Спирална рутер за рутер со палење на спирала, 1/4 инчен, цврсти карбид, црвенило рутер рутер, спирала со нано обложена од Еносиќ

Спирална рутер за рутер со палење на спирала, 1/4 инчен, цврсти карбид, црвенило рутер рутер, спирала со нано обложена од Еносиќ

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Професионален рутер за намалување на рутерот со врвно лежиште : 1/4 ”Шанк, 1” намалена должина. Двете независни лагери со топка со присилени на челични јаки на врвот на секој бит обезбедуваат мазна употреба без употреба. Индустриски квалитет на рутерот за намалување на рутерот : Изработено од цврст девица карбид со нано сино обложена. И нано сината облога со голема цврстина и отпорност на топлина му овозможува на најсовремената алатка да ја задржи клучната острина и подмачкување. Ова обезбедува долговечност и дава намалување на резултатите со највисок квалитет. До 2,5х подолг живот во споредба со неоткриени парчиња. Битовите за рутер за рутер од 1/4-инчи, палење, се однесуваат на разни дрво : како што се иверица, даб, МДФ и кој било труд и долг работен век и долг сервисен живот за Шарп. Спалниот рутер за рутер за рутер за рутерот CNC и какви било рутери за нурнување со 1/4 "Колет. Сини нано нако -серии за обложување на рутерите користат специјален уникатен карбид со композитен облога за подолг живот (до 2,5х подолг живот во споредба со неконтролирани битови ) во современите материјали. Нано сината облога му овозможува на најсовремената алатка да ја задржи клучната острина и подмачкување. Ова обезбедува долговечност и дава резултати од сечење со највисок квалитет. Обвивката спречува висока топлина и оксидација што е штетно за перформансите на алатката за сечење. Спиралниот рутер на алатката. Бит костум за рутерот CNC и сите рутери за нурнување со 1/4 "Колет. Бр. Бр.

Избор на клиенти

Алатка Амана - 51455 Цврст карбид CNC Spiral 'O' единечен флејта, сечење на алуминиум 21/64 DIA X Свеж
Алатка Амана - 51455 Цврст карбид CNC Spiral 'O' единечен флејта, сечење на алуминиум 21/64 DIA X

Насока нагоре (Г) Дијаметар 21 / 64 (Б) Висина на сечење 3 / 4 (Г) Шанк 1 / 2 Целокупната должина (л) 3 Надворешна на

DEN 1.00
Uxcell PCB Веснички битови 0,9 mm Tungsten Carbide Rotary Tool Allop Allop Alloct Allop CNC гравура за печатење на плоча за Свеж
Uxcell PCB Веснички битови 0,9 mm Tungsten Carbide Rotary Tool Allop Allop Alloct Allop CNC гравура за печатење на плоча за

Спецификација : Дијаметар на сечење на работ (CED) : 0,9мм; Должина на работ на работ : 9,5 мм; Дијаметар на Шанк

DEN 2.33
X-Ree 5 PCS Titanium Nitride обложен карбид PCB CNC вежба рутер битови 3.175x0.9x10mm (5 Piezas de Titanio Recubierto de Nitruro Свеж
X-Ree 5 PCS Titanium Nitride обложен карбид PCB CNC вежба рутер битови 3.175x0.9x10mm (5 Piezas de Titanio Recubierto de Nitruro

Име на производот : Бит за вежбање PCB; Карактеристики : Директна дупка за вежба Материјал : секач карбид (ч

DEN 1.67
Алатка Амана - АМС -154 4 Пакет ЦПУ СПИРАЛНА КРАЈ МИЛ, сечење на челик и не'рѓосувачки челик со алти Свеж
Алатка Амана - АМС -154 4 Пакет ЦПУ СПИРАЛНА КРАЈ МИЛ, сечење на челик и не'рѓосувачки челик со алти

Аланот Амана е лидер во индустријата повеќе од 40 години Посветеност кон постојано обезбедување на најв�

DEN 2542.24
Еден единствен флејта спирален карбид за гравура за гравура на акрилно дрво алуминиум 1 парчиња, боја: 8x52x100) Свеж
Алатка Амана - 46371 Спирална компресија на цврста карбид 3/8 dia x 1 x 3/8 shank x 3 долг Свеж
Алатка Амана - 46371 Спирална компресија на цврста карбид 3/8 dia x 1 x 3/8 shank x 3 долг

(Г) Дијаметар 3 / 8 (Б) Висина на сечење 1 (г) Шанк 3 / 8 Целокупната должина (L) 3 B1 9 / 32 1 алатка за брендирана ама�

DEN 1640.48
X-Ree 1.1mmx7mm калај обложен карбид секач за мелење PCB CNC Router Bit Bit (1,1mmx7mm TIN Recubierto fresa de Extremo PCB CNC Свеж
X-Ree 1.1mmx7mm калај обложен карбид секач за мелење PCB CNC Router Bit Bit (1,1mmx7mm TIN Recubierto fresa de Extremo PCB CNC

Име на производот : Битови за рутер за вежбање PCB; Карактеристики : Директна дупка за вежба...

