FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-on, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402

FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-on, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402

DEN 1017.60

Свеж

Достапно.

Севкупна висина 113,7 мм (4,476 во). Најголем ОД 93,83 мм (3,694 во). SEAM OD 93,5 mm (3,681 in). Заптивка ОД 69,4 мм (2,732 во). Заптивка во внатрешноста на дијаметарот62,5 мм (2,461 во). Големина на низата M20 x 1,5-6 H Int. Standpipe : Бр. Емулгирана одвојување на вода (90%). Бесплатно раздвојување на вода (97%). Ефикасност, TWA од SAE J 1985 (96%). Оценка на микрони од SAE J 1985 (20 микрони). FS1253 Fleetguard Fuel Water Sep Spin-On, го заменува Baldwin BF1233, Donaldson P550931, Wix 33402. Современите системи за вбризгување на горивото бараат гориво да биде ослободено од честички и загадување на вода. Fleetguard Fuel Water Sep Sep Spin-On филтри го одржуваат горивото чисто и моторите работат со максимална ефикасност.

Избор на клиенти

Acerbis - 2856860002 - Филтер за резервоар за гориво Свеж
Acerbis - 2856860002 - Филтер за резервоар за гориво

Испораката до Калифорнија не е достапна Ограничена ставка во Калифорнија Нарачките со адреси во Калифо

DEN 0.67
Fainwan 2 парчиња 5/16 инчи 9747 Inline Fuel Filter со јасен поглед стакло и хромирано црево од црево Свеж
Fainwan 2 парчиња 5/16 инчи 9747 Inline Fuel Filter со јасен поглед стакло и хромирано црево од црево

Внатрешниот филтер за гориво се вклопува во 5 / 16 црева со дијаметар (црна) Стапици честички за да се спре�

DEN 2.33
Оригинален 164002Y922 FILE FILTER INFINITI I30 Свеж
Оригинален 164002Y922 FILE FILTER INFINITI I30

Единечна количина Без основно полнење Req Тежина : 0,71 bs Единечна количина Без основно полнење Req Тежина : 0,

DEN 1356.80
Компоненти на Upstart 394358 Замена на филтерот за гориво за Snapper 7014359 - Компатибилен со филтерот за гориво 298090S 150 Свеж
Компоненти на Upstart 394358 Замена на филтерот за гориво за Snapper 7014359 - Компатибилен со филтерот за гориво 298090S 150

Замена на компонентите на Upstart 394358 Филтер за гориво за Snapper 7014359 Материјал за квалитет на премиум и лесна

DEN 133.76
Филтер за гориво Motadin компатибилен со Honda Shadow 750 ACE Deluxe VT750CD VT750CD2 1999-2001 Свеж
Филтер за гориво Motadin компатибилен со Honda Shadow 750 ACE Deluxe VT750CD VT750CD2 1999-2001

Висококвалитетна замена на задниот дел од марката Мотадин Филтер за гориво исто како и сликата...

DEN 439.52
RE525523 Филтер за гориво за Deон Деер 1270 1470 3520 8270 8400 8600 9670 8230 Свеж
RE525523 Филтер за гориво за Deон Деер 1270 1470 3520 8270 8400 8600 9670 8230

RE525523 Филтер за гориво Combine 1270 D 1270 E 1270 G 1470 D 1470 E 1470 G 3520 3522 9540i WTS 9560i WTS W650 9640 WTS 9660 WTS 9680 WTS 9780 CTS 9780i CTS 9770 STS 9670 STS S

DEN 0.33
Бек/Арнли 043-3055 во филтерот за гориво на резервоарот Свеж
Бек/Арнли 043-3055 во филтерот за гориво на резервоарот

Делови на Бек / Дарнли ги исполнуваат Странските таблички на Име на ОЕ за форма, вклопување и функција...

DEN 755.04
2 компјутери 6D8-WS24A-00-00 Замена на филтерот за гориво за морски надворешни работи на Јамаха 30 КС-115 КС 2006 и подоцна Свеж
FST Performance RPM500 FLOMAX 500 Black Anodized -12 Систем за филтрирање на порт -гориво/вода за сепаратор на вода Свеж
FST Performance RPM500 FLOMAX 500 Black Anodized -12 Систем за филтрирање на порт -гориво/вода за сепаратор на вода

Високо ефикасна филтрација на 3 микрони и раздвојување на вода дизајнирана за употреба во бензин, тркач�

DEN 1.33
Fengsha Motorcycle 38mm Air Filter Filter File File File File Line за кинески GY6 Scooter GO KART 50CC 90CC 110CC SSR110 SSR125 Свеж
Fengsha Motorcycle 38mm Air Filter Filter File File File File Line за кинески GY6 Scooter GO KART 50CC 90CC 110CC SSR110 SSR125

38мм моторцикл филтер за воздух компатибилен со VM22 26mm PZ19 PZ22, PZ25 PZ26 PZ27 ATMT10731 CVK карбуратор Fitment : ssr 110 carburetor,pw8

DEN 1.67
Филтер за гориво 4H0 201 511A 4H0201511A AUTO-GETHER Свеж
Филтер за гориво 4H0 201 511A 4H0201511A AUTO-GETHER

(ОЕ бр.) : 4 H0 201 511 A 4 H02015111 FILERT FILE Ве молиме контактирајте не ако имате какви било прашања во врска со произв

DEN 2.00
WK 820/15 филтер за гориво компатибилен со Mercedes Benz E350 GL350 ML350 R350 S350 & Sprinter 2500 3500 3.0L V6 дизел 2010-2021, Свеж
WK 820/15 филтер за гориво компатибилен со Mercedes Benz E350 GL350 ML350 R350 S350 & Sprinter 2500 3500 3.0L V6 дизел 2010-2021,

? Обезбедете стабилна работа на моторот Мора да го ослободите притисокот во системот за гориво пред да ј

DEN 2.67
Авто-палпален филтер за гориво на автомобили 77024-0D061 770240D061 Свеж
Авто-палпален филтер за гориво на автомобили 77024-0D061 770240D061

Автоматскопалпал, најдобриот автоматски пал Гаранција за квалитет на палпаледна година...

DEN 3.33
Компоненти на Upstart 4 -пакет 691035 Замена на филтерот за гориво за Kawasaki FR691V AS05 4 мотор со мозочен удар - компатибилен Свеж
Компоненти на Upstart 4 -пакет 691035 Замена на филтерот за гориво за Kawasaki FR691V AS05 4 мотор со мозочен удар - компатибилен

Замена на компонентите на Upstart 691035 Филтер за гориво за Kawasaki FR691 V AS05 4 мозочен удар мотор Количина : 4 Матер�

DEN 977.60
Филтер за гориво GKI GF7715A Свеж
Филтер за гориво GKI GF7715A

Форма и функција на ОЕ Димензија на пакетот : 14.223 CMS L X 14.223 CMS W X 13.208 CMS H Тежина на пакет : 0,85 фунти Земја на п

DEN 154.40
S3213 Racor File Filter Filter Separator Свеж
S3213 Racor File Filter Filter Separator

S3213 Racor File Filter Filter Separator (пакет од 2) Филтер за замена за B32013 10 микрони Филтер за бензин удобен спинна Ефект�

DEN 111.84
Замена R12T S3240 Филтер за гориво за морски мотор Свеж
Замена R12T S3240 Филтер за гориво за морски мотор

Нов елемент за сепаратор на вода R12 T со вода со Оринг 187947 Сосема нов производ за задниот дел Високата Qaulit

DEN 192.00