szwintec Директен Систем За Безжична Ограда За Кучиња, 2 во 1 Со Јаки За Обука Електричен Систем За Оградување Миленичиња На Полнење Прилагодлив Стабилен Сигнал, Внатре?

szwintec Директен Систем За Безжична Ограда За Кучиња, 2 во 1 Со Јаки За Обука Електричен Систем За Оградување Миленичиња На

DEN 2079.84

Свеж

Достапно.

(Овој производ е систем за едно куче, затоа само изберете 001. ЕФЕКТИВЕН И БЕЗБЕДЕН РЕЖИМ на РАБОТА : Ако кучето го надмине опсегот на активност за поставување, оградата на кучето прво ќе го вклучи звукот на алармот, потоа ќе вибрира и конечно ќе користи ниски напонски удари од 3,7 V за да го потсети кучето назад во опсегот. Ако кучето сѐ уште не се врати, јаката на приемникот го предупредува со звук, а не со електричен удар за безбедноста на кучето. Опсегот на оградата е дефиниран како круг (со избран радиус) центриран на предавателот. Опсегот на оградата е дефиниран како круг (со избран радиус) центриран на предавателот. ВОДООТПОРЕН и ИЗДРЖЛИВ : приемникот е IP65 отпорен на прашина и IPX7 водоотпорен и може да се користи во дожд и влажни средини, а јаките се опремени со рефлектирачки ленти, што може да ја подобри безбедноста на кучињата и нивната видливост ноќе. (2) имате три копчиња за избор на "звук"," вибрации "и" електростатско известување."Секоја функција има 1 до 6 нивоа на прилагодлив интензитет. 2 ВО 1 БЕЗЖИЧНА ОГРАДА ЗА КУЧИЊА : овој систем за мечување кучиња 2-во-1 ги интегрира уредот за обука на кучиња и безжичната електронска ограда, управувани едноставно.СИЛЕН СИГНАЛ : со технологија Од 2,4 GHz, стабилноста на сигналот на новата верзија е драстично подобрена, што е постабилно и попрецизно. (2) кога вашето куче ќе ја надмине границата, јаката на приемникот звучи предупредување 5 секунди. ВОДООТПОРЕН и ИЗДРЖЛИВ : приемникот е IP65 отпорен на прашина и IPX7 водоотпорен и може да се користи во дожд и влажни средини, а јаките се опремени со рефлектирачки ленти, што може да ја подобри безбедноста на кучињата и нивната видливост ноќе. Помалиот број значи пократко време, а поголемиот значи подолго време. Ставете го или закачете го фрлачот на отворено место и користете "+" и "-" за да го промените опсегот. Ако треба да го промените интензитетот, притиснете го копчето " + "или" -". Не само што можат подобро да ги заштитат вашите кучиња, туку и да им овозможат да бидат добро обучени во контролиран опсег, да негуваат добри навики на кучињата преку разумна стимулација, правејќи ги кучињата повеќе самодисциплинирани и спречувајќи ефикасно губење. како што врана лета. Употреблив е на секој надворешен терен(5 различни растојанија на радиус : 100 стапки/200 стапки/300 стапки/500 стапки/990 стапки). Приемникот продолжува да работи додека вашето куче не се врати во опсегот на поставки. Предавателот може да одговара до 2 јаки и да го контролира секое куче посебно. Приемникот продолжува да работи додека вашето куче не се врати во опсегот на поставки. Ако кучето не се врати во оградата по 5 секунди, истовремено ќе биде предупредено и шокирано 6 секунди.) Далечинскиот управувач на тренерот за кучиња може да достигне околу 984 стапки. Не само што можат подобро да ги заштитат вашите кучиња, туку и да им овозможат да бидат добро обучени во контролиран опсег, да негуваат добри навики на кучињата преку разумна стимулација, правејќи ги кучињата повеќе самодисциплинирани и спречувајќи ефикасно губење. Безбедната ограда за кучиња е ефикасен и безопасен систем за ограда за кучиња безжичен за да се избегнат ограничените активности и изгубени на вашите кучиња.

Избор на клиенти

CircleCord 30 засилувач до 15 засилувач RV адаптер и 30 засилувач до 15 засилувач RV адаптер со конектор за заклучување Свеж
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл. Свеж
Мастерс Четка За Чистење и Зачувување 1/4 мл.

Чувајте ги четките како нови со овој чистач и конзерватор со мирис на лимон Дури и старите, стврднати че�

DEN 2.33
Екран за екранот на LCD екранот за PSP3000/ PSP 3000 конзола на екранот за замена, црна, 500000516 Свеж
Екран за екранот на LCD екранот за PSP3000/ PSP 3000 конзола на екранот за замена, црна, 500000516

Сосема нова замена на екранот на PSP LCD со задно осветлување Замена на екранот на PSP LCD од PSP Лесно за замена

DEN 3.00
SWOTCATER 2 PACK SHATER DINGIESTEELLE SHEEL 12 X36 260LB, комерцијален wallид поставен лебдечки полици за домашна кујна, ресторан Свеж
SWOTCATER 2 PACK SHATER DINGIESTEELLE SHEEL 12 X36 260LB, комерцијален wallид поставен лебдечки полици за домашна кујна, ресторан

Цврста конструкција : 12 "x36" полици од не'рѓосувачки челик има триаголна структура за поддршка за да се об

DEN 1759.84
Doitool Bohemian очила Lanyard Lanyard Eyeglasses Lanyard Eyeglasses lain cilders string очила држач за ленти Свеж
Doitool Bohemian очила Lanyard Lanyard Eyeglasses Lanyard Eyeglasses lain cilders string очила држач за ленти

100% најлон Направени во САД или увезени Затворање на патент Само Хемиско чистење Боемската лента ви пома

DEN 3.33
ЛЕК Б-676 Бања Огледало, Анти-Магла Филм, Бела, С, 6,7 х 8,7 инчи Свеж
ЛЕК Б-676 Бања Огледало, Анти-Магла Филм, Бела, С, 6,7 х 8,7 инчи

Огледало = Акрилик, Смола Од Стиропор, Филм Против магла=Пет Шпатула : Полиетилен Големина : 6,7 х 0,2 х 8,7 инч

DEN 2.00
Железничката Пруга Чесапик И Охајо-1.000 Долари Обврзница Свеж
Железничката Пруга Чесапик И Охајо-1.000 Долари Обврзница

$1,000 2 7 / 8% Обврзница Колумбиската Банка Забелешка, 2 редови на дупка откажувања инаку убаво Оскудни! Желе�

DEN 3.00
Фантастикар Розова Преклопна Алатка Нож Кутија Машина и 100 Остри Ножеви Со Диспензерот Свеж
Фантастикар Розова Преклопна Алатка Нож Кутија Машина и 100 Остри Ножеви Со Диспензерот

[Замена Ножеви] 100 пакет брич остри назабени сечила се стандардна големина за повеќето стандардни ножев�

DEN 1422.40