DEN 2.33
Магафор Цврст Карбид Минијатурен Грејач Со Висока Прецизност, Спирална Флејта, Тркалезно Стебло, 9,17 мм Свеж
Магафор Цврст Карбид Минијатурен Грејач Со Висока Прецизност, Спирална Флејта, Тркалезно Стебло, 9,17 мм

Алатките со цврст карбид нудат долг век на траење на алатот и побрзи брзини на сечење од другите подлоги

DEN 0.67
Autek 20 x 1/8 Волфрам карбид закопа постави 3мм CED за CNC DIY алатки Свеж
Autek 20 x 1/8 Волфрам карбид закопа постави 3мм CED за CNC DIY алатки

Квалитетот на производот за обработка, го заврши училиштето, лесен за употреба, безбедна и сигурна, маши

DEN 2.67
Spetool 1/8 инчен Upcut рутер бит 1/4 инчен Шанк со SPE-X Дополнителен долг животен слој, 1/2 инчен должина на сечење 2 инчи Свеж
Spetool 1/8 инчен Upcut рутер бит 1/4 инчен Шанк со SPE-X Дополнителен долг животен слој, 1/2 инчен должина на сечење 2 инчи

СПЕx облогата е применета повеќеслојна површинска обвивка што го намалува коефициентот на триење на би�

DEN 2.00
LMT ONSRUD 63-620 Цврст карбид Upocut Spiral O алатка за сечење на флејта, 22 степени хеликс, 1 флејта, 2,0000 вкупна должина, Свеж
LMT ONSRUD 63-620 Цврст карбид Upocut Spiral O алатка за сечење на флејта, 22 степени хеликс, 1 флејта, 2,0000 вкупна должина,

Цврстите алатки за карбид нудат долг живот на алатка и побрза брзина на сечење од другите подлоги, но се

DEN 2.00
Еден единствен флејта спирален карбид за гравура за гравура на акрилно дрво алуминиум 1 парчиња, боја: 2x4dx8x40) Свеж
uxcell 1.2 mm &засилувач; 2mm Волфрам Карбид ЦПУ Гравирање Печатење Плоча Пхб Вежба Битови 10 Парчиња Свеж
uxcell 1.2 mm &засилувач; 2mm Волфрам Карбид ЦПУ Гравирање Печатење Плоча Пхб Вежба Битови 10 Парчиња

Долг Век На Траење На Алатот : со висока цврстина, висока отпорност на абење, висока јачина, отпорност на

DEN 588.80
Spetool 5 парчиња рутер за компресија на карбид, малку нагоре и надолу, мелници 1/8 x 1 инчен секач за CNC Mill Machine Wookwork Свеж
Spetool 5 парчиња рутер за компресија на карбид, малку нагоре и надолу, мелници 1/8 x 1 инчен секач за CNC Mill Machine Wookwork

Горе и долу цврст карбид спирален рутер бит со 1 / 8inch shank и дијаметар на сечење 1 / 8inch, должина на сечење 1 и�

DEN 297.60
Магнат 2265 2 Флејт MFC спирала надолу рутер бит-1/2 Дијаметар на сечење, 1-3/4 Должина на сечење Свеж
Магнат 2265 2 Флејт MFC спирала надолу рутер бит-1/2 Дијаметар на сечење, 1-3/4 Должина на сечење

Цврст карбид, десна рака; 1 / 2 "дијаметар на сечење; 13 / 4" должина на сечење; 1 / 2 "Дијаметар на шанк 4" целосна

DEN 832.48
FBT PCB зацементирана карбид 3.05mm Вежби PCB Mini Dript Bit Tungten челик карбид за табла за печатење CNC вежба за вежбање Свеж
FBT PCB зацементирана карбид 3.05mm Вежби PCB Mini Dript Bit Tungten челик карбид за табла за печатење CNC вежба за вежбање

3,05мм вежби PCB Mini вежба бит Тунгстен челик карбид Печатете ја таблата со CNC парчиња за вежбање на CNC 3,05мм в�

DEN 3.00