Xiulaiq злато насликана коска Кина кафе сет порцелански чај постави керамички сад чаша чај чај сет

Xiulaiq злато насликана коска Кина кафе сет порцелански чај постави керамички сад чаша чај чај сет

DEN 768.00

Свеж

Достапно.

Добар чај меѓу пријателите, лесен, но не и адстрингентен, миризлив, но не зачинет, лебди полека, како долга проточна вода. Уживајте во убавината на животот со исклучителен и убав порцелан. Софистициран без да изгуби детали, елегантната атмосфера носи романса и достоинство во домашниот живот. Користете за лабави или миризливи чаеви за лежерно време за кафе. Нека цвеќињата цветаат и паѓаат, сè уште има убавина во гранките и винова лоза, да направи чај со срце или да пие шолја кафе. Добар чај меѓу пријателите, лесен, но не и адстрингентен, миризлив, но не зачинет, лебди полека, како долга проточна вода. Уживајте ја убавината на животот со исклучителен и убав порцелан. Софистициран без да изгубите детали, елегантната атмосфера носи романса и достоинство во домашниот живот во домашниот живот . Користете за лабави или миризливи чаеви за лежерно време за кафе. Цветовите цветаат и паѓаат, сè уште има убавина во гранките и винова лоза, да направите чај со срце или пијте чаша кафе. Материјал : Керамика Феации : чајник со чај Вклучен : 1 сет на чајници (исклучува други додатоци демо на сликата.) Белешки : Поради рачно мерење, дозволена е грешка од 0-1,5 см. Да се ​​направи на фактори како што се различни светла за прикажување, има одредени грешки на сликата.sugar Чаши крем стомна лажички висока свадба.

Избор на клиенти

ZSEDP KUNG FU TEA SET PORESTABLE SET PIECTH TRAWE HOME SET OFFICED BUSIENT Свеж
ZSEDP KUNG FU TEA SET PORESTABLE SET PIECTH TRAWE HOME SET OFFICED BUSIENT

Удобен зафат на рацете за да се спречи скалењето Устата на чашата е заоблена за да одговара на формата н�

DEN 1.67
Целосен сет чај сет, сет за чај Кунг Фу, креативен котел за подароци Свеж
Целосен сет чај сет, сет за чај Кунг Фу, креативен котел за подароци

1 Со специјално рачно изработени додатоциприкажи традиционално кинеско занаетчиство; Исклучително изр

DEN 531.20
Lawn Fawn 4 x6 чај-rrific ден јасен печат Свеж
Lawn Fawn 4 x6 чај-rrific ден јасен печат

Критериутите на Вудленд се собраа за чаша чај и колачи! Создадете симпатична забава за чај, комплетна со

DEN 2.00
Полу-автоматски чај сет домашна дневна соба виолетова песочна камен мелница мрзлива 半 全 茶 具 家用 客厅 紫砂石磨 懒 人 Свеж
Црн порцелан чај сет C4A004 Свеж
Црн порцелан чај сет C4A004

Ставете лисја од чај или торба во садот и истурете топла вода до стрмни! Прекрасна црна четкичка перка...

DEN 1.00
Дехуа бел порцелан кунг фу чај покрив чај чај сет 德化 白瓷 茶 盖 碗 茶 具 家用 陶瓷 三 才 茶碗玉 瓷盖杯 Свеж
Дехуа бел порцелан кунг фу чај покрив чај чај сет 德化 白瓷 茶 盖 碗 茶 具 家用 陶瓷 三 才 茶碗玉 瓷盖杯

Производи : Исклучителна, убава, домашна претстава со висока атмосфера Логистиката е апсолутно брза, ра�

DEN 479.84
Fanquare Кинески керамички кунг Фу чај сет со сад за чај и мали алатки за чај, услуга за чај од ge Yao, светло зелена Свеж
Fanquare Кинески керамички кунг Фу чај сет со сад за чај и мали алатки за чај, услуга за чај од ge Yao, светло зелена

Гаранција : Ако го примите производот со скршени, ве молиме фотографирајте и контактирајте со нас Прода�

DEN 3.00