FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-on, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402

FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-on, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402

DEN 1017.60

Свеж

Достапно.

Севкупна висина 113,7 мм (4,476 во). Најголем ОД 93,83 мм (3,694 во). SEAM OD 93,5 mm (3,681 in). Заптивка ОД 69,4 мм (2,732 во). Заптивка во внатрешноста на дијаметарот62,5 мм (2,461 во). Големина на низата M20 x 1,5-6 H Int. Standpipe : Бр. Емулгирана одвојување на вода (90%). Бесплатно раздвојување на вода (97%). Ефикасност, TWA од SAE J 1985 (96%). Оценка на микрони од SAE J 1985 (20 микрони). FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-On, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402. Современите системи за вбризгување на горивото бараат гориво да биде ослободено од честички и загадување на вода. Fleetguard Fuel Water Sep Sep Spin-On филтри го одржуваат горивото чисто и моторите работат со максимална ефикасност.

Избор на клиенти

16700-Z0J-003 808656 Пумпа за гориво и филтер Подготовка за Kawasaki 49040-7001 за Briggs & Stratton 808492 491922 за KOHLER Свеж
16700-Z0J-003 808656 Пумпа за гориво и филтер Подготовка за Kawasaki 49040-7001 за Briggs & Stratton 808492 491922 за KOHLER

Fit for Briggs & Stratton 808656 807429 491922 691034 692313 7513103 Fit for Kawasaki FH381 V FH430 V FH451 V FH500 V FH531 V FH541 V FH580 V FH601 D FH601 V FH641 D FH641 V FH661 V FH680 D

DEN 1.33
Филтерот за гориво од 90 степени Заменете го 8423-01-9909 за 1/4 мотор за гас со гас за гориво, и за Honda 125cc 4-Wheeller Свеж
Филтерот за гориво од 90 степени Заменете го 8423-01-9909 за 1/4 мотор за гас со гас за гориво, и за Honda 125cc 4-Wheeller

Заменете : 8423019909 Fitment : Honda 125cc 4Wheeler Rancher Yamaha XT225 Suzuki Kawasaki Snowmobile Snowmobile Dirt Bike ATV UTV Quad Подготовка : За погодно за

DEN 3.00
DEVMO E8TZ-9S283-A FILTER FILTER FILTER VALUUM прекинувач компатибилен со FO-RD F250 F350 7.3L Дизел E8TZ9S283A Свеж
DEVMO E8TZ-9S283-A FILTER FILTER FILTER VALUUM прекинувач компатибилен со FO-RD F250 F350 7.3L Дизел E8TZ9S283A

Карактеристики Обезбедете екстремна издржливост за долг живот Бројот на делотE8 TZ9 S283A Fitmentкомпатибилен

DEN 0.33
Pentius PFB60146 Ултрафлоу филтер за гориво за BMW FL 79-96 VW FL 87-02 Свеж
Pentius PFB60146 Ултрафлоу филтер за гориво за BMW FL 79-96 VW FL 87-02

Стапици нечистотија, 'рѓа и други загадувачи Овозможува чисто, снабдување со голем волумен на гориво на

DEN 0.33
Замена за кертриџот за топлина на топлината од 1А-30 масло Свеж
Замена за кертриџот за топлина на топлината од 1А-30 масло

Компатибилен со биогориво се меша преку B100 Овие се филтри за чувство на волна од 10 микрони; Центарот на е

DEN 123.04
Филтер Доналдсон p566224 Свеж
Филтер Доналдсон p566224

Димензии на пакетот : 8,38 H x 8.38 L x 3.1 W (инчи) Издржлив Сигурен Тежина на пакет : 1,13 фунти Димензии на пакетот

DEN 1785.60
Wix филтри - 33837 Тешка касета со касети без метал, пакет од 1 Свеж
Wix филтри - 33837 Тешка касета со касети без метал, пакет од 1

Сосема ново Меѓународен превоз на располагање Одговара на разни прави и модели Внимателно проверете го

DEN 3.33
WK 820/15 филтер за гориво компатибилен со Mercedes Benz E350 GL350 ML350 R350 S350 & Sprinter 2500 3500 3.0L V6 дизел 2010-2021, Свеж
WK 820/15 филтер за гориво компатибилен со Mercedes Benz E350 GL350 ML350 R350 S350 & Sprinter 2500 3500 3.0L V6 дизел 2010-2021,

? Обезбедете стабилна работа на моторот Мора да го ослободите притисокот во системот за гориво пред да ј

DEN 2.67
Филтер Доналдсон P173058 Свеж
Филтер Доналдсон P173058

Примарна примена : Fairey Arlon MB8 C Издржлив Сигурен Примарна примена : Fairey Arlon MB8 C Издржлив Сигурен Дуралитски

DEN 2.00
Филтер за гориво GKI GF7715A Свеж
Филтер за гориво GKI GF7715A

Форма и функција на ОЕ Димензија на пакетот : 14.223 CMS L X 14.223 CMS W X 13.208 CMS H Тежина на пакет : 0,85 фунти Земја на п

DEN 154.40
Тешкиот елемент на тешката должност PF225 PF225 Свеж
Тешкиот елемент на тешката должност PF225 PF225

Одржување на автоматско и камиони Земја на производство : Соединетите држави Baldwin Filters постигна и одржув

DEN 775.84
HIFROM (пакет од 6 стеги за филтрирање на гориво поставени компатибилни со Kubota 12581-43012 12581-43010 BX22D BX23D BX25 BX1870 Свеж
HIFROM (пакет од 6 стеги за филтрирање на гориво поставени компатибилни со Kubota 12581-43012 12581-43010 BX22D BX23D BX25 BX1870

