Маскирање лента, природна, дија, pk24

Маскирање лента, природна, дија, pk24

DEN 1075.20

Свеж

Достапно.

Ширина на лента : 48 мм, ширина : 48 мм, форма на лента : континуирана ролна. Маскирање лента, број на лепила страни 2, хартија за хартија за поддршка на лента, лепила за лепило, дебелина на лента 6,3 мил, ширина на лента 48 мм, должина на лента 55 m, облик на лента континуирана ролна, боја на боја на лента, чисто време за отстранување не е оценето, мин. Темп за изведба на лента. 45 степени F, макс. Темп за изведба на лента. 325 степени F, јачина на затегнување на лента 25 lb-in, јачина на лепило од лента 37 мл/ин, дијаметар на јадрото на лента 3 во, серија CP 650, стандарди AMS-T-21595, ASTM D 6123/D 6123 M-97 (2012), тип, тип Јас, количина на пакет 24.

Избор на клиенти

Конектор за компресија со две дупки, 6 AWG, должина: 2,5 во Свеж
Конектор за компресија со две дупки, 6 AWG, должина: 2,5 во

Изградба : ковано бакар, ставка : конектор за компресија на куќи со две дупки, дупка за epиркање : да...

DEN 204.80
Ниво на пристаништето, рачна пумпа, 99 во Свеж
Ниво на пристаништето, рачна пумпа, 99 во

Затворена длабочина : 17 1 / 2 во, употреблива ширина : 72 IN, механизам за лифт за лифт на приклучокот : Хидрау�

DEN 1342.40
Леано железо намалување на класата 125 Свеж
Леано железо намалување на класата 125

Основна форма на фитинг на цевки : Tee, Стандарди : UL : FM одобрен : ASME B16.4, Temp Опсег : 20 степени до 150 степени F...

DEN 572.48
Вселенска решетка за пети, 2 x 10, бела, челик Свеж
Вселенска решетка за пети, 2 x 10, бела, челик

Длабочина (внатре) : 0,28 во, целокупна висина (ин.) : 3 19 / 50 во, за употреба со : Длабочина (внатре) : 0,28 во, цело

DEN 2.67
Леано железо намалување на класата 125 Свеж
Леано железо намалување на класата 125

Материјал за фитинг на цевки : леано железо, макс Притисок : 175 psi@20 степени до 150 степени F, специфична форм

DEN 484.80
Индустриско движење на TB Wood/Altra - WE50H218 - центар за спојување гуми, WE50, Bore 2-1/8 Свеж
Индустриско движење на TB Wood/Altra - WE50H218 - центар за спојување гуми, WE50, Bore 2-1/8

Лесен за инсталирање, овој центар за спојување со ниско одржување нуди чисти, зависни, тивки перформанс�

DEN 195.20
СТД-обожавател, 7713 CFM, 115/208-230V Свеж
СТД-обожавател, 7713 CFM, 115/208-230V

Motor RPM : 1725, Димензија А : 34 IN, Wallиден јака бр : 1 WBV2 Motor RPM : 1725, Димензија А : 34 IN, Wallиден јака бр : 1 WBV2 Стандарден

DEN 15150.24
Блок магнет, керамика, 13 lb., 3/8 in. L Свеж
Блок магнет, керамика, 13 lb., 3/8 in. L

Цена за : Секој дијаметар : 17 / 8 "Дебелина : 0,38" Целокупната должина : 3 / 8 "Севкупна висина : 3 / 8" Материјал : К

DEN 1.67
1-1/4 x 1-1/4 x 1 леано железо за намалување на леано железо Свеж
1-1/4 x 1-1/4 x 1 леано железо за намалување на леано железо

Стандарди : UL : FM Одобрено : ASME B16.4, Max Притисок : 175 psi@20 степени до 150 степени F, Основна форма на фитинг на це�

DEN 1.67
Вентилатор, 22 во, крива FWD Свеж
Вентилатор, 22 во, крива FWD

Висина на излез (внатре) : 271 / 4, Собрани / Неисправно : Неисправно, материјал за тркала : челик Висина на из�

