Намор, Подморницата #4 ВФ; стрип на Марвел | Џон Брн

Намор, Подморницата 4 ВФ; стрип на Марвел | Џон Брн

DEN 79.84

Свеж

Достапно.

Напишано од Џон Брн. Илустрирано Од Џон Брн. Ставка : Намор, Издавач На Подморница #4 : Уметник На Насловната Страница На Марвел : Џон Брн Писател : Џон Брн Уметник : Џон Брн Настапи : Подморница, Наморита, Г-Дин Фантастична, Невидлива Жена, Железен Човек, Кери Александар, Фиби Марс, Дезмонд Марс Приказни : Црна Вода Оваа ставка е надвор од печатење, што го прави колекционерски. Секој дополнителен стрип бродови за само 50 центи повеќе на клиентите во САД. Оваа листа содржи фотографија на акции и информации од Стрип И Човечки Компјутери.

Избор на клиенти

Furrlough 123 VF/NM; антарктикот стрип Свеж
Furrlough 123 VF/NM; антарктикот стрип

Напишано Од Крис Фарингтон, Вил фауст, Фред Патен, Аими Тутаке, Дејвид Гудман Илустрирано Од Сузан Мејер,

DEN 111.84
РАЈ Х 5 ВФ; стрип на Марвел | Алекс Рос Свеж
РАЈ Х 5 ВФ; стрип на Марвел | Алекс Рос

Напишано Од Џим Кругер, Алекс Рос Илустрирано од Даг Брајтвејт Точка : Рај Х #5 Издавач : Марвел Корица Уме

DEN 79.84
Тајни Идентитети 4 ВФ/НМ; Слика стрип | Џеј Фербер Свеж
Тајни Идентитети 4 ВФ/НМ; Слика стрип | Џеј Фербер

Напишано Од Џеј Фербер, Брајан Се Приклучува Илустрирано од Илијас Киријазис Точка : Тајни Идентитети #4

DEN 79.84
Пробие/Црта/Ева: Топката Чудовиште 3 ВФ ; Динамит стрип Свеж
Пробие/Црта/Ева: Топката Чудовиште 3 ВФ ; Динамит стрип

Напишано Од Брендон Џерва Илустрирано Од Цезар Разек Точка : Пробие / Слеш / Ева : Топката Чудовиште #3 Изд�

DEN 3.33
Харли Квин: Анимираната Серија: Легија На Лилјаци! 2а ВФ/НМ ; Дц Стрип | Дан Хип Карток Варијанта Свеж
Харли Квин: Анимираната Серија: Легија На Лилјаци! 2а ВФ/НМ ; Дц Стрип | Дан Хип Карток Варијанта

Напишано од Те Френклин Илустрирано Од шеј Бигл Точка : Харли Квин : Анимирана Серија : Легија На Лилјаци!

DEN 111.84
Готам Сири сити 15 ВФ/НМ; ДЦ стрип Свеж
Готам Сири сити 15 ВФ/НМ; ДЦ стрип

Напишано Од Пол Дини Илустрирано од Гилем март Точка : Готам Сирени #15 Издавач : Дц Покрие Уметник : Гилем

DEN 3.00
Бек И Каул Истраги 3 ВФ; Ракавица стрип Свеж
Бек И Каул Истраги 3 ВФ; Ракавица стрип

Напишано Од Реџиналд Чејни Илустрирано Од Пол Ј Ковалски Точка : Бек И Кал Истраги #3 Издавач : Ракавица П�

DEN 0.67
Зелена Фенер 24 VF/NM ; DC стрип | Нови 52 Свеж
Зелена Фенер 24 VF/NM ; DC стрип | Нови 52

Напишано Од Роберт Вендити Илустрирано Од Били тан Точка : Зелена Фенер (5Та Серија) #24 Издавач : Дц Покрие

DEN 79.84
Бетмен 5 ВФ/НМ ; ДЦ стрип | Нов 52 Свеж
Бетмен 5 ВФ/НМ ; ДЦ стрип | Нов 52

