Wireица на Dewalt, жица од жица, 4-инчи

Wireица на Dewalt, жица од жица, 4-инчи

DEN 0.67

Свеж

Достапно.

Високата затегнување, топлината третирана со јаглерод или жица од не'рѓосувачки челик обезбедува долготрајно дејство на агресивно четкање за тркалото на жицата. Внатрешната конструкција на плочата за задржување обезбедува намалено движење на јазолот и зголемена контрола и живот на четки. Конструирана со внатрешна плоча за држење за да се обезбеди конзистентност и безбедност. Конструирана со внатрешна плоча за држење за да се обезбеди конзистентност и безбедност. Wireицата е 100 проценти проверена за да се исполнат бараните спецификации за квалитет. Високата затегнување, топлината третирана со јаглерод или жица од не'рѓосувачки челик обезбедува долготрајно дејство на агресивно четкање за тркалото на жицата. Внатрешната конструкција на плочата за задржување обезбедува намалено движење на јазолот и зголемена контрола и живот на четки. Конструирана со внатрешна плоча за држење за да се обезбеди конзистентност и безбедност. Конструирана со внатрешна плоча за држење за да се обезбеди конзистентност и безбедност. Wireицата е 100 проценти проверена за да се исполнат бараните спецификации за квалитет. Опис на производот во кој има високо-затегнати, топлински третирани јаглерод или жица од не'рѓосувачки челик, тркала од жица De Walt HP нудат долготрајно, агресивно дејство за четкање. Иновативната конструкција на внатрешната плоча за холдинг обезбедува помага во намалувањето на движењето на јазолот и помага во зголемената контрола и животот на четката. Доставува непречена изведба, со искривена жица за флексибилност. Од производителот Dewalt DW4925 4 "Stringer Bidse Wire Wire Wire/Carbon Steel 5/8" -11 Arbor .020 ".

Избор на клиенти

Фино плескано жичано тркало 5 “ Свеж
Фино плескано жичано тркало 5 “

Се користи за отстранување на бојата од прашина од 'рѓа од скари Мебел за тревник Ironелезни огради и широ�

DEN 0.33
B/l 4 x .014SS 5/8-11 јазол Свеж
B/l 4 x .014SS 5/8-11 јазол

За употреба на мали меленици Димензии на пакетот : 2.794 H x 13.716 L x 12.446 W (сантиметри) Тежина на пакет : 0,5 фунти

DEN 636.32
Fairfull Faiwbct125 Twist Crinular Wire Brush 125 x 12 x 22.2mm - жица од 0,5 мм Свеж
Fairfull Faiwbct125 Twist Crinular Wire Brush 125 x 12 x 22.2mm - жица од 0,5 мм

Четката за вртење на јазол се погодни за отстранување на згура, 'рѓа, скала или дури и сушен цемент...

DEN 1.33
Lincoln Electric KH322 Crumped Wire Wheel Bread, 4000 вртежи во минута, 8 дијаметар x 1-1/4 ширина на лицето, 5/8 x 1/2 арбор Свеж
Wireично тркало од Dewalt, искривено, 6-инчи Свеж Попустот
Wireично тркало од Dewalt, искривено, 6-инчи

Ова се лесни за употреба Ова се многу издржливи Ова е произведено во Кина Високо наведени оценки на жица

DEN 319.84
Doitool 6pcs4 четка со тркала со тркала со тркала од жица 'рѓа челик мелење Свеж
Doitool 6pcs4 четка со тркала со тркала со тркала од жица 'рѓа челик мелење

Искрено се надеваме дека можете да разберете! Ви благодарам! Искрено се надеваме дека можете да разбере�

DEN 1.00
Weiler 68359 Tiger AO Type 11 Flaring Cup Wheel, A16-Q, 6/4-3/4 x 2 x 5/8-11, RIM 1,5 , Back 3/4, Свеж
Weiler 68359 Tiger AO Type 11 Flaring Cup Wheel, A16-Q, 6/4-3/4 x 2 x 5/8-11, RIM 1,5 , Back 3/4,

Идеално за отстранување на тешки метали, мелење, транзиција, грубо наклон и отстранување на пукнатини / �

DEN 2.33
Weiler 83011 6 Затегнати влакно тркало за нилокс.022/120SC Пополнување, 2 Арбор дупка, направена во САД Свеж
Weiler 83011 6 Затегнати влакно тркало за нилокс.022/120SC Пополнување, 2 Арбор дупка, направена во САД

За дебагирање и подобрување на текстурата по машинска обработка или мелење За лесна чистење и завршува�

DEN 1.67
Forney 72895 Wire Bench Wheel Chruse, индустриски про затегнат со 1/2-инчен до 2-инчен мулти-арбор, 6-инчен-по-012-инчен Свеж
Forney 72895 Wire Bench Wheel Chruse, индустриски про затегнат со 1/2-инчен до 2-инчен мулти-арбор, 6-инчен-по-012-инчен

Оваа гаранција не опфаќа ниту еден производ што подлежи на злоупотреба, занемарување, небрежност или не

DEN 2.67
Weiler 85153 14 Затегната филамента на Nylox Wheel.040/80SC Пополнување, 5-1/4 -2 арборска дупка, направена во САД Свеж
Weiler 85153 14 Затегната филамента на Nylox Wheel.040/80SC Пополнување, 5-1/4 -2 арборска дупка, направена во САД

Изградба на композитни центри за високи перформанси во прецизни апликации 11 / 16 во дебелина преку Арбор.

DEN 2.33
Поливање на четки за месинг од месинг од месинг од месинг во облик Свеж
Поливање на четки за месинг од месинг од месинг од месинг во облик

Ова е идеален производ за чистење на валканиот материјал, како што се закопчиња или 'рѓа...

DEN 3.33
Вајлер 17923 4 Конкавно тркало со матични матични матични, матично пополнување, 1/4 стебло, направено во САД Свеж
Вајлер 17923 4 Конкавно тркало со матични матични матични, матично пополнување, 1/4 стебло, направено во САД

Флексибилно дејство за четкање : Радијални тркала во форма на чинија, трајно поставени на стебло од 1 / 4 и

DEN 1.00
Bench Bench Brush Brush Branch- Crumped St/ST 6 x 3/4 x 1/2 до 1-1/4 Max Max 6000 RPM 6.000 Свеж
Bench Bench Brush Brush Branch- Crumped St/ST 6 x 3/4 x 1/2 до 1-1/4 Max Max 6000 RPM 6.000

Долг живот Совршено избалансиран Мазно дејство Жица со врвен квалитет За отстранување и дебагирање...

DEN 2.00
Комплет Четка За Ротациони Челични Тркала Од 20 парчиња Диа 25мм-Компатибилна Со Ротирачки Алат, 1/8 Стебло, Чисто, полирање, Свеж Попустот