CAD Audio AS50 Acousti-Shield Stand Mounded Entoge во финиш на орев

CAD Audio AS50 Acousti-Shield Stand Mounded Entoge во финиш на орев

DEN 1663.84

Свеж

Достапно.

Acousti-Shield AS50 е конструиран од 5мм дрво јадро со акустична пена со микро клетки со висока густина со висока густина, што резултира во суво опкружување за снимање. Acousti-Shield AS50 ги намалува рефлексиите, одекнува и слабее несаканото акустично мешање во животната средина. Иновативен напреден дизајн на монтажа овозможува максимална стабилност на позиционирање дури и при употреба на стол за микрофонски држачи. Ефективна алатка за снимање на аудио за видео, гласови или кој било проект за аудио снимање. Ефективна алатка за снимање на аудио за видео, гласови или кој било проект за аудио снимање. Acousti-Shield AS50 е конструиран од 5мм дрво јадро со акустична пена со микро клетки со висока густина со висока густина, што резултира во суво опкружување за снимање. Acousti-Shield AS50 ги намалува рефлексиите, одекнува и слабее несаканото акустично мешање во животната средина. Иновативен напреден дизајн на монтажа овозможува максимална стабилност на позиционирање дури и при употреба на стол за микрофонски држачи. Ефективна алатка за снимање на аудио за видео, гласови или кој било проект за аудио снимање. Ефективна алатка за снимање на аудио за видео, гласови или кој било проект за аудио снимање. Опис на производот CAD Audio Acousti-Shield AS50 е поставен акустичен штит кој може значително да ги намали несаканите рефлексии, ехо-трепет и акустично мешање во животната средина. Конструирано од 5мм дрво со зачудувачка финиш од фурнир од орев и акустична пена со висока густина од 30 мм. AS50 беше развиен како ефикасен додаток за професионалец за аудио снимање. Кога ефикасно се користи, може значително да ги намали несаканите рефлексии, ехо и несакано акустично мешање во животната средина. Прилагодливиот стегач се вклопува безбедно на повеќето микрофони - за лесно, флексибилно поставување. Од производителот CAD аудио акусти-штит AS50 е поставен акустичен штит кој може значително да ги намали несаканите рефлексии, ехо-трепет и акустично мешање во животната средина. Конструирано од 5мм дрво со зачудувачка финиш од фурнир од орев и акустична пена со висока густина од 30 мм. AS50 беше развиен како ефикасен додаток за професионалец за аудио снимање. Кога ефикасно се користи, може значително да ги намали несаканите рефлексии, ехо и несакано акустично мешање во животната средина. Прилагодливиот стегач се вклопува безбедно на повеќето микрофони - за лесно, флексибилно поставување.

Избор на клиенти

Shure SM7B Boom Arm and Shock Mount - Suspert Boom Boom Star Stand со капакот на пена за микрофон Shure SM7B со 2 типа на ветробранско Свеж
Shure SM7B Boom Arm and Shock Mount - Suspert Boom Boom Star Stand со капакот на пена за микрофон Shure SM7B со 2 типа на ветробранско

Покривот од пена го намалува бучавата на ветерот и позадината Покривот од пена го намалува бучавата на �

DEN 1.00
Geekria за креатори крзнено шофершајбна компатибилна со аудио-техника AT2020, AT2020USB, AT2035, AT4040 MIC Deadcat Wind Cover Свеж
Geekria за креатори крзнено шофершајбна компатибилна со аудио-техника AT2020, AT2020USB, AT2035, AT4040 MIC Deadcat Wind Cover

Мекиот мекиот меки микрофон ветробранот помага во ублажување на бучавата во позадина и вокалните парчи

DEN 1.33
Земјините работи SRW5 замена на шофершајбната за микрофони SR40V & WL40V, црна Свеж
Земјините работи SRW5 замена на шофершајбната за микрофони SR40V & WL40V, црна

Замена на шофершајбната SRW5 (црна) Земјиште од 90 дена гаранција Боја : Црна Компатибилност : микрофон на к

DEN 2.33
Movo WS2 Furry Microphone Whinkscreen Muff за микрофони и рекордери на 3 x 80mm одговара на Zoom H1N, H2N, H4N, H5, Tascam DR-05 Свеж
Movo WS2 Furry Microphone Whinkscreen Muff за микрофони и рекордери на 3 x 80mm одговара на Zoom H1N, H2N, H4N, H5, Tascam DR-05

Мора да има додаток : крзнениот микрофон на ветробранот се вклопува во зумот H1, H2 N, H4 N, H5, Tascam DR05, DR40, DR22 WL и

DEN 1.67