DEN 230.40
Комплет за џет факел, пропан, 1.000.000 BTU Свеж
Комплет за џет факел, пропан, 1.000.000 BTU

Глава : круг, гасна услуга : пропан, должина : 3 стапки 10 " Глава : круг, гасна услуга : пропан, должина : 3 стап

DEN 998.40
Прекинувач на течно ниво на тапани SPST отворено на пораст 240Vac, висина: 32,0 во Свеж
Прекинувач на течно ниво на тапани SPST отворено на пораст 240Vac, висина: 32,0 во

Формулатор за контакт на Float Switch : SPST, должина на стеблото : 32.0 во, форма на контакт : SPST Прекинувач на ниво

DEN 4633.44
Пресврт на конекторот за жица, 22-14 AWG, PK300 Свеж
Пресврт на конекторот за жица, 22-14 AWG, PK300

Боја : портокалова, серија : 73b, апликација : општа намена Боја : портокалова, серија : 73b, апликација : општа

DEN 860.48
Контра, активиран со рака Свеж
Контра, активиран со рака

Влезен тип : рачно управувана, боја : сребро, ресетирање Тип : копче Механички бројач на табели, рачно раб�

DEN 3.33
1 ширина Protapes Pro Gaff Premium Matte Claish Gaffer's Tape со гума лепило, должина од 50 yds x, флуоресцентно жолто Свеж
1 ширина Protapes Pro Gaff Premium Matte Claish Gaffer's Tape со гума лепило, должина од 50 yds x, флуоресцентно жолто

Црна, бела, сина, електрична сина, зелена, виолетова, жолта, црвена, тен, задебеница, маслиново драма, кафе

DEN 0.67
Nu-Calgon Pan-Spray¬æ црна 4296-51 Свеж
Nu-Calgon Pan-Spray¬æ црна 4296-51

За употреба со : тави за кондензат, спусти, олуци, тави за навлажнувач, тела за водовод / цевки, покриви, ла

DEN 492.96
Чиста висина и магацина, 9-1/4 L x 6 W x 5 H, надворешна ширина: 6 во Свеж
Чиста висина и магацина, 9-1/4 L x 6 W x 5 H, надворешна ширина: 6 во

Капацитет на оптоварување : 20 lb, Капацитет за волумен : 0,12 кубни ft, виси и стаклена корпа за отпадоци : вис�

DEN 163.36
Адаптер, 2 x 1-1/2 во, 250 psi, алуминиум Свеж
Адаптер, 2 x 1-1/2 во, 250 psi, алуминиум

✅ Адаптер, 2 x 11 / 2 во, 250 psi, алуминиум ✅ Тип на спојување : Тип A ✅ Тип на врска : NPT ✅ Вклучува рака за заклу�

DEN 3.33
Snubber, притисок, филтер, 1/4 во, месинг Свеж
Snubber, притисок, филтер, 1/4 во, месинг

Опсег на притисок : 1500 psi, големина (NPT) : 1 / 4 in, материјал : месинг Опсег на притисок : 1500 psi, големина (NPT) : 1 / 4

DEN 312.00
Диск за површинско климатизација, 4-1/2in, 40g Свеж
Диск за површинско климатизација, 4-1/2in, 40g

Грит : 40, материјал за поддршка : најлон, абразивен материјал : алуминиум оксид Грит : 40, материјал за подд�

DEN 2.33
Топ за поддршка на системот, за цевки од 29мм, PK10 Свеж
Топ за поддршка на системот, за цевки од 29мм, PK10

Предмет : Поддршка на системот, брановидна боја на цевки : Црна, брановиден материјал за фитинг на цевки :

DEN 1417.60
Директно унија, 8мм, Tubextube Свеж
Директно унија, 8мм, Tubextube

Температура Опсег : 23 степени до 140 степени F, Големина на цевката : 8мм, материјал за тело : полибутилен те�

DEN 2.33
Навлезен растворувач, аеросол конзерва, 13 мл. Свеж
Навлезен растворувач, аеросол конзерва, 13 мл.

Нето тежина : 13 мл., Макс Оперативно температура : 300 степени F, Големина на контејнерот : 16 мл Нето тежина :

DEN 1.67