PH мерач, монитор за квалитет на вода што може да се отстрани заменливо заменливо сондата од типот на BNC повеќенаменска 3 во 1 за базени за pH temp ec

PH мерач, монитор за квалитет на вода што може да се отстрани заменливо заменливо сондата од типот на BNC повеќенаменска 3 во

DEN 673.60

Свеж

Достапно.

Со приклучокот за електрична енергија на реле : p H може да се контролира како што се бара. Можете лесно и брзо да го замените осигурувачот со надворешна замена. Отстранливи и заменливи p H електроди. Со приклучок за напојување : За употреба со гасни камења, пумпи за кислород, регулатори на јаглерод диоксид, електромагнети вентили и други уреди за контрола на p H вредност. Калибрација : Слободно можете да ги тестирате EC во единиците на САД/CM и MS/CM. PH EC може лесно да се калибрира со само мини шрафцигер и автоматско компензација на температурата. Исчистете ЛЦД со задно осветлување : Лесен за употреба и обезбедува итно прикажување на резултатите. Температура на тест ° C ° F (единица за префрлување), долгорочно следење на Интернет и контрола на p H вредноста. Повеќенаменски : Се користи за тестирање на p H, температура, ЕК (спроводливост) на вода, погодна за базени, аквариуми, одгледување на солис, лабораторија, вода во животната средина. Функција : 1. Со приклучокот за електрична енергија на реле : p H може да се контролира како што се бара. Можете лесно и брзо да го замените осигурувачот со надворешна замена. Отстранливи и заменливи p H електроди.2. Со приклучок за напојување : За употреба со камења со гас, пумпи за кислород, регулатори на јаглерод диоксид, електромагнети вентили и други уреди за контрола на p H вредност.3. Калибрација : Слободно можете да ги тестирате EC во единиците на САД/CM и MS/CM. PH EC може лесно да се калибрира со само мини шрафцигер и автоматско компензација на температурата.4. Исчистете ЛЦД со задно осветлување : Лесен за употреба и обезбедува итно прикажување на резултатите. Температура на тестот ° C ° F (единица што може да се префрли), долгорочно следење на Интернет и контрола на p H вредност.5. Повеќенаменски : Се користи за тестирање на p H, температура, ЕК (спроводливост) на вода, погодна за базени, аквариуми, одгледување солес, лабораторија, вода во животната средина. Спецификација : ПРИМЕНА : ПЗ метарматеријал : Абсскоп : ПЗ : 0,00-14,00 ФЕК : 0 -19999 US/CM MS0-19.99.99ms/cmtemperature : -50 ℃ -70 ℃ (-58 ℉ -158 ℉) Резолуција : ph : 0.01phec : 1us/cm MS0.01ms/cmtemperature : 0.1 ° C (0,2 ° F) Точност : PH : ± 0,1 PHEC : ± 2%F.stemperature : ± 1,0 ° C (± 2 ° F) Опсег на поставување на аларм : p H 3,50ph-10.50phweight : приближно.1013g / 35.7oz Список на пакети : 1 x тестер за квалитет на вода 1 x x x x PH електрода 1 x Температура Електрода2 x Вметнување чаша 1 x Screwdriver1 x Упатство за корисникот4 x Suck4 x Expansion Plug.

Item Type:  PH Meter
Material: ABS
Scope:
PH: 0.00-14.00PH
EC: 0-1999us/cm ms0-19.99ms/cm
Temperature: -50℃-70℃ (-58℉-158℉)
Resolution:
PH: 0.01PH
EC: 1us/cm ms0.01ms/cm
Temperature: 0.1°C (0.2°F)
Accuracy:
PH: ±0.1PH
EC: ±2%F.S
Temperature: ±1.0°C (±2°F)
Alarm Setting Range: PH 3.50PH-10.50PH
Weight: Approx.1013g / 35.7oz
Package List:
1 x Water Quality Tester:
1 x PH Electrode:
1 x Temperature Electrode:
2 x Suction Cup:
1 x Screwdriver:
1 x User Manual:
4 x Screw:
4 x Expansion Plug:

Избор на клиенти

Oakton Instrument WD-35419-22 Серија јон 700 мерач на мерач со држач за електрода, 110/220 VAC Свеж
Oakton Instrument WD-35419-22 Серија јон 700 мерач на мерач со држач за електрода, 110/220 VAC

Должина на пакетот : 30.988 см Ширина на пакетот : 22,86 см Висина на пакетот : 12,7 см Направено во Сингапур Един�

DEN 11329.44
7 во 1 монитор за квалитет на водата, pH мерач, откријте ја соленоста на PH EC EC со висока точност EC тестер со LCD дисплеј Свеж
Danoplus Digital TDS метар, професионален 2-во-1 TDS, тестер за квалитет на температурата на ЕК, идеален мерач на PPM за вода, Свеж
LCDOLED® Replacement for Acer Predator Helios 300 PH315-54-73H1 PH315-54-73M0 PH315-54-747X PH315-54-760S PH315-54-77UR 15.6 Свеж
LCDOLED® Replacement for Acer Predator Helios 300 PH315-54-73H1 PH315-54-73M0 PH315-54-747X PH315-54-760S PH315-54-77UR 15.6