Напишано Од Скот Снајдер Илустрирано Од Грег Капуло Точка : бетмен (2 Серија) #5 (4ти) Издавач : Дц Насловна �

DEN 431.84
Нинџак 16 ВФ ; Храбар стрип | Ден Абнетdyи Ланинг Свеж
Нинџак 16 ВФ ; Храбар стрип | Ден Абнетdyи Ланинг

Напишано Од Ден Абнет, Anи Ланинг Илустрирано Од Anрју Кари Точка : Нинџак #16 Издавач : Храбар Покритие Умет

DEN 79.84
Ши: Ноќни Трагачи 1 ВФ/НМ ; стрип За Крстоносна Војна Свеж
Ши: Ноќни Трагачи 1 ВФ/НМ ; стрип За Крстоносна Војна

Напишано Од Кристофер Голден, Бил Тучи, Гери Кон Илустрирано Од Вал Мајерик Точка : Ши : Ноќни Трагачи #1 И�

DEN 79.84
Џенифер Крв 3С ВФ/НМ; Динамит стрип | Гарт Енис Свеж
Џенифер Крв 3С ВФ/НМ; Динамит стрип | Гарт Енис

Напишано Од Гарт Енис Илустрирано Од Адријано Батиста, Маркос Марц Точка : Џенифер Крв (Том 1) #3с Издавач :

DEN 191.84
Одмазда на вампирела 21б ВФ/НМ; Динамит стрип | Бен Оливер Свеж
Одмазда на вампирела 21б ВФ/НМ; Динамит стрип | Бен Оливер

Напишано од Том Сниегоски Илустрирано Од Кебер Баал Точка : Одмазда на вампирела (2та Серија) #21б Издавач

DEN 95.84
Зашиени 12 ФН; Аватар Стрип | Мајк Волфер Свеж
Зашиени 12 ФН; Аватар Стрип | Мајк Волфер

Напишано Од Мајк Волфер Илустрирано Од Фернандо Хајнц фурукава Точка : Зашиени #12 Издавач : Аватар Покри�

DEN 95.84
Љубов и Ракети 9 ВФ ; фантаграфски стрип | Хернандез Брос. Свеж
Љубов и Ракети 9 ВФ ; фантаграфски стрип | Хернандез Брос.

Напишано од Гилберт Ернандез, Хаиме Ернандез Илустрирано Од Гилберт Ернандез, Хаиме Ернандез...

DEN 1231.84
Капетан Свест: Напад на Кампусот 1 ВФ ; 2-Д Графички стрип Свеж
Капетан Свест: Напад на Кампусот 1 ВФ ; 2-Д Графички стрип

Напишано Од Д Деанџело Илустрирано Од Д Деанџело Точка : Капетан Свест : Напад На Кампусот #1 Издавач : 2Д Г

DEN 1.00
Судијата дред 1 ВФ ; СТРИП за ДЦ Свеж
Судијата дред 1 ВФ ; СТРИП за ДЦ

Напишано Од Anрју Хелфер Илустрирано Од Мајкл Авон Оеминг Точка : Судија дред (ДЦ) #1 Издавач : Дц Покритие �

DEN 95.84
Најмалку Што Можеме да Направиме, 1д VF/NM ; слика стрип | празна варијанта Свеж
Најмалку Што Можеме да Направиме, 1д VF/NM ; слика стрип | празна варијанта

Напишано Од Јоланда Занфардино Илустрирано Од Елиса Ромболи Точка : Најмалку Што Можеме да Направиме, #1�

DEN 95.84
Овластувања 22 ВФ ; Слика стрип | Брајан Бендис Свеж
Овластувања 22 ВФ ; Слика стрип | Брајан Бендис

Напишано Од Брајан Мајкл Бендис Илустрирано Од Мајкл Авон Оеминг Точка : Овластувања #22 Издавач : Слика П

