Novoflex Miniconnect Focusing Rail Rack Rack со база за брзо ослободување и плоча

Novoflex Miniconnect Focusing Rail Rack Rack со база за брзо ослободување и плоча

-140 %

DEN 4752.00

Свеж

Достапно.

Castel-L е прецизен решетка за фокусирање со интегрирана монтажа на Minic Onnect Novoflex. Решетката за фокусирање лесно се монтира на стандардна глава за статив или со Q+база или Q+монтирање брзо ослободување. Камерите се монтираат со парчиња за спојување Novoflex Miniconnect кои овозможуваат лесно монтирање и ослободување на една рака; АРЦА-компатибилен статив монтирање + 1/4 ”-20 и 3/8” -16 нишки. Користејќи втор кастел-л под, создава железничка железница за прецизно движење на фотоапаратот во оската X и Y. Максимално патување растојание на лизгачкиот блок : 5,5 ”; Опсег на прилагодување со целосна ротација на погонското тркало : 15мм (0,6 ”). Тежина : 0,9 фунти. Германски инженерски и произведен. Castel-L е прецизен решетка за фокусирање со интегрирана монтажа на Minic Onnect Novoflex. Решетката за фокусирање лесно се монтира на стандардна глава за статив или со Q+база или Q+монтирање брзо ослободување. Камерите се монтираат со парчиња за спојување Novoflex Miniconnect кои овозможуваат лесно монтирање и ослободување на една рака; АРЦА-компатибилен статив монтирање + 1/4 ”-20 и 3/8” -16 нишки. Користејќи втор кастел-л под, создава железничка железница за прецизно движење на фотоапаратот во оската X и Y. Максимално патување растојание на лизгачкиот блок : 5,5 ”; Опсег на прилагодување со целосна ротација на погонското тркало : 15мм (0,6 ”). Тежина : 0,9 фунти. Германски инженерски и произведен. Со двојно подготвување и интегриран, прецизен систем за брзо ослободување на Miniconnect, решетката за фокусирање на Novoflex е непроценлива алатка за секој макро фотограф. 5.5 "од вкупното движење е достапно, а целото склопување може да се прикачи или на конструирана глава на статив или на ARCA-SWISS компатибилно стегач за брзо ослободување (направено од Arca-Swiss, FOBA, NPC, Gitzo & Други).

Избор на клиенти

Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro Свеж
Bosch 5508WS Филтер за воздух на моторот - Компатибилен со Изберете Audi A4, A4 Quattro

Филтрите за воздухот Bosch Workshop се конструираат со голем број на плети за стабилен капацитет за држење на �

DEN 1.33
Под оклопните џогери од руно Свеж
Под оклопните џогери од руно

87% полиестер, 13% еластан Увезени Затворање на влечење Машинско миење Оклопното оклоп е светло, дише и се �

DEN 324.64
Поставени делови за замена на Purdue Purdue Pegboard Свеж
Поставени делови за замена на Purdue Purdue Pegboard

Бидејќи таблата за тестирање е изработена од пластика, лесно е да се исчисти со топла вода со сапуница и

DEN 2.00
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear Свеж
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 1561.60
Pusokei Ecofriendly Slim Optical Drive Внатрешен метал замена на погон за конзола за игра Xbox One за пребарување слики, гледање Свеж
Pusokei Ecofriendly Slim Optical Drive Внатрешен метал замена на погон за конзола за игра Xbox One за пребарување слики, гледање

Делови за поправка на хард диск за конзола Xbox One, идеални за замена на вашите скршени или стари Овозможув

DEN 0.33
Тркалезни места 3/8 никел обложени 100 пакувања Свеж
Тркалезни места 3/8 никел обложени 100 пакувања

2позлатени никел позлатени челични кружни места 3 / 8 " 100 пакет Лесен начин да ги пробиете парчињата за Prong

DEN 228.80
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери. Свеж
Chadeay Unisex Housidies Tranksuit потта за жени Поставете џемпери со маички со 2 парчиња и џемпери.

? Menенски мажи Новинарска тренерска тренер 2 парчиња цврста боја пулвер руно худи со долги ракави, обични

DEN 360.00
Foviguo работа обичен долг ракав преголем пулвер жена зимска боја во боја со капаче за влечење на капачиња најмеки Свеж
С.Т. DuPont D-183070 линија 2 полесен случај црна Свеж
С.Т. DuPont D-183070 линија 2 полесен случај црна

Ние се стремиме кон удобна употреба! Ние се стремиме кон удобна употреба! Точно на ДНК на брендот, произв

DEN 1.33
Пирамида на оргон на Вејенск - лековити кристали пирамида и лековити камења, генератор на енергија од кристал камен за јога Свеж Попустот
Држач за контролор на контролорот Cabilock Ten Controller 2pcs wallид монтирање далечински wallиден кутија wallидна медиумска Свеж
Inoomp Ratchet Belt kayak ленти за сурфање лента за лабава лента за тешка врата од врвот со заклучување на тока за заклучување Свеж
Uxcell C20 панел приклучок за приклучок за приклучок AC 250V 16A 3 пинови IEC Intlet Module Plugn Connector Connector Socket Свеж
Uxcell C20 панел приклучок за приклучок за приклучок AC 250V 16A 3 пинови IEC Intlet Module Plugn Connector Connector Socket

Тип на конектор : C20; Терминален број : 3 Оценка на напон : AC 250 V; Тековен рејтинг : 16а Севкупна големина : 31x26x

DEN 1.00
Autolite Iridium XP Automotive замена на свеќи за свеќи, xp985 Свеж Попустот
Autolite Iridium XP Automotive замена на свеќи за свеќи, xp985

Продолжен интервал на промена : Плукот за замена на автомобили Autolite Iridium XP Automotive Spark е дизајниран да трае

DEN 450.72