ЛЕПЛИВА РЕШЕТКА ЕСП Лента, Антистатичка Лента ОТПОРНА НА Топлина 36м Проводна Целофанска Лента

ЛЕПЛИВА РЕШЕТКА ЕСП Лента, Антистатичка Лента ОТПОРНА НА Топлина 36м Проводна Целофанска Лента

DEN 198.08

Свеж

Достапно.

Карактеристика : 100% Сосема нова и Висококвалитетна Антистатичка тартанска лента : изработена од антистатички ОПП материјал, произведува само електростатско напон под 100 V (општа лента € 5000 V), што во голема мера ја намалува опасноста ОД ЕСП генерирана од пакувањето на производот. Употреба : коло, лаптоп, мобилен телефон комуникацијата бара надворешното пакување на антистатички производи може да се отстрани чисто без да се остават остатоци од лепило. Спецификација : Материјал : Антистатичка Комбинирана Отпорност На Површина : 10ом Големина : 15мм х 36М/25мм х 36М/26мм х 36М/30мм х 36М/32мм х 36М/36мм х 36М/40мм х 36М/ 42мм х 36м/45мм х 36м/48мм х 36М/50мм х 36М/50мм х 36М/55мм Х 36м/60мм Х 36м/ 65мм Х 36м/70мм Х 36м/75мм Х 36м/80мм Х 36м/85мм Х 36м/90мм Х 36м/95мм Х 36м / 100мм х 36м ПАКЕТОТ ВКЛУЧУВА : 1 ролна антистатичка МРЕЖНА ЛЕНТА.

Material: Anti-static combined OPP
Surface resistance : 10ohm
Size : 15mm x 36M/25mm x 36M/26mm x 36M/30mm x 36M/32mm x 36M/36mm x 36M/40mm x 36M/
42mm x 36M/45mm x 36M/48mm x 36M/50mm x 36M/55mm x 36M/60mm x 36M/65mm x 36M/:
70mm x 36M/75mm x 36M/80mm x 36M/85mm x 36M/90mm x 36M/95mm x 36M/100mm x 36M:
Package include:
1 Roll Antistatic Grid Tape:

Избор на клиенти

Оптички Очила Леќа Ивица Анти Лизгање Блокирање Влошки Лента за Обработка На Објективот 1, 14х0, 73 инчи Сина Свеж
Оптички Очила Леќа Ивица Анти Лизгање Блокирање Влошки Лента за Обработка На Објективот 1, 14х0, 73 инчи Сина

Спречете лизгање при полирање на рабовите на леќите Отстранете без остатоци Приближно 1,140,73 инчи; центр�

DEN 2.00
Горила Црна Селотејп, 1.88 x 35 yd, Црна, Свеж
Горила Црна Селотејп, 1.88 x 35 yd, Црна,

Тешка и двојна дебела, Горила лента нуди надврвни резултати; тоа е како селотејп на стероиди...

DEN 1.67
SHURTAPE AF 099 UL 181A-P/B-FX Наведени/Печатени Алуминиумска Фолија Лента Свеж
SHURTAPE AF 099 UL 181A-P/B-FX Наведени/Печатени Алуминиумска Фолија Лента

UL 181aP / BFX наведени и печатени алуминиумска фолија лента Наредени за лесно олупи Херметички перформанси �

DEN 968.00
Двострана Лента, Акрилик, 3/4 В Свеж
Двострана Лента, Акрилик, 3/4 В

● Двострана Лента, Акрилик, 3 / 4 " W ® Дебелина На Лентата : 1 / 16 инчи ● Ширина на лента : 3 / 4 инчи...

DEN 329.12
Филмска Лента, Полиетилен, Јасно, 1 во x 36 Yd Свеж
Филмска Лента, Полиетилен, Јасно, 1 во x 36 Yd

Полиетиленската подлога на овој ухмв (ултрависока молекуларна тежина) масна површинска филмска лента е

DEN 1328.16