Светла хартија во боја, Neenah Astrobrights®, големина на хартија со букви, 24 lb, разновидни бои, рем од 500 листови

Светла хартија во боја, Neenah Astrobrights®, големина на хартија со букви, 24 lb, разновидни бои, рем од 500 листови

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Издвоите се со живописни бои и оставете ја вашата креативност да заблеска со астробрајтска хартија во боја. Оваа хартија Neenah е 20% подебела од стандардната хартија, така што можете да постигнете резултати без крварење за едно и двострани документи. Светла хартија ги надополнува вашите дизајнерски шеми и привлекува внимание на вашите документи. Ви помага да заштедите на мастило со целосна боја, додека се однесувате како совршено платно. Цврстиот акции од 24 фунти обезбедува издржливост и му дава на хартијата карактеристично чувство. Разновидната хартија работи добро во повеќето печатачи, копири и се-во-он. Издвоите се со живописни бои и оставете ја вашата креативност да заблеска со астробрајтска хартија во боја. Оваа хартија Neenah е 20% подебела од стандардната хартија, така што можете да постигнете резултати без крварење за едно и двострани документи. Светла хартија ги надополнува вашите дизајнерски шеми и привлекува внимание на вашите документи. Ви помага да заштедите на мастило со целосна боја, додека се однесувате како совршено платно. Цврстиот акции од 24 фунти обезбедува издржливост и му дава на хартијата карактеристично чувство. Разновидната хартија работи добро во повеќето печатачи, копири и се-во-он. За проектите што се надвор од овој свет, хартија во боја на Astrobrights, во „неон“ асортиман со 5 бои, е совршен избор. Креативните генијалци и почетници, исто, исто, можат да создадат живописни флаери, брошури, училишни проекти, знаци, купони , постери и занаетчиство на хартија. И, бидејќи е 20% подебела од стандардната хартија, така што можете да постигнете резултати без крварење за единечни и двострани документи. Покажете ги и чувајте ги вашите креации со доверба, секој лист е киселина и без лигнин , така што тие нема да жолти со текот на времето. Плус, оваа хартија за копирање во боја заштедува пари на скапи мастило со целосна боја. Само додадете црно мастило! Посветли бои. Посветли идеи.

Избор на клиенти

Хартија во боја на Astrobrights, 8,5 x 11, 24 lb/89 GSM, асортиман на посипување, 300 листови Свеж
Хартија во боја на Astrobrights, 8,5 x 11, 24 lb/89 GSM, асортиман на посипување, 300 листови

Надвор од овој свет : нашиот асортиман „посипете“ 5 бои од 24 lb хартија е 20% подебела од редовната хартија

DEN 286.24
Хартија wausau Astrobrights обоена хартија - буква - 8,50 x 11 - 24 lb - 500 / Ream - портокалова Свеж
Хартија wausau Astrobrights обоена хартија - буква - 8,50 x 11 - 24 lb - 500 / Ream - портокалова

Производ SKU : WAU22561 Најсветлиот и најдобриот! Известувања за внимание, флаери, најави и билтени Загаранти�

DEN 1.67
Астробрајтс Боја Хартија, 8,5 х 11, 24 фунти/89 gsm, Спектар 25-Боја Асортиман, 150 Листови Свеж Попустот
Астробрајтс Боја Хартија, 8,5 х 11, 24 фунти/89 gsm, Спектар 25-Боја Асортиман, 150 Листови

80% од учењето е визуелно Бојата го зголемува задржувањето за 18% Бојата го забрзува учењето од 55% до 73%...

DEN 127.84
Astrobrights Mega колекција обоена хартија, светло црвена, 1250 листови, 24 lb/89 GSM, 8,5 x 11 - повеќе листови! Свеж Попустот
Astrobrights Mega колекција обоена хартија, светло црвена, 1250 листови, 24 lb/89 GSM, 8,5 x 11 - повеќе листови!

80% од учењето е визуелно Бојата го зголемува задржувањето за 18% Бојата го забрзува учењето од 55% на 73%...

DEN 359.36