Saramonic SR-XLR35 MIC до 1/8 TRRS

Saramonic SR-XLR35 MIC до 1/8 TRRS

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

Ви овозможува да ги поврзете професионалните XLR микрофони директно со мобилните уреди и камери за да направите професионални снимки за звук со леснотија. Компатибилен со DSLRS, камери без огледала, кино -камери, видео камери и повеќе, работи со уреди со Android и Apple кои имаат приклучоци за слушалки. Неверојатно лесна за употреба со едноставна операција за додатоци и игра, работи со кој било динамичен XLR микрофон и микрофони за кондензатор со само-напојување. Кабелот 9,84-метри (3м) обезбедува многу должина, заклучувањето на женскиот XLR конектор спречува MIC случајно да се исклучи. Работи со апликации за аудио снимање, апликации за видео снимање, апликации за телеконференција и многу повеќе. 1 x 9,84-метри (3м) XLR женски до TRRS кабел1 x кабел за кабел за кука и јамка. Ви овозможува да ги поврзете професионалните XLR микрофони директно со мобилните уреди и камери за да направите професионални снимки за звук со леснотија. Компатибилен со DSLRS, камери без огледала, кино -камери, видео камери и повеќе, работи со уреди со Android и Apple кои имаат приклучоци за слушалки. Неверојатно лесна за употреба со едноставна операција за додатоци и игра, работи со кој било динамичен XLR микрофон и микрофони за кондензатор со само-напојување. Кабелот 9,84-метри (3м) обезбедува многу должина, заклучувањето на женскиот XLR конектор спречува MIC случајно да се исклучи. Работи со апликации за аудио снимање, апликации за видео снимање, апликации за телеконференција и многу повеќе. 1 x 9,84-метри (3м) XLR женски до TRRS кабел1 x кабел за кабел за кука и јамка. Saramonic SR-XLR35 е микрофон кабел со стандарден женски XLR конектор на едниот крај, и 1/8 "(3,5мм) TRRS конектор на другиот крај-што ви овозможува да приклучите професионални микрофони директно во мобилните уреди (паметни телефони и таблети) како и камери (DSLRs, огледала и видео камери). Користењето на SR-XLR35 е неверојатно лесно. Вие само поврзувате XLR микрофон, изберете режим на камера или режим на мобилен уред, вклучете го и започнете со снимање. SR-XLR35 е извонредно прифатливо парче опрема што може многу да го подобри квалитетот на звукот на вашите продукции. Компатибилен е со која било камера што има влез од микрофон од 1/8 (3,5мм) или кој било уред со Android или Apple кој има приклучок за слушалки. Без разлика дали снимате со моќен DSLR или телефонот во вашиот џеб, SR-XLR35 сериозно ќе го подобри вашиот звук. Секој динамичен XLR микрофон може да се користи со SR-XLR35. Може да се користат и микрофони за кондензатор со батерии, како и Saramonic SR-TM1 пушка (продадена одделно). Femaleенскиот XLR конектор на SR-XLR35 има механизам за заклучување што го спречува MIC случајно да се исклучи, а неговиот кабел од 9,84 метри (3М) ви дава многу должина за работа. Вклучена е корисна кабелска обвивка за кука и јамка за да се задржи уредниот SR-XLR35.

Избор на клиенти

886113 Заменски клип браник RN175 FN250A Свеж
886113 Заменски клип браник RN175 FN250A

Број на дел; 886113 Овој дел е компатибилен со следниве машини : За портата кабел RN175 Type 1 Nail Nail RN175 Type 2 Покрив�

DEN 0.33
X-Dree 5 DIA Dia Abrasive Sharcing Flocking Shandpaper Sheet Disc 240 Grit 10 PCS (Disco de lija de Papel de Lija de Lija Abrasiva Свеж
X-Dree 5 DIA Dia Abrasive Sharcing Flocking Shandpaper Sheet Disc 240 Grit 10 PCS (Disco de lija de Papel de Lija de Lija Abrasiva

Главен материјал : абразивна крпа; Содржина на пакетот : 10 x шкурка за пескарење диск Име на производот : ш

DEN 147.04
Етикета со број, 8, 3/4in.hx9/16in.w, винил Свеж
Етикета со број, 8, 3/4in.hx9/16in.w, винил

✅ Ставка : Етикета за број ✅ Тип на знак : броеви ✅ Боја во позадина : жолта ✅ Материјал : винил...

DEN 1.67
Скоти 3022 другар со тежина Свеж
Скоти 3022 другар со тежина

Безбедно ја држи вашата тежина на Down Rigger 2 пријатели со тежина по пакет Одлично за бродот или за складира

DEN 127.84
BodyJ4you Cufflink 12 пара два тона елегантен стилски манжетни врски со елегантна кутија за подароци Свеж
BodyJ4you Cufflink 12 пара два тона елегантен стилски манжетни врски со елегантна кутија за подароци

Затворање на затворање Cleassy : Подигнете го вашиот стил и дајте изјава со исклучителен сет од 12 пара висок

DEN 3.33
Enkrio торбички торбички за торби, еднократно 5 црни кеси за намирници за купување, миење и преклопни тота Свеж
Enkrio торбички торбички за торби, еднократно 5 црни кеси за намирници за купување, миење и преклопни тота

100 % полиестер Полиестерска обвивка Нема затворање на затворање Машинско миење [Повторно користење и ек�

DEN 3.33
Нов LON0167 63mm x прикажан 0,5 mm x 16mm сигурна ефикасност HSS 72T SLITTING SUT ALLEAT ALLEAT SILEDER TONE Свеж
Нов LON0167 63mm x прикажан 0,5 mm x 16mm сигурна ефикасност HSS 72T SLITTING SUT ALLEAT ALLEAT SILEDER TONE

Име на производот (издржлив во употреба) : Слит пила; Материјал : HSS Надворешна диа Безобразен : 63мм / 2,48 ";

DEN 1.00
Алатка Амана - Профил нож за 61214, индустриско одделение Свеж
Алатка Амана - Профил нож за 61214, индустриско одделение

Посветеност кон постојано обезбедување на највисок квалитет Решенија за производители, фабрикувачи, п�

DEN 0.67
Азиеда „Сакам куглање“ кутија со таблети со таблети Свеж
Азиеда „Сакам куглање“ кутија со таблети со таблети

Кутија со таблети со големина на џеб со две отстранливи прегради и вградена во сплитер на пилули Сплите�

DEN 182.24
Shimano G05A-Rx смола Диск подлога за сопирачка една боја, една големина Свеж Попустот
Shimano G05A-Rx смола Диск подлога за сопирачка една боја, една големина

Материјал : [Поставена] смола, легура на [задната плоча] Компатибилност : Само спецификација на дебелото �

DEN 206.24
NTN 6006 LLU/5K Deep Groove Ball Leaters 30x55x13mm. 6006 2RS 6006RS Свеж
NTN 6006 LLU/5K Deep Groove Ball Leaters 30x55x13mm. 6006 2RS 6006RS

Опис : 6006 LLU / 5 K радијално / длабоко жлебов топка со лежиште тркалезно дупчење, лична карта од 30 мм, 55 мм ОД

DEN 1592.00