Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти на Upstart

Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за ICP CH9536 VKB2; 50/5 MFD 370 Волт. Се користи во широк спектар на апликации за да ги одржувате на оптимални перформанси. Заменете го вашиот кондензатор кога е испакнато, протекување или кога нема континуитет на терминалите. Кога купувате кондензатор : напонот треба да биде повисок или еднаков, но не и понизок до оригиналниот кондензатор. Капацитетот (UF, MFD) треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Hz треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Типот на терминалот треба да одговара на оригиналниот кондензатор. Големината и формата треба да се земат предвид само кога просторот во апликацијата е ограничен. Замена 50/5 MFD 370 Volt Dual Round Connector за ICP CH9536 VKB2 - CAP -97 F9970, бренд на компоненти на Upstart.

Избор на клиенти

BOJACK 50+5UF 50/5MFD ± 6% 370V/440V CBB65 Двојно работење со двојно работење со кружен старт за активирање на мотор или вентилатор Свеж
ZTHOME 5.5V Супер кондензатор CDA 0.22F 1 2 3.5 4 5 7.5 10 15F возило на возило за патување со рекордер на податоци Комбинација Свеж
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење Свеж
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1440.00
Озгки Стартување Кондензатор Генератор 450V AC 24uf 50/60Hz за 400/350/300/250vac UL/RU Наведени Свеж
Озгки Стартување Кондензатор Генератор 450V AC 24uf 50/60Hz за 400/350/300/250vac UL/RU Наведени

Тоа е малку посилно од CBB61 21uf acitor ЗА 250 VAC 450 VAC 50 / 60 Hz и излегува во суштина истиот напон како CBB61 21u F...

DEN 3.00
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD Свеж
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD

Ова е сосема нов кондензатор за почеток на OEM Motor Дел за замена на OEM со врвен квалитет! 110125 Волт 216259 MFD...

DEN 211.52
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки Свеж
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба Спецификациите на кондензато�

DEN 133.92
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971 Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 50 + 7,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 2.67
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC Свеж
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC

20 ПЦС Полипропилен филмски кондензатор (CBB) 39 NF ± 5% CBB21 Метал филмови Кондензатор Радијално олово MPP393 J2 E130

DEN 1.00
E-Projects B-0004-H15 Керамички диск кондензатор, 50V, 0.01UF, 103 Свеж
E-Projects B-0004-H15 Керамички диск кондензатор, 50V, 0.01UF, 103

Точност : ± 20% Опсег на температура : +10 C до +85 C Диелектрична издржливост : напон со оценка од 2,5х...

DEN 3.00
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман Свеж
CAP0505004440RTS - 50 + 5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот со двојно работење на Гудман

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 2.33
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на Trane CPT00656 | 45/5 UF MFD 370/440 Volt VAC Свеж
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на Trane CPT00656 | 45/5 UF MFD 370/440 Volt VAC

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # CPT00656...

DEN 1.00
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња Свеж
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња

Производите се користат во многу полиња, како што се нова енергија, производство на автомобили, медицин�

DEN 171.20
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение Свеж
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение

Серија на музеј Никонн ФГ Кондензатор на аудио одделение, повисока оценка од сериите FW Богат звук во рег

DEN 2.00
САД направија кондензатор со двојно работење 45/7,5 MFD 440 волт -круг - Дел за замена на климатизација Свеж
САД направија кондензатор со двојно работење 45/7,5 MFD 440 волт -круг - Дел за замена на климатизација

Оригинален кондензатор за извршување на Mars / BMI 45 / 7,5 UF / MFD x 440 VAC ± 6% (погоден за 370 или 440 VAC инсталации)...

DEN 3.33
NTE Electronics NEV150M6.3 Серија NEV алуминиум електролитски кондензатор, 20% толеранција на капацитивност, радијално олово, Свеж