Ако не сте сигурни дали е точна ставка што ви треба, ве молиме контактирајте не со специфичен модел и сли

DEN 2.33
Hoyrtde 17.3 Замена на LCD за Acer Predator Helios 300 PH317-53-72KP PH317-53-72P5 PH317-53-72RX PH317-53-72S1 PH317-53-53-72XH Свеж
Hoyrtde 17.3 Замена на LCD за Acer Predator Helios 300 PH317-53-72KP PH317-53-72P5 PH317-53-72RX PH317-53-72S1 PH317-53-53-72XH

✔ Белешка : Ве молиме, проверете ја стапката на освежување на компјутерот : Десен клик на вашата работна

DEN 2719.84
Дигитален тестер за pH - мерач со висока точност за пиење во вода за пиење и хидропоника Свеж
Дигитален тестер за pH - мерач со висока точност за пиење во вода за пиење и хидропоника

Висок точен дигитален мерач на p H : PHтестер дигитален многу точен за мерење на опсегот од 014 p H, 0,1 p H резол�

DEN 1.33
Jkyyds преклопување 3 во 1 pH метар температура на мерач тестер LCD дигитален водоотпорен домашен вода за пиење Свеж
Jkyyds преклопување 3 во 1 pH метар температура на мерач тестер LCD дигитален водоотпорен домашен вода за пиење

Лесен и преносен дизајн, лесен за носење на отворено Овој мерач на влага не се користи само за тестирање

DEN 670.72
Hoyrtde 17.3 Замена на LCD за Acer Predator Helios 300 17 Series PH317-53 PH317-54 склопување на панелот на екранот FHD 1920x1080 Свеж
Hoyrtde 17.3 Замена на LCD за Acer Predator Helios 300 17 Series PH317-53 PH317-54 склопување на панелот на екранот FHD 1920x1080

✔ Белешка : Ве молиме, проверете ја стапката на освежување на компјутерот : Десен клик на вашата работна

DEN 2719.84
Професионален тестер за тестер за тестирање на мерачи на мерачи на пенкало со 0,1 pH точност 3 точки Autox Calibration ATC Atterion Свеж
Cole-Parmer Потопна 3 'L PH PHOBE, SJ/ABS/100OHM RTD; Приклучок/BNC Свеж
Cole-Parmer Потопна 3 'L PH PHOBE, SJ/ABS/100OHM RTD; Приклучок/BNC

Конектор : BNC АТЦ Елемент : 100pt rtd АТЦ конектор : Миниаудио приклучок Тежина на пакет : 1,0 фунти Конектор : BNC.

DEN 1.33
FDIT PH мерач Тестер за сирење Додаток со тестови за тесто за тесто за pH метри Свеж
FDIT PH мерач Тестер за сирење Додаток со тестови за тесто за тесто за pH метри

Нема потреба да одговарате на боите еден по еден како лентите за тестирање Безжична поврзаност : Мерачо�

DEN 875.36
SawQF дигитален тестер за квалитет на вода TDS EC Meter Range 0-9990 Мултифункционален мерач на температура на чистота на вода Свеж
Owleen New YY-400 концентрација на водород концентрација Квалитет на вода Пен/orp/H2 и TEM 4 во 1 Мерач на дигитална вода за Свеж
Daplinno 17.3 LCD екран за замена на екранот за Acer Predator Helios 300 PH317-54-72BX PH317-54-72CR PH317-54-72FS PH317-54-72TW Свеж
Daplinno 17.3 LCD екран за замена на екранот за Acer Predator Helios 300 PH317-54-72BX PH317-54-72CR PH317-54-72FS PH317-54-72TW

144 Hz) Состојба : нова; LCD конектор : EDP 30 Pins (не за 40pins); Големина на екранот : 17,3 инчи; Max.Resolution : 1920x1080; Гаранциј

DEN 1.67
Мерач на хоропер TDS, дигитален тестер Свеж
Мерач на хоропер TDS, дигитален тестер

LCD дигитален TDS мерач Тестер : Тестер на мерачот TDS може да се користи во : Прочистувачи на вода и филтри, х�

DEN 1531.20
Hoyrtde 17.3 LCD замена за Acer Predator Helios 300 PH317-53-71U2 PH317-53-71UM PH317-53-71W3 PH317-53-723V PH317-53-725B LCD Свеж
Hoyrtde 17.3 LCD замена за Acer Predator Helios 300 PH317-53-71U2 PH317-53-71UM PH317-53-71W3 PH317-53-723V PH317-53-725B LCD

✔ Белешка : Ве молиме, проверете ја стапката на освежување на компјутерот : Десен клик на вашата работна

DEN 3.00
Daplinno 17.3 LCD екран за замена на екранот за Acer Predator Helios 300 PH317-55-729K PH317-55-73EZ PH317-55-743F PH317-55-74VH Свеж
Daplinno 17.3 LCD екран за замена на екранот за Acer Predator Helios 300 PH317-55-729K PH317-55-73EZ PH317-55-743F PH317-55-74VH

60 Hz) Состојба : нова; LCD конектор : EDP 40 Pins (не за 30pins); Големина на екранот : 17,3 инчи; Max.Resolution : 1920x1080; Гаранциј�

DEN 2.67