Tidecent Tec1-12706T200 60W 12V Термоелектричен ладилник Термоелектричен генератор на моќност ладилник модул TEC ладење плоча 40x40mm Heatsink

Tidecent Tec1-12706T200 60W 12V Термоелектричен ладилник Термоелектричен генератор на моќност ладилник модул TEC ладење плоча

DEN 241.28

Свеж

Достапно.

Користете ја околината : -60 ~ 200 степени Суровини на производот : Бизмут Телурид Ингота Големина : Ф30мм Л -30см. Термоелектромотивна сила (А) : > 190 × μV/℃ спроводливост (σ) : 850 ~ 1250Ω-1.cm-1 термичка спроводливост (K) : 15 ~ 16 × 10-3-W/℃ cm. Термоелектрична стапка на конверзија : 3% Слика на заслуги (Z) : 2,5 ~ 3,0 × 10-3 W/. Термоелектрична стапка на конверзија : 3% Слика на заслуги (Z) : 2,5 ~ 3,0 × 10-3 W/. Црвената жица е поврзана со позитивната електрода, а црната жица е поврзана со негативната електрода. Кога има температурна разлика, може да се генерира електрична енергија. Модел : TEC1-12706 Користете ја околината : -60 ~ 200 степени Суровина Производ Суровина : Бизмут Телурид Ингота Големина : Термоелектрични параметри L-30 CM Термоелектромотива сила (А) : > 190 × μV/℃ спроводливост (σ) : 850 ~ 1250Ω-1 .CM-1 термичка спроводливост (K) : 15 ~ 16 × 10-3-W/℃ cm Отпорност : Околу 2Ω Термоелектрична стапка на конверзија : 3% Слика на заслуги (Z) : 2,5 ~ 3,0 × 10-3 W/℃ Спецификации на Термоелектричното поле за производство на моќност TEC1-12706 T200 се само за повикување. Страната со зборови е близу до страната за ладење (ладна страна), без зборови е прикачена на ендотермичката страна (топла страна) Црвената жица е поврзана со позитивната електрода, а црната жица е поврзана со негативната електрода. Кога има температурна разлика, може да се генерира електрична енергија. Резултат на тестирање 1. Температура разлика 40 степени : напон на отворено коло 2.2 V, струја за производство на електрична енергија : 390m A 2.temperature разлика од 80 степени : напон на отворено коло 3.5 V, струја за производство на електрична енергија : 480m A 3.Temperature разлика 100 степени : напон на отворено коло 4,5 V, струја за производство на електрична енергија : 560 MA 4.Temperature разлика 120 степени : напон на отворено коло 6.0, струја за производство на електрична енергија : 650m A 5.temperature разлика 140 степени : напон на отворено коло 7.0 V, струја за производство на електрична енергија : 750m A.

Избор на клиенти

Лаптоп загреано за Dell XPS 15 9520 Прецизност 5570 0V9PVY V9PVY AT3RH0010AL НОВО Свеж
Лаптоп загреано за Dell XPS 15 9520 Прецизност 5570 0V9PVY V9PVY AT3RH0010AL НОВО

Опис на артикалот : Делови на лаптоп Гаранција : 90 дена За да бидете сигурни дека ќе ја добиете вистинска�

DEN 3.00
Advanced Thermal Solutions Inc. Heatsink 45x45x30mm L-Tab T766 Свеж
Advanced Thermal Solutions Inc. Heatsink 45x45x30mm L-Tab T766

Категорија : навивачи, термичко управување, термички топлински мијалници MFR : Напредни термички решени

DEN 1.33
X-Ree TEC1-12705 DC 12V 5A TEC THEC THERMOELECTRIC COLEOR MODULE PELTIER PLATE (TEC1-12705 DC 12V 5A TEC Módulo Enfriador Termoeléctrico Свеж
X-Ree TEC1-12705 DC 12V 5A TEC THEC THERMOELECTRIC COLEOR MODULE PELTIER PLATE (TEC1-12705 DC 12V 5A TEC Módulo Enfriador Termoeléctrico

Име на производот : Термоелектричен ладилник; модел : TEC112705 Напон : DC 12 V; струја : 5a Големина на модулот : 40 x

DEN 0.67
Solustre Cooler 2 PCS дијагонален метален компјутерски додаток Метал за греење на метални метални SSD топлински мијалник за Свеж
Лаптоп загреано за Lenovo V130-15ikb 81HN 5H40R33552 DIS NEW Свеж
Лаптоп загреано за Lenovo V130-15ikb 81HN 5H40R33552 DIS NEW

Опис на артикалот : Делови на лаптоп Гаранција : 90 дена За да бидете сигурни дека ќе ја добиете вистинска�

