10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

DEN 133.92

Свеж

Достапно.

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба. Спецификациите на кондензаторите се означени на нејзината површина. Лесна со едноставна структура, лесна за употреба. Одличен избор за електронски професионалци или ентузијасти. Погодно за стари засилувачи на радија и цевки. Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба. Спецификациите на кондензаторите се означени на нејзината површина. Лесна со едноставна структура, лесна за употреба. Одличен избор за електронски професионалци или ентузијасти. Погодно за стари засилувачи на радија и цевки. Карактеристики : 1. Висок квалитет на материјал со стабилни перформанси. 2. Спецификациите на кондензаторите се означени на нејзината површина. 3. Лесна со едноставна структура, лесна за употреба. 4. Одличен избор за електронски професионалци или ентузијасти. 5. Погодно за стари засилувачи на радија и цевки. Спецификации : Количина : 10 парчиња напон : 630 V Капацитет : 0,022 UF Дијаметар : 5,7мм/0.22in Кондензатор Должина на телото : 15,3мм/0,6in Тежина : Приближно. 9 G пакет Вклучен : 10 x аксијални кондензатори Забелешка : 1. Поради разликата помеѓу мониторите и светлосниот ефект, сликата може да не ја одразува вистинската боја на предметот. 2. Ве молиме, дозволете мало отстапување поради рачно мерење. Ви благодариме за вашето разбирање.

Избор на клиенти

97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F5001-12.5 UF MFD 440 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 159.84
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња Свеж
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња

Производите се користат во многу полиња, како што се нова енергија, производство на автомобили, медицин�

DEN 171.20
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM!...

DEN 1.67
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS Свеж
Кондензатор на Бригс и Страттон 312699GS

Овој производ е О.Е.М Овластен дел OEM Дел број 312699 GS Одговара на разни модели Briggs & Stratton Овој производ е пр�

DEN 3.33
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 1.00
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF Свеж
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 1.0 UF (бродови од нас) Капацитет : 1.0 UF, максимален на

DEN 622.40
UXCELL A12072600UX0093 450V AC 2.5UF полипропилен филмски мотор за трчање UIQCZ Свеж
UXCELL A12072600UX0093 450V AC 2.5UF полипропилен филмски мотор за трчање UIQCZ

Име на производот : Кондензатор на мотор; Материјал за куќиште : пластика; Диелектричен материјал : Полип

DEN 2.67
BlueNatHxRPR 25-5 uF MFD НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Кондензатор Компатибилен За GE C3255R / 97F9803 И Сличен Климатик Кондензатор Издржат Свеж
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq Свеж
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 1118.40
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор Свеж
10 парчиња 270uf 35v SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35V270uF Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензатор

10 парчиња 270u F 35 V SANYO WX Серија 8x20mm Ниска Импеданса 35 V270u F Матична Плоча Алуминиум Електролитски Кондензат

DEN 143.52
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V Свеж
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V

Стандарди : UL признат (E185318) Температура Опсег : 40 степени до 70 степени Предмет : Кондензатор на кондензат�

DEN 3.33
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1.33
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја Свеж
Fielect 20pcs керамички кондензатор комплет 50V 18PF диск кондензатори за електронско коло за DIY, случајна боја

【Спецификација】 Оценет напон : 50 V; Толеранција на капацитет : ± 10%; Капацитет на кондензатор : 18 PF; Оловен

DEN 1532.80