Futura Финиш, 2 Должина, 5/32

Алатки под Минијатурни крајни мелници имаат 3 / 16??дијаметар на стеблото без станови Високи Перформанси..

DEN 229.12