Превртете еден прочитајте очила за читање на рамни преклопници

Превртете еден прочитајте очила за читање на рамни преклопници

DEN 479.20

Свеж

Достапно.

Направени во Италија, пресврт преклопете целосно рамни, се уникатно преносни и се вклопуваат уредно во џеб или торба. Молив-тенки, овие иновативни читатели вклучуваат 1/2 "тенок компактен случај на издржливо складирање. Силна и лесна, тежина помалку од 1/2 мл или тежина на клуч на куќа во вашиот џеб. Достапно во 12 стилски бои и 5 моќни на диоптер : +1,00, +1,50, +2,00, +2,50, +3,00. Партнерите на фласспек со Хелен Келер Интернешнл, донирајќи 5% од продажбата за да помогнат во спречувањето на слепилото. Направени во Италија, пресврт се склопуваат целосно рамни, се уникатно преносни и се вклопуваат уредно во џеб или торба. Тенок молив, овие иновативни читатели вклучуваат 1/2 "тенок компактен случај на трајно складирање. Силен и лесен, со тежина помалку од 1/2 мл или тежина на клуч за куќа во џебот. Достапно во 12 стилски бои и 5 сили на диоптер : +1,00, +1,50, +2,00, +2,50, +3,00. Партнери на Flatspec со Хелен Келер Интернешнл, донирајќи 5% од продажбата за да помогнат во спречувањето на слепилото. Twist One Read : Очилата за читање со рамни преклопување се направени во Италија и уникатно преносни : прилагодени уредно во џеб или торба, така што тие се достапни секогаш кога, каде и да ви требаат. Понудени во 12 бои кои се движат од софистицирани и стилски до забава : јаболко зелена, црна е црна, кокосова кафеава, цијан сина, црвена пламен, ледена чиста, јоргована виолетова, тиква портокалова, чад сива, снежна бела, ултрамарин сина боја и вегас жолт . Twist One Read беше замислен и произведен за да се трансформираат очилата за читање, користени за да се поправи презбиопијата, во убаво и интелигентно дизајнирано, компактно чудо со рамен преклопување. Иновативните храмови за кликнување во место овозможуваат лесно он-и-и-оф. Димензиите и обликот на пресвртот ги уверуваат повеќето носители удобно вклопување. Twist One Read се придржува кон највисоките стандарди за квалитет, конструиран од хипоалергичен оптички поликарбонат и Grilamid TR90. Овие материјали овозможуваат производство на очила за читање кои се неверојатно лесни, со тежина помалку од 1/2 за унца (13 грама), додека се неверојатно силни и издржливи. Фокусните центри се совршено поставени, интерпупиларното растојание точно усогласено, а паритетот на јачината на диоптерот електронски потврден. Flatspec донира 5% од набавната цена на сите читатели на пресврт што ги продаваат преку Интернет (во САД) на Хелен Келер Интернешнл до 5/1/17. Хелен Келер Интернешнл е една од водечките светски непрофитни организации кои работат на спречување на слепилото и намалување на неисхранетоста. Нивната мисија е да го спасат погледот и животот на најранливите и неповолните. Информациите во врска со Хелен Келер Интернешнл може да се добијат со повик (877) 535-5374 или пишување на : Хелен Келер Интернешнл, 352 Парк Авенија Југ, Suite 1200, Yorkујорк, NYујорк 10010. Twist One читателите се безусловно загарантирани. Ако не сте задоволни од набавката, вратете ја предметот како нова состојба за размена или поврат во рок од 30 дена.

Избор на клиенти

Ресвио читање очила за жени машка мачка очите пролетна шарка рачно изработени читатели кајсија Свеж
Ресвио читање очила за жени машка мачка очите пролетна шарка рачно изработени читатели кајсија

Бифокалните читатели им помагаат на луѓето со проблеми со презбиопија да добијат подобро визуелно иску

DEN 687.84
Theraspecs quinn очила за мигрена, чувствителност на светлина и сина светлина Свеж
Theraspecs quinn очила за мигрена, чувствителност на светлина и сина светлина

25x Повеќе заштита : Ther ASPEC извадува дури 25 пати повеќе сина светлина на 480nm од типични сини светлосни очил�

DEN 256.00
Очила за читање со 5 пакувања за жени стилски читатели Свеж
Очила за читање со 5 пакувања за жени стилски читатели

Увезени Рамка за поликарбонат Акрилни леќи Не поларизирани Подготвена отпорна на гребење Ширина на леќ

DEN 204.80
Згрижувачки грант Гедеон Очила за правоаголно читање Свеж
Згрижувачки грант Гедеон Очила за правоаголно читање

Увезени Метална рамка Пластични леќи Неполаризирана Ширина на леќи : 64 милиметри Висина на леќи : 25 мили�

DEN 208.00
Пиперки Од Пиперспекс Женско Бравадо Преголеми Сини Светлосни Блокирачки Очила За Читање Свеж
Пиперки Од Пиперспекс Женско Бравадо Преголеми Сини Светлосни Блокирачки Очила За Читање

Увезени Акрилна леќа Неполаризирано Ултра Виолетова Заштита слој слој Ширина на објективот : 49 милимет�

DEN 3.33
Gr8sight очила со 3-пакувања со шарени за читање со пролетна шарка вклучува читатели на сонце Свеж
Gr8sight очила со 3-пакувања со шарени за читање со пролетна шарка вклучува читатели на сонце

Увезени 3 пакувања со 1 очила за читање на ниска цена на пролетта Моден дизајн : Читање очила за мажи и жен

DEN 345.60
Ресвио метални очила за читање на жени за жени трендовски мачки очи квадратни читатели Свеж
Ресвио метални очила за читање на жени за жени трендовски мачки очи квадратни читатели

Увезени Рамка за поликарбонат Поликарбонат леќи Не поларизирани Ширина на леќи : 49 милиметри [Детали за

DEN 3.00
Таикаиксин Едно Очила За Читање Моќ со Светла, Очила За Читање Со Автоматски Фокус Со Магнети во Ногата Свеж
Мажи Жени Половина Раб Ув Заштита Затемнети Леќи Антирефлексивни Очила За Читање сонце очила за Сонце+1.0~+4.0 Свеж
Мажи Жени Половина Раб Ув Заштита Затемнети Леќи Антирефлексивни Очила За Читање сонце очила за Сонце+1.0~+4.0

Метална рамка Пластична леќа неполаризирани Ширина на објективот : 45 милиметри Висина на објективот : 32

DEN 159.84
NCAA SISKIYOU SPORTS FAN SHOT MICHIGAN State Spartans Класично читање очила за читање моќност: +2,50 црна Свеж
NCAA SISKIYOU SPORTS FAN SHOT MICHIGAN State Spartans Класично читање очила за читање моќност: +2,50 црна

Увезени Рамка за поликарбонат не поларизирани АРМ : 5,5 инчи Официјално лиценциран лиценца за производи :

DEN 191.84