Дизајн Количка Темно Кафеава Обична Волна Чувствува Ткаенина за Уметност &засилувач; Занаети, САМ, Шиење, И Други Проекти, Ширина 56 Инчи Пакет од 1,5 Метар КС-6636817-2

Дизајн Количка Темно Кафеава Обична Волна Чувствува Ткаенина за Уметност &засилувач; Занаети, САМ, Шиење, И Други Проекти, Ширина

DEN 2.33

Свеж

Достапно.

ТКАЕНИНА : Темно Кафеава Обична Волна Чувствувана Ткаенина. ГОЛЕМИНА : Ширина 56 Инчи Пакет Од 1,5 Метри. ДИЗАЈН за ШИЕЊЕ : ТКАЕНИНИ ЗА ДИЗАЈН КОШНИЧКА Совршени За сечење во форми, правење костими, украси; лесен за пеглање и безбеден за деца,добар за многу занаетчиски проекти и занает за шиење сам. Мултифункционален : Погоден За уметност и занаети, САМ, шиење, бележник, облека за кукли, паричник, играчки за шиење, тилда, крпеница, ватирање и други проекти за шиење. СЛИКА : се трудиме најдобро да фотографираме производи во ситуации слични на реалниот живот. Сакаме вистинските производи да изгледаат се повеќе и повеќе слични на она што сте го виделе на страницата на производот. Ширина - 56 Инчи 80% Волна 20% Измешајте влакна Обична Ткаенина со Тешка тежина/ Погодна за изработка на палта, блејзери, мантили, зимска облека, килими и употреба за опремување на домот. Чувствуваната ткаенина е основна ткаенина од полиестер и вискозни влакна. Филц е текстил што се произведува со матирање, кондензација и притискање на влакна заедно. Филц од волна се смета за најстариот познат текстил. Најчесто се користи за правење јакни, чевли, додатоци итн. Волната е многу топла и богата ткаенина што го прави нејзиното постоење незаменливо во индустријата за мода и облека. Волнените печатени ткаенини нудат квалитет, издржливост и помалку време на одржување. Лесната и топла текстура на волна ја прави претерано користена во облека, теписи, тапацир итн. Волнената ткаенина е природна и мека за допир и обезбедува леснотија и удобност. Волната е текстилно влакно добиено од овци и други животни. Богатството и топлината на материјалот од волна имаат незаменливо постоење во индустријата за мода и облека. Ткаенините од филц од волна се многу цврсти, дебели, издржливи и многу удобни. Оваа лесна и топла волнена ткаенина се користи во ќебиња, килими, облека, теписи и тапацир. Овие волнени печатени ткаенини нудат квалитет, издржливост и помала потрошувачка на време за одржување. Однесете го дома ова неверојатно парче со привлечни дигитални отпечатоци.

Избор на клиенти

Оди На Запад со Џон Вејн 5 Сложувач 42 5-инчен Квадрати Шарм Пакет Рајли Блејк Дизајни 5-12190-42 Свеж
Оди На Запад со Џон Вејн 5 Сложувач 42 5-инчен Квадрати Шарм Пакет Рајли Блејк Дизајни 5-12190-42

Оди На Запад со џон вејн колекција Од Рајли Блејк Дизајни Дизајниран Од Рајли Блејк Дизајни 5" Сложувач (�

DEN 1.67
ТЕЛИО Нагини Жакард, Рашири Вискоза Мешавина 15 Јарди, Окер/Црна Свеж
ТЕЛИО Нагини Жакард, Рашири Вискоза Мешавина 15 Јарди, Окер/Црна

57% Полиестер / 30% Вискоза / 10% Најлон Овој бенгалин со средна тежина има жакард ткаат и е реверзибилен...

DEN 2233.28
Лорали Дизајни Голф Граници Сино Небо Ткаенина Панел За Ватирање Свеж
Лорали Дизајни Голф Граници Сино Небо Ткаенина Панел За Ватирање

100% памук 43 / 44 "од 24" Машинско Перење Ладно / Сушење Суво Ниско Исечете од Панелот www.loraliedesigns.com Лорали Диз�

DEN 2.33
Батики Изрази Нијанси На Розова &засилувач; Црвена 10 Сложувач 42 10-инчен Квадрати Рајли Блејк 10-SHDPKRD-42 Свеж
Батики Изрази Нијанси На Розова &засилувач; Црвена 10 Сложувач 42 10-инчен Квадрати Рајли Блејк 10-SHDPKRD-42

Батикс Изрази Нијанси На розова врвна ткаенина за квалитет на јорган Ткаенина пакет од 42 10инчни квадрат

DEN 3.00
Соимои 40 парчиња Блок Печатење Памучни Ткаенини За Печатење За Ватирање Занаетчиски Ленти 2, 5х42 инчи Желе Ролна-Сина Свеж
Скуби Доо Мистериозна Машина Ткаенина Камелот Ткаенини Продадени Од Дебелиот Квартал Нов БТФК Свеж
Скуби Доо Мистериозна Машина Ткаенина Камелот Ткаенини Продадени Од Дебелиот Квартал Нов БТФК

Ткаенината се продава во дебелиот кварт (18 "Х 22") Дебелиот квартал е популарен занает и големина на ватир

DEN 351.84
Слатка Вода Снежна Ролна Од Желе 42 2,5-инчни Ленти Мода Ткаенини 55580ЈР Свеж
Слатка Вода Снежна Ролна Од Желе 42 2,5-инчни Ленти Мода Ткаенини 55580ЈР

Прецизните ленти за сечење ткаенина го елиминираат досадното и одземаат многу време сечење на рацете 100

DEN 659.68