Зоена алуминиумски дискови Кружна плоча диск со рамна плоча со рамна плоча со отпорни на корозија, ласерско сечење

Зоена алуминиумски дискови Кружна плоча диск со рамна плоча со рамна плоча со отпорни на корозија, ласерско сечење

DEN 592.00

Свеж

Достапно.

Ниска густина : Густината на чистиот алуминиум е близу 2700 кг/м3, што е околу 35% од онаа на железо. Може да се зајакне : Јачината на чистиот алуминиум може да биде повеќе од двојно по ладното работење. Алуминиумот има добра пластичност и може да се сврти, меле, досадно, испланирано, итн. Со најголема брзина што можат да ги постигнат повеќето машински алати. Отпорност на корозија : густ и цврст заштитен филм AL2 O3 е лесен за формирање на површината на алуминиум и неговите легури. Може да се спротивстави на корозијата на повеќето киселини и органски материи, а отпорноста на корозија на алуминиумската легура може да се подобри со преземање на заштитни мерки. Без ниска температура кршливост : алуминиум под нула степени Целзиусови. Како што температурата се намалува, јачината и пластичноста нема да се намалат, но ќе се зголемат. Силна рефлективност : Рефлексивноста на белата светлина на полираната површина на алуминиум е над 80%. Во исто време, алуминиумот има добри рефлексивни својства за инфрацрвени зраци, ултравиолетови зраци, електромагнетни бранови и термичко зрачење. Ниска густина : Густината на чистиот алуминиум е близу 2700 кг/м3, што е околу 35% од онаа на железо. Може да се зајакне : Јачината на чистиот алуминиум може да биде повеќе од двојно по ладното работење. Алуминиумот има добра пластичност и може да се сврти, меле, досадно, испланирано, итн. Со најголема брзина што можат да ги постигнат повеќето машински алати. Отпорност на корозија : густ и цврст заштитен филм AL2 O3 е лесен за формирање на површината на алуминиум и неговите легури. Може да се спротивстави на корозијата на повеќето киселини и органски материи, а отпорноста на корозија на алуминиумската легура може да се подобри со преземање на заштитни мерки. Без ниска температура кршливост : алуминиум под нула степени Целзиусови. Како што температурата се намалува, јачината и пластичноста нема да се намалат, но ќе се зголемат. Силна рефлективност : Рефлексивноста на белата светлина на полираната површина на алуминиум е над 80%. Во исто време, алуминиумот има добри рефлексивни својства за инфрацрвени зраци, ултравиолетови зраци, електромагнетни бранови и термичко зрачење. Опишете : Материјал : 1060 Aluminum Diameter : 200mm, 300mmthickness : 1mm, 2mm, 3mm, 4mm, 5mmif Ви требаат други големини, ве молиме контактирајте не за повеќе информации. Хемискиот состав од 1060 : Алуминиум ал : 99,60; Силикон SI : 0,25; Бакар Cu : 0,05; Магнезиум : 0,03; Цинк : 0,05; манган МН : 0,03; Титаниум ТИ : 0,03; Ванадиум V : 0,05; Ironелезо Fe : 0,350.1060 алуминиум (попознат како чист алуминиум), одличните карактеристики на чистиот алуминиум : ниска густина е зајакнување на леснотијата за процесирање на ниска температура на ниско ниво зрачење.Пакинг : 1 парчиња*тркалезен алуминиумски лист.

Избор на клиенти

Pangyoo Pyouo-Metal Coil 0,1 mm Дебелина со висока чистота бакарна Cu метална плоча за фолија 200x1000mm, 1 парчиња, лемење Свеж
Pangyoo Pyouo-Metal Coil 0,1 mm Дебелина со висока чистота бакарна Cu метална плоча за фолија 200x1000mm, 1 парчиња, лемење

Чистота на бакар : > 99,9% Големина : приближно.0.1 x 200 x 1000мм Вклучен пакет : 1pc x бакарна фолија Одличен квалит�

DEN 278.08
36 x 36 обичен алуминиумски лист Свеж
36 x 36 обичен алуминиумски лист

36 "x 36" обичен алуминиумски лист.020 дебел лим Заврши мелница Направено во САД 3003 H14 36 "x 36" обичен алуминиумс

DEN 1.67