DEN 1.33
Неверојатен Хулк 2 ВФ ; Стрип на Марвел | Аѕопејсон Арон Силвестри Свеж
Неверојатен Хулк 2 ВФ ; Стрип на Марвел | Аѕопејсон Арон Силвестри

Напишано Од Џејсон арон Илустрирано Од Марк Силвестри, Додека Портацио, Били Тан, Мајкл Брусард, Basк База

DEN 1.33
Железен човек 3 ФН; марвел стрип | Ворен Елис Екстремис Свеж
Железен човек 3 ФН; марвел стрип | Ворен Елис Екстремис

Напишано од Ворен Елис Илустрирано Од Ади Гранов Точка : Железен Човек (4Та Серија) #3 Издавач : Марвел Кор�

DEN 1.67
Галакси Експрес 999 ТПБ 3 ВФ ; Виз стрип Свеж
Галакси Експрес 999 ТПБ 3 ВФ ; Виз стрип

Напишано Од Леиџи Мацумото Илустрирано Од Леиџи Мацумото Точка : Галакси Експрес 999 Тпб #3 Издавач : Виз П�

DEN 671.84
Вулверин: Потекло 28 ВФ/НМ ; стрип на Марвел | Оригинален Пролог На Гревот Дезодато Свеж
Вулверин: Потекло 28 ВФ/НМ ; стрип на Марвел | Оригинален Пролог На Гревот Дезодато

Напишано Од Даниел Веј Илустрирано Од Мајк Деодато Џуниор Точка : Вулверин : Потекло #28 Издавач : Марвел К

DEN 351.84
Сите Нови, Сите Различни Одмаздници 4 VG; марвел стрип | алекс Рос бакнеж покритие Свеж
Сите Нови, Сите Различни Одмаздници 4 VG; марвел стрип | алекс Рос бакнеж покритие

Напишано Од Марк Вејд Илустрирано Од Махмуд А Асрар Точка : Сите Нови, Сите Различни Одмаздници #4 Издава�

DEN 1.33
Реј Бредбери стрипови 1 ВФ; Топс стрип Свеж
Реј Бредбери стрипови 1 ВФ; Топс стрип

Напишано Од Ричард Корбен, Тони Гарсес, Ал фелдштајн Илустрирано Од Ричард Корбен, Тони Гарсес, Ал Вилиј�

DEN 79.84
Легендата За Храбриот Рајли, 2 ВФ/НМ; Северозападен стрип Свеж
Легендата За Храбриот Рајли, 2 ВФ/НМ; Северозападен стрип

Напишано Од Леја Ведингтон Илустрирано Од Зак Џалонго Точка : Легенда За Задебелени Букви Рајли, Издава�

DEN 3.33
Максимална Масакр 1 ФН; Марвел Стрип | Спајдермен Веном Промо Свеж
Максимална Масакр 1 ФН; Марвел Стрип | Спајдермен Веном Промо

Напишано од Том Дефалко Илустрирано Од Рон Лим Точка : Максимална Масакр #1 Издавач : Марвел Писател : Том

DEN 1.00
Хајлендер 3Б ВФ/НМ ; Динамит стрип Свеж
Хајлендер 3Б ВФ/НМ ; Динамит стрип

Напишано Од Брендон Џерва, Мајкл Авон Оеминг Илустрирано Од Ли Модер Точка : Хајлендер #3б Издавач : Динам

DEN 79.84
Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип 1 ВФ ; марвел стрип Свеж
Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип 1 ВФ ; марвел стрип

Напишано Од Мек Фостер Илустрирано Од Џексон херберт Џеси Џејмс Е Мртов Човек Обичај Стрип #1 Издавач : М�

DEN 3.33
Ранма 1/2 Дел 34 ВФ; Виз стрип Свеж
Ранма 1/2 Дел 34 ВФ; Виз стрип

Напишано Од Румико Такахаши Илустрирано Од Румико Такахаши Точка : Ранма 1 / 2 Дел 3 #4 Издавач : Виз Писател

DEN 1.00