0,4x кино квалитетно леќи за риби-очи за Canon Xa10

0,4x кино квалитетно леќи за риби-очи за Canon Xa10

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Адаптерот за супер рибари од 0,4х обезбедува екстремен ефект на риба и висок степен на искривување на барел без вињетинг. Претерува длабочина со приближување на предметите во близина и предизвикувајќи далечни предмети да се повлечат во хоризонтот. Напредокот во оптички очила со висока индекс / ниска дисперзија, нови материјали за барел и облоги против рефлексија, заедно со најновите производи за производство на компјутер / потпомогнат од компјутер / компјутер. Обвитката со кристална оптика AR ја намалува загубата на светлина и одблесокот на помалку од 1% на површината. BAB (внатрешно црно алмиматско барел) црна мат сатенска завршница што ги намалува рефлексиите. BRG (црно обложен стакло) ја намалува можноста за светло да се одразува од работ. Адаптерот за супер рибари од 0,4х обезбедува екстремен ефект на риба и висок степен на искривување на барел без вињетинг. Претерува длабочина со приближување на предметите во близина и предизвикувајќи далечни предмети да се повлечат во хоризонтот. Напредокот во оптички очила со висока индекс / ниска дисперзија, нови материјали за барел и облоги против рефлексија, заедно со најновите производи за производство на компјутер / потпомогнат од компјутер / компјутер. Обвитката со кристална оптика AR ја намалува загубата на светлина и одблесокот на помалку од 1% на површината. BAB (внатрешно црно алмиматско барел) црна мат сатенска завршница што ги намалува рефлексиите. BRG (црно обложен стакло) ја намалува можноста за светло да се одразува од работ. Овој леќа е за екстремни и драматични снимки. Оваа ставка вклучува : леќи, капаче за леќи, долниот капак на леќи, торбичка за леќи.

Избор на клиенти

OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина 3.54,5

DEN 2.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Канон EOS Rebel XTI 10x Висока дефиниција 2 елементите за крупен елемент Свеж
Канон EOS Rebel XTI 10x Висока дефиниција 2 елементите за крупен елемент

Висока дефиниција (обложен дизајн) +10 леќи од крупен Оптичко стакло со високоиндекс / ниска дисперзија 2

DEN 985.60
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели Дигитални л

DEN 1264.00
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR Свеж
Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR

Стрелецот се фокусира на Ленсбаби со користење на истиот генерален принцип што се користи со камера со b

DEN 13555.52
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33