Појавувања за температура на температурата на сопирачката на моторспортот на сопирачот 370-450 ° F пакет од 16 етикети

Појавувања за температура на температурата на сопирачката на моторспортот на сопирачот 370-450 ° F пакет од 16 етикети

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Следете ја врвната температура на секој дебеломер на сопирачката на патеката или улицата. 370 ° F, 380 ° F, 390 ° F, 400 ° F, 410 ° F, 420 ° F, 435 ° F, 450 ° F. Пакет од 16 етикети. Направено во САД. Квадратите се претвораат во црна боја кога ќе се достигне температурата. Следете ја врвната температура на секој дебеломер на сопирачката на патеката или улицата. 370 ° F, 380 ° F, 390 ° F, 400 ° F, 410 ° F, 420 ° F, 435 ° F, 450 ° F. Пакет од 16 етикети. Направено во САД. Квадратите се претвораат во црна боја кога ќе се достигне температурата. На кои температури се подложени вашите сопирачки? Кога треба да ги замените заптивките во дебеломер? Следењето на температурите на дебелото црево со налепниците на температурата може да одговори на овие прашања, подобрување на перформансите и ве одржува да работи. Етикетите за температура на сопирачката на сопирачката се исто така корисна алатка при изборот на течноста за сопирачките и влошките. Температурите што го надминуваат опсегот на работа на течноста за сопирачката може да предизвикаат испарување на флуидот, што доведува до бледнее или губење на педалот за сопирачките. Прегревањето исто така може да предизвика предвремено неуспех на влошките на сопирачките. Лентите за индикаторот на температурата се отпорни на вода за да издржат варијант и прашина од улицата и етикетата Thrack Usethe Temp се нанесува директно на секој дебеломер за да се измери максималната температура што ја достигнува секоја сопирачка. Изберете мазна машинска површина на лицето на дебеломер и чиста за да ги отстраните сите маснотии и прашина. Цврсто притиснете за да се придржувате до етикетата. Под 370 ° F - Безбедна и нормална температура на трчање, не регистрирање на етикетата 370-450 ° F - работи топло, но сепак е во ред, проверувајте и менувајте ги заптивките почесто 450 ° F и погоре - работи многу топло, заменете ги заптивките и веднаш проверете.

Избор на клиенти

OEM C&K 7303P1H3ZQE, вклучување на прекинувачот Вклучено на 3PDT рамен рачка за лемење LUG 5A 250VAC 28VDC панел со навои Медицински Свеж
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет Свеж
3М WETORDRY 01998 Црн абразивен лист, 1998, 3000 одделение 5 1/2 x 9 во, 50 чаршафи по пакет

Погоден лист може да се користи влажно или суво на боја, буквар, гел палто и метал Водоотпорна поддршка п

DEN 0.33
HRSTAR 6424 AXIAL Looling Fan големина 172 x 150 x 51mm 24 V DC проток на воздух 410m3/h 3400rpm вентилатори за индустриско Свеж
HRSTAR 6424 AXIAL Looling Fan големина 172 x 150 x 51mm 24 V DC проток на воздух 410m3/h 3400rpm вентилатори за индустриско

Состојба : 100% нов и добар квалитет Број на модел : 6424 Лежиште на моторот : Лежиште на топката; тежина : 0,771 к

DEN 1.67
1968 Топпс 348 Фили дебитанти Лери Колтон/Дик Тоен Филаделфија Филис екс/МТ+ Филис Свеж
1968 Топпс 348 Фили дебитанти Лери Колтон/Дик Тоен Филаделфија Филис екс/МТ+ Филис

Прикажаната слика е вистинското скенирање на картичката што ќе ја добиете Мора да има за кој било обожа�

DEN 0.33
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри Свеж
Случаи за моливи на Peирс Jeansирс, кафеава, 22 сантиметри

Носете ги сите 22 см x 12 cm x 5 cm Направено од полиестер Три патенти прегради Совршена големина за носење во �

DEN 1.67
Видео Балун/Комбинер за не изолирани 12 Свеж
Видео Балун/Комбинер за не изолирани 12

Hubwayav, Hubway DV или Hubwaydvi Video Balun / Combiners се UL наведени додатоци со кои треба да се користат Hubwayav, Hubway DV или Hubwaydvi

DEN 1.67
GPPZM Екран на проектор за голема осветленост 3.2m x 1.6m рефлексивна ткаенина ткаенина за проекција завеса Свеж
GPPZM Екран на проектор за голема осветленост 3.2m x 1.6m рефлексивна ткаенина ткаенина за проекција завеса

Лесно за виси : Овој екран за проекција може да има црни рабови и да виси дупки, обично висат на wallидот ил�

DEN 3.00
Сет за сервирање со црна салата од 2 парчиња, сет за сервирање од не'рѓосувачки челик, 12 инчи Свеж
Сет за сервирање со црна салата од 2 парчиња, сет за сервирање од не'рѓосувачки челик, 12 инчи

Серверот за салата е вклучено 1 лажица салата и 1 парчиња вилушка за салата, должина од 12 инчи доволно за �

DEN 0.67
Делфин.Дил Замена Индивидуални Клуч Капа За Нас MacBook Про А1706 А1707 А1708 Клуч Капа Со Шарка О Клуч Свеж
Делфин.Дил Замена Индивидуални Клуч Капа За Нас MacBook Про А1706 А1707 А1708 Клуч Капа Со Шарка О Клуч

Тоа е за новиот Macbook pro A1706 A1707 A1708 Пакетот доаѓа со капаче за клучеви и парче бела шарка Ако не сте сигурни,

DEN 785.60