ПГА ТУРНЕЈА Женски Панталони За Голф Со Контрола На Стомакот

ПГА ТУРНЕЈА Женски Панталони За Голф Со Контрола На Стомакот

DEN 659.20

Свеж

Достапно.

73% Вискоза, 24% Најлон, 3% Спандекс. Увезени. Повлечете го затворањето. Машинско Перење. ОТСТРАНУВАЊЕ НА ВЛАГА : вградената технологија за отстранување на влага во женските панталони за голф го оддалечува потењето од телото за да обезбеди суво вклопување што е удобно за целодневно носење. ИСТЕГНУВАЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ : иновативниот материјал на женските голф-панталони е направен за истегнување, овозможувајќи поширок опсег на неограничено движење и поголем опсег на движење додека играте. ЗАШТИТА од СОНЦЕ : заштитата од Сонце спречува оштетување НА УВ зраците да навлезат во ткаенината на панталоните за голф за да помогнат во заштитата на покриената кожа во сончеви денови. КОНТРОЛА на СТОМАКОТ : женските панталони за повлекување голф имаат облека за обликување на стомакот за удобно вклопување што веднаш се витка и создава мазна силуета. ЛАСКАВО ВКЛОПУВАЊЕ : женските панталони за голф доаѓаат во среден пораст што се наоѓа веднаш над колкот и има странични отвори на полите на панталоните за подобро вклопување со чевлите за голф. Подгответе се да ја погоди курсот во стил во овие пга турнеја женски голф панталони. Изработени со обична ткаенина за ткаење за издржливост, овие панталони за голф за дами сигурно ќе се спротивстават на редовното носење и дефинитивно ќе станат омилено парче во вашата облека за голф со сите негови карактеристики на изведба. Технологијата за отстранување на влага ви помага да останете суви и сигурни додека играте додека го оддалечува потењето од вашата кожа. Заштитата од сонце спречува оштетување НА УВ зраците да навлезат во ткаенината на облеката за голф. Истегнувањето на перформансите во материјалот ви овозможува да замавнувате, свиткувате и спуштате во целосна удобност со максимален опсег на движење. Дизајнот на панталоните за голф го прави брз и лесен за подготвување, а дамските панталони имаат вградена облека во стомакот за ефект на слабеење што ја измазнува вашата фигура. Сечењето со среден пораст седи веднаш над колковите додека отворите за проветрување во полите на панталоните обезбедуваат подобро вклопување со вашите чевли за голф, така што панталоните за голф не се собираат на дното. Два странични џебови и заден џеб, ви даваат многу простор да ги држите маиците, топчињата и повеќе при рака. Не само што овие дами панталони за голф се одлични за носење на теренот со пга турнеја голф кошула, тие се исто така совршени за носење и околу градот со блуза или маичка.

Избор на клиенти

PSFS унисекс руно џогирање на дното, зимски топли нејасни хеланки џогери, машки шерпа руно наредени џемпери Свеж
PSFS унисекс руно џогирање на дното, зимски топли нејасни хеланки џогери, машки шерпа руно наредени џемпери

Совршено вклопување и безбедно за употреба во големи џебови, разноврсните џогери се идеален одговор за

DEN 2.33
Панталони за жени, елегантно широко нозе со високи половини, цветни панталони панталони со џебови Свеж
Bode Men Georgia Georgia Bulldogs College Pontans Pants Pants Свеж
Bode Men Georgia Georgia Bulldogs College Pontans Pants Pants

Затворање на влечење Машинско миење 80% памук и 20% полиестер Machine Wash.comfort Flex Flex половината...

DEN 2.33
Вооружени сили опрема USMC Задебелни блокови џемпери Свеж
Вооружени сили опрема USMC Задебелни блокови џемпери

Поликонтон Направено во САД Повлечете го затворањето Машинско миење 50% памук / 50% полиестер Унисекс одг�

DEN 608.00