МИФОР ЈИШОП 5 Блејд Црн Камин Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна Дистрибуција На Топлина

МИФОР ЈИШОП 5 Блејд Црн Камин Шпорет На Топлина Дневник На Вентилатор Дрво Режач Еко Пријателски Тивок Вентилатор Дома Ефикасна

DEN 1398.40

Свеж

Достапно.

2.Заштита на животната средина и самостојно напојување : термоелектричниот модул делува како мал генератор за возење на моторот на вентилаторот. Нема потреба од батерии и електрична енергија. Подобрената циркулација на топол воздух може да донесе поголема удобност, а употребата на шпорет дрво е намалена за 28%. 3.Дизајн на заштита : поддршката на печката се третира со анодизиран алуминиум, и може да издржи високи температури до 752°F (400°C). Нема да се деформира или обезбојува дури и откако ќе работи на високи температури долго време. 4.Подолг век на траење : основата на вентилаторот е опремена со биметален заштитен уред. Ако температурата на површината надминува 350°C, заштитниот уред нежно ќе го подигне предниот дел на вентилаторот за да ги заштити ТЕГ и моторот. 5.Принцип на работа на вентилаторот : термодинамичкиот вентилатор за камин користи термоелектрична технологија за да ја претвори температурната разлика во електрична енергија. Во центарот на вентилаторот има уникатен термоелектричен модул. Економично-Не се потребни батерии или електрична енергија. Ефикасно циркулира топол воздух низ собата. Вентилаторот на печката се ротира со помош на топлината на површината на печката и автоматски ја прилагодува брзината според температурата на површината на печката спецификација : Материјал : алуминиумска легура боја : Црни Лисја : 5 лисја големина на производот : должина 10,3 см ширина : 7,5 см висина : 19,2 cmblade дијаметар : 18 CMPackage Вклучувајќи : 5-сечилото алуминиум топлинска моќ камин вентилатор*1 прирачник *1.

Material: aluminum alloy
Colour: Black
Leaves: 5 leaves
Product size: length 10.3cm width
Blade diameter: 18CM
Package Including:
5-blade aluminum thermal power fireplace fan*1:
Manual *1 :

Избор на клиенти

z22z72 Божиќно Дрво Камин Вентилатор Термичка Моќ Вентилатор Топлинска Енергија Управувано 5 Лист Вентилатор Свеж
z22z72 Божиќно Дрво Камин Вентилатор Термичка Моќ Вентилатор Топлинска Енергија Управувано 5 Лист Вентилатор

Метал Увезени Предвремено затворање Нов Вентилатор За Камин, Вентилатор За Камин Со Топлинска Енергија

DEN 3.00
УЗКОЗАМ Компатибилен Со Камин Вентилатор Вентилатор Замена Грејни Елементи Делови За Двојна Ѕвезда Електрични Свеж
UXZDX CUJUX 4 - Сечилото Шпорет Топлина Напојува Вентилатор Режач/Камин Тивок Вентилатор Грејач Алатка Ефикасна Топлина Свеж