Црвен велосипед Цветен двор сликарство самракот до зората автоматско вклучување/исклучување на сензорите за заштеда на енергија за бебиња

Црвен велосипед Цветен двор сликарство самракот до зората автоматско вклучување/исклучување на сензорите за заштеда на енергија

DEN 313.60

Свеж

Достапно.

Апс. Осветлува во самракот, автоматски се исклучува во зората што е многу погодно. Димензија : 5см (1,96in) × 5cm (1,96in) × 4,5 см (1,77in. Напон : AC 110 V-220 V/50 Hz. Оценка на моќност : 0,5 W. Тоа е еколошки и заштеда на енергија, вежба работи повеќе од 5000 часа. Ниски трошоци за одржување, погодно за употреба. Може да се користи во спална соба или на друго место на кое му треба микро светлина. Заштеда на енергија и ви донесе погодност при ноќно работење. Блага и мека светлина, совршена светлина за вашата дневна соба, спална соба, просторија за студии, бања, тоалет, просторија за студии, кујна, коридор итн. Енергија : 0,5 W Карактеристики на производот : 1. Автоматска контрола на светлината, моќност 0,5 W. Вистинското заштеда на енергија 2. Употребата на заштеда на енергија и долг живот на LED извор на светлина, може да вежба работа повеќе од 5000 часа. Инструкции за употреба : Вклучете ја моќноста, ноќната светлина Според автоматското осветлување на светлината на амбиенталната светлина, регулирање на режимот на осветлување на осветленоста на LED : Оваа ноќна светлина на LED сензорот се осветлува со осветленоста на светлината. Фотокондуктивната отпорност во ноќното светло ја открива надворешната светлина. Додека надворешната околност се затемнува, контролата на фотокондуктивната отпорност да го вклучи колото, тогаш ноќното светло започнува осветлување. Додека надворешната околност осветлува до критичната точка на фотокондуктивна отпорност, прекинот на колото автоматски, тогаш ноќното светло се исклучува за да заштеди електрична енергија. ВНИМАНИЕ : Ризик од електричен шок и опасност од пожар. Овој производ не е играчка и не е наменет за употреба од деца. За употреба само за возрасни. За безбедна употреба, приклучете се само во изложени wallидни места каде што уредот е вентилиран и не може да контактира со прекривки за кревет или друг материјал. Не користете со жици за продолжување.

Избор на клиенти

XDG Dragonfly 3D дрвена ламба LED ноќна светлина Декорација на домашни простории креативни табели за деца подарок Свеж
XDG Dragonfly 3D дрвена ламба LED ноќна светлина Декорација на домашни простории креативни табели за деца подарок

Мека светлина : Осветленоста на LED изворот на светлина е многу мека, може да ги заштити вашите очи, а ЛЕР е

DEN 0.33
Oopsy Daisy PE3156 желка пар ноќно светло, 5 x 4, зелена Свеж
Oopsy Daisy PE3156 желка пар ноќно светло, 5 x 4, зелена

Платно завиткано истегната уметничка ноќна светлина Сијалица од три вати (вклучена) со исклучен прекин�

DEN 2.67
Мала ноќна светлина со ладно оган лисица ноќно светло приклучок во wallид со пакет со сензори од самрак до зори од 4 Свеж
Наследство Деца Еднорог Фигура Деца Ѕид Ноќ Светилка, Мултиколирана Свеж
Наследство Деца Еднорог Фигура Деца Ѕид Ноќ Светилка, Мултиколирана

РАЗИГРАН ДИЗАЈН НА ЕДНОРОГ : Осветлете ја просторијата со Фигуративната столна ламба За Деца Од Еднорог

DEN 3.33