Појавувања за температура на температурата на сопирачката на моторспортот на сопирачот 370-450 ° F пакет од 16 етикети

Појавувања за температура на температурата на сопирачката на моторспортот на сопирачот 370-450 ° F пакет од 16 етикети

DEN 1.00

Свеж

Достапно.

Следете ја врвната температура на секој дебеломер на сопирачката на патеката или улицата. 370 ° F, 380 ° F, 390 ° F, 400 ° F, 410 ° F, 420 ° F, 435 ° F, 450 ° F. Пакет од 16 етикети. Направено во САД. Квадратите се претвораат во црна боја кога ќе се достигне температурата. Следете ја врвната температура на секој дебеломер на сопирачката на патеката или улицата. 370 ° F, 380 ° F, 390 ° F, 400 ° F, 410 ° F, 420 ° F, 435 ° F, 450 ° F. Пакет од 16 етикети. Направено во САД. Квадратите се претвораат во црна боја кога ќе се достигне температурата. На кои температури се подложени вашите сопирачки? Кога треба да ги замените заптивките во дебеломер? Следењето на температурите на дебелото црево со налепниците на температурата може да одговори на овие прашања, подобрување на перформансите и ве одржува да работи. Етикетите за температура на сопирачката на сопирачката се исто така корисна алатка при изборот на течноста за сопирачките и влошките. Температурите што го надминуваат опсегот на работа на течноста за сопирачката може да предизвикаат испарување на флуидот, што доведува до бледнее или губење на педалот за сопирачките. Прегревањето исто така може да предизвика предвремено неуспех на влошките на сопирачките. Лентите за индикаторот на температурата се отпорни на вода за да издржат варијант и прашина од улицата и етикетата Thrack Usethe Temp се нанесува директно на секој дебеломер за да се измери максималната температура што ја достигнува секоја сопирачка. Изберете мазна машинска површина на лицето на дебеломер и чиста за да ги отстраните сите маснотии и прашина. Цврсто притиснете за да се придржувате до етикетата. Под 370 ° F - Безбедна и нормална температура на трчање, не регистрирање на етикетата 370-450 ° F - работи топло, но сепак е во ред, проверувајте и менувајте ги заптивките почесто 450 ° F и погоре - работи многу топло, заменете ги заптивките и веднаш проверете.

Избор на клиенти

С.Т. DuPont D-183070 линија 2 полесен случај црна Свеж
С.Т. DuPont D-183070 линија 2 полесен случај црна

Ние се стремиме кон удобна употреба! Ние се стремиме кон удобна употреба! Точно на ДНК на брендот, произв

DEN 1.33
Feichao D-Ring 1/4 инчен статив QR завртка од 5,5 mm не'рѓосувачки челик за монопод за статив за камера Брзо ослободување Свеж
Под оклопните џогери од руно Свеж
Под оклопните џогери од руно

87% полиестер, 13% еластан Увезени Затворање на влечење Машинско миење Оклопното оклоп е светло, дише и се �

DEN 324.64
Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9 Свеж
Navitech Blue Heavy Duty Rugged Hard Case/Cover компатибилен со Action Camera Yuntab A9

Обезбедете максимална заштита за вашата акциона камера Доказ за шок и водоотпорен...

DEN 1.00
Uxcell 6-инчни дискови за пескарење PSA, 120 решетки самостојно лепило за лепило од алуминиум оксид 5 парчиња Свеж
Uxcell 6-инчни дискови за пескарење PSA, 120 решетки самостојно лепило за лепило од алуминиум оксид 5 парчиња

[Големина] Дискови со пескарење со дијаметар од 6 "дијаметар 120, погодни за употреба со случаен орбит Сан�

DEN 111.84
Организатор на образци за чување на црна бела череп Свеж
Организатор на образци за чување на црна бела череп

Микрофибер кожа Големина : 8x8in / 20.5x20.5cm Материјал : Кожа од микрофибер и 300 DPVC, лесно е да се исчисти, треба �

DEN 2.00
Autolite Iridium XP Automotive замена на свеќи за свеќи, xp985 Свеж Попустот
Autolite Iridium XP Automotive замена на свеќи за свеќи, xp985

Продолжен интервал на промена : Плукот за замена на автомобили Autolite Iridium XP Automotive Spark е дизајниран да трае

DEN 450.72
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот Свеж
Цветање желе од женска боја блок карирана кошула екипаж, џемпер, џемпер за залепи на лактот

Меки полиестер, удобен и пријателски за кожата за носење Увезени Повлечете го затворањето...

DEN 463.84
Superdry Mens Unisex Train Woven јакна, опуштено вклопување, унисекс овесна каша/црна големина l Свеж
Superdry Mens Unisex Train Woven јакна, опуштено вклопување, унисекс овесна каша/црна големина l

Не измијте Овесна каша / црна Спортска јакна Не измијте Овесна каша / црна Спортска јакна Традицијата по�

DEN 1.00
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear Свеж
Заштитник На екранот Дизајниран За Sony CyberShot DSC-W180 W190 Дигитална Камера-Maxrecor Nano Matrix Crystal Clear

СПЕЦИЈАЛНО ДИЗАЈНИРАН за ВАШИОТ УРЕДОдржувајте ја вредноста за препродажба и заштитете од нечистотија

DEN 1561.60