Прицврстувачи за филтрирање на гориво Поставени компатибилни со Kubota BX22 D BX23 D BX24 D BX25 BX1870 BX1860 BX1850 D BX1830 D BX180

DEN 255.84
GLVITORY 1PCS Филтер за гориво за тело за филтрирање на дизел гориво 1770A099 1770A051 Свеж
GLVITORY 1PCS Филтер за гориво за тело за филтрирање на дизел гориво 1770A099 1770A051

Состојба : Ново Број на дел : 1770 A099 1770 A051 Ако бројот на вашиот дел е ист како нашиот, можете директно да го �

DEN 1.67
Бек/Арнли 043-1026 Филтер за гориво Свеж
Бек/Арнли 043-1026 Филтер за гориво

Натпревари на ОЕ форма, вклопување и функција Направено со плетени или валани материјали од врвно оддел

DEN 0.33
SameGoer 49019-0027 Rep Rep 49019-7001 49019-0707 49019-0014 Свеж
SameGoer 49019-0027 Rep Rep 49019-7001 49019-0707 49019-0014

Проверете го бројот на моделот на машината и бројот на дел пред да купите за да се осигурате дека купени�

DEN 1.33
Филтер Доналдсон P167180 Свеж
Филтер Доналдсон P167180

Тип на производ : Филтер за гориво Количина на пакет : 1 Димензии на пакетот : 5,8 cms (l) x 6,7 cms (W) x 13,5 cms (H) Земја

DEN 2.00
Fengsha Motorcycle 38mm Air Filter Filter File File File File Line за кинески GY6 Scooter GO KART 50CC 90CC 110CC SSR110 SSR125 Свеж
Fengsha Motorcycle 38mm Air Filter Filter File File File File Line за кинески GY6 Scooter GO KART 50CC 90CC 110CC SSR110 SSR125

38мм моторцикл филтер за воздух компатибилен со VM22 26mm PZ19 PZ22, PZ25 PZ26 PZ27 ATMT10731 CVK карбуратор Fitment : ssr 110 carburetor,pw8

DEN 1.67
WHD Filter Filter Assy, одговара на Kubota M6040HDCC-1 Свеж
WHD Filter Filter Assy, одговара на Kubota M6040HDCC-1

Assy на филтерот за гориво одговара на Kubota Model M6040 HDCC1 Дел # 1 G77243012 White дистрибуција на коњи специјализирани �

DEN 0.33
Филтер за гориво Motadin компатибилен со Honda Shadow 750 ACE Deluxe VT750CD VT750CD2 1999-2001 Свеж
Филтер за гориво Motadin компатибилен со Honda Shadow 750 ACE Deluxe VT750CD VT750CD2 1999-2001

Висококвалитетна замена на задниот дел од марката Мотадин Филтер за гориво исто како и сликата Високок�

DEN 439.52
Продавницата РОП | Филтер за гориво за Mercruiser 8.6L 523 V8 540 HP 0M970866 & Up Sterndrive Engine Свеж
Продавницата РОП | Филтер за гориво за Mercruiser 8.6L 523 V8 540 HP 0M970866 & Up Sterndrive Engine

Филтерот за гориво за замена на ROP Shop за Mercruiser 8.6 L 523 V8 540 HP 0 M970866 доаѓа како што е прикажано на првата слика

DEN 3.33
RE525523 Филтер за гориво за Deон Деер 1270 1470 3520 8270 8400 8600 9670 8230 Свеж
RE525523 Филтер за гориво за Deон Деер 1270 1470 3520 8270 8400 8600 9670 8230

RE525523 Филтер за гориво Combine 1270 D 1270 E 1270 G 1470 D 1470 E 1470 G 3520 3522 9540i WTS 9560i WTS W650 9640 WTS 9660 WTS 9680 WTS 9780 CTS 9780i CTS 9770 STS 9670 STS S

DEN 0.33
Компоненти на Upstart 4 -пакет 691035 Замена на филтерот за гориво за Kawasaki FR691V AS05 4 мотор со мозочен удар - компатибилен Свеж
Компоненти на Upstart 4 -пакет 691035 Замена на филтерот за гориво за Kawasaki FR691V AS05 4 мотор со мозочен удар - компатибилен

Замена на компонентите на Upstart 691035 Филтер за гориво за Kawasaki FR691 V AS05 4 мозочен удар мотор Количина : 4 Матер�

DEN 977.60
Филтер за гориво A0024772801 2.3 Петрол 138kW Свеж
Филтер за гориво A0024772801 2.3 Петрол 138kW

Компатибилен со MercedesBenz (MB) Замена за моделот SLK R170 (S) Референца за број на ОЕМ Дел : A0024772801 Ако не сте сигур�

DEN 1569.92
S3213 Racor File Filter Filter Separator Свеж
S3213 Racor File Filter Filter Separator

S3213 Racor File Filter Filter Separator (пакет од 2) Филтер за замена за B32013 10 микрони Филтер за бензин удобен спинна...

DEN 111.84
Филтер Доналдсон P606953 Свеж
Филтер Доналдсон P606953

Димензии на пакетот : 26,0 H x 13,5 L x 14,5 W (сантиметри) Издржлив Сигурен Тежина на пакет : 0,446 килограми...

DEN 863.20
Авто-палпален филтер за гориво на автомобили 77024-0D061 770240D061 Свеж
Авто-палпален филтер за гориво на автомобили 77024-0D061 770240D061

Автоматскопалпал, најдобриот автоматски пал Гаранција за квалитет на палпаледна година Секогаш обезбе

DEN 3.33