DEN 224.00
X-gree 15pcs 14,5mmx16mmx4mm црн алуминиум загреана топлина топлина дифузна ладење перка (15pcs 14,5mmx16mmx4mm aleta de enfriamiento Свеж
X-gree 15pcs 14,5mmx16mmx4mm црн алуминиум загреана топлина топлина дифузна ладење перка (15pcs 14,5mmx16mmx4mm aleta de enfriamiento

Материјал : Алуминиум Нето тежина : 20g Содржина на пакетот : 15 парчиња x Heatsink Главна боја : црна (директор н�

DEN 1054.40
Qiilu M.2 SSD Heatsink Cover M.2 SSD Heatsink Cover Aluminum Alloy M.2 SSD Heatsink Cover со заграда за E5470 E5570 Алуминиумска Свеж
Qiilu M.2 SSD Heatsink Cover M.2 SSD Heatsink Cover Aluminum Alloy M.2 SSD Heatsink Cover со заграда за E5470 E5570 Алуминиумска

М.2 SSD Закривка на капакот на SSD Лесна инсталација : SSD капакот на загревањето со загради и завртки, лесна и

DEN 176.96
X-Gree TES1-24102 2A 24V 40X40X4MM Термоелектричен ладилник модул за плочки (модул пиастра peltier по Raffreddamento TermoElettrico Свеж
X-Gree TES1-24102 2A 24V 40X40X4MM Термоелектричен ладилник модул за плочки (модул пиастра peltier по Raffreddamento TermoElettrico

Земја на производство : Кина; Материјал : Керамика, електрични делови Нето тежина : 24g; Содржина на пакет :

DEN 704.00
IBM 287810U ThinkPad Mini Dock Свеж
IBM 287810U ThinkPad Mini Dock

IBM 287810 U Think Pad MiniDock во пристаништа / пристанишни репликатори Ве молиме, проверете дали вашиот оригинален �

DEN 1.33
Арктичкото ладење Zac-RC меморија загреана Свеж
Арктичкото ладење Zac-RC меморија загреана

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Ладилник за вентилатори Тип : Heatsink Неверојатна ко

DEN 484.16
Uxcell Electronic Radiators Heatsink за степер мотор, 3D печатач 9x9x12mm црна 10 парчиња Свеж
Uxcell Electronic Radiators Heatsink за степер мотор, 3D печатач 9x9x12mm црна 10 парчиња

[Параметар] Целокупна големина : 9 x 9 x 12 mm / 0,35 x 0,35 x 0,47 инчи (L*W*H); Боја : црна [Апликација] Одлично за чипов�

DEN 1276.80
Нов LON0167 88mm x 25mm x 5mm сребрен тон алуминиум загревање на топлината за ладење на топлината W (88mm x 25mm x 5mm Silberton Свеж
Нов LON0167 88mm x 25mm x 5mm сребрен тон алуминиум загревање на топлината за ладење на топлината W (88mm x 25mm x 5mm Silberton

Име на производот : Heat Sink; фиксирање на дупката Дија : 2,5мм / 0,1 " Поправање на дупката за фиксирање на цента

DEN 116.00
12,8 W/MK Силиконска термичка подлога за Heatsink GPU процесор RAM меморија SSD LED ладилник за ладење на IC чипсет (120x120x1.5mm) Свеж
M.2 ладилник за топлина, NVME M.2 2280 SSD двострана алуминиумска топлина мијалки со термичка подлога од 14,8 W/MK, изградена Свеж
TermalRight TA-140 страничен проток на проток ладилник со 42мм тенок загревање Свеж
TermalRight TA-140 страничен проток на проток ладилник со 42мм тенок загревање

Термичка Опрема за игри на Нан Ладилник ладилник TA140 Термичка Опрема за игри на Нан...

DEN 0.33
HP 8560P Термички модул загрева само 647604-001 460401H00-600-G лаптоп Свеж
HP 8560P Термички модул загрева само 647604-001 460401H00-600-G лаптоп

Масовно пакување HP 8560 P Термички модул Heatsink само нови 647604001 460401 H00600G лаптоп 30 дена гаранција Масовно паку�

DEN 3.00
MOUDOAUER Конзола за топлина за ладење Метален лист за ладење термички радијатор за PS5 NVME M.2 SSD додатоци за уреди за игри Свеж
X-gree зелена Axia_l олово алуминиум жица жица рана за греење отпорници на моќност 25W 68 ом 5 парчиња (Restencias de Energía Свеж
X-gree зелена Axia_l олово алуминиум жица жица рана за греење отпорници на моќност 25W 68 ом 5 парчиња (Restencias de Energía

Име на производот : отпорник на алуминиум; вредност на отпор : 68 ом; рејтинг на моќност : 25 W Големина на те�

DEN 476.80