Бернат Ќебе О ' О Предиво, Магла 2 Брои

Бернат Ќебе О ' О Предиво, Магла 2 Брои

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300 гр/10,5 мл, 201 м/220 јд. Нега : Машинско Перење Во Мерач На Ладна Вода : #6 Супер Гломазна. Мерач на плетење : 4 " х 4 "(10 см х 10 см) 8 ул и 13 редови со игла за плетење од 8 мм. Мерач на капчиња : 4 " х 4 "(10 см х 10 см) 7 кометал и 8 редови со капчиња од 8 мм. Препорачана Игла за Плетење : 8 мм Препорачана Кука За Капчиња : 8 мм.

Избор на клиенти

ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7413-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7413 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење Произв

DEN 0.33
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор Свеж
ТРЕКСД Предиво Капчиња Крин Букети САМ Вештачко Цвеќе За Свадба Декорација Домашна Градина Декор

2 стилови, е готов производ, другиот Е САМ, вклучувајќи материјали Ткајте го срцето во цвеќиња, љубов што

DEN 0.67
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова Свеж
ДМЦ 486-7223 Таписерија И Вез Волна, 8,8-Двор, Средно Антички Виолетова

Таписерија и вез волна нуди рамномерна завршница и убави резултати направени од 100 проценти чиста девст

DEN 2.33
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7364-по ковчег Свеж
ДМЦ 4 Пли Таписерија волна 8м 7364-по ковчег

Бренд : ДМЦ Количина : по ковчег Боја : 7364 Состав : 100% Волна Инструкции За Перење : Само Суво Чистење...

DEN 1.00
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Фантазион 5 Парчиња Светат Во Темно Предиво 55 Јарди По Ролна Светлечки Сам Сјај Капчиња Предиво Капчиња Шиење Почетници Чистење Свеж Попустот
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Меки Памук Јасно Бело Предиво - 3 Пакување од 120гр/4,25 мл-Најлон-3 Дк-254 Јарди-Плетење/Капчиња

Содржина : 60% памук, 40% акрилик, Нега : Машинско Перење и Сушење Големина на топката : 120гр / 4,2 мл, 232 метри /

DEN 285.12
Норо Цубаме 14 Нагано Свеж
Норо Цубаме 14 Нагано

Норо Цубаме 14 Нагано Норо Цубаме 50 проценти Свила, 25 проценти Волна, 25 проценти Полиамид Земја на потекл�

DEN 1.00