Сарџент уметност, црна акрилик истурање боја, 16 мл, 1 фунта, 16 фл.

Сарџент уметност, црна акрилик истурање боја, 16 мл, 1 фунта, 16 фл.

DEN 243.84

Свеж

Достапно.

Пред-мешано со медиум за истурање. Подготвени за употреба надвор од шишето. Не бара посебен медиум за истурање. Класични акрилици со додадени медиуми. 16 мл. по шише. Пред-мешано со медиум за истурање. Подготвени за употреба надвор од шишето. Не бара посебен медиум за истурање. Класични акрилици со додадени медиуми. 16 мл. по шише. Подготвени за употреба претходно мешана акрилна боја со медиум за истурање. Истурање на медиумот веќе се меша со акрилната боја. Не е потребно мешање и подготвено за употреба. Одлично за уметнички занаети и проекти за боја на DIY. Секое шише вклучува 16 мл. Сарџент уметност претходно мешани акрилни бои што истураат, овозможуваат акрилни истура, без употреба на медиум! Овие акрилици беа развиени да бидат со голем проток и екстремно мешавина за безброј комбинации. Само тресете нежно пред да се отворите, и истурете директно на вашето платно или измешајте во одделни контејнери за да создадете огромна низа бои и обрасци. Оставете 24 часа да поминат за боите да се исушат до трајната полу-сјајна завршница. Безбедните и нетоксични, истурање на бои се совршени за уметници од сите возрасти. Достапно во 15 класични бои на Сарџент уметност, сите истурни бои се направени и исполнети во САД. Најголемата предност на претходно мешаните бои за истурање е можноста да се истура директно од шишето. Ништо не стои на вашиот начин кога инспирацијата штрајкува!. Со 15 класични бои и нови техники што се развиваат секој ден, постои бесконечен потенцијал за шеми на бои, композиции, обрасци и многу, многу повеќе!. Боите што истураат Сарџент Арт се безбедни, нетоксични и одобрени од АП. Сите бои ќе се исушат до постојан полу-сјај.

Избор на клиенти

3дроза Оружје за масовно создавање шема на четки за сликање преку боја за вратоврска. - Плочки Свеж
3дроза Оружје за масовно создавање шема на четки за сликање преку боја за вратоврска. - Плочки

Димензии (во инчи) : 4 H x 4 W x 1 / 4 D градежно одделение Инсталација на подот не се препорачува Слика нанесена

DEN 191.84
Ефекти на Аки Диорама - Терен на влажна земја 250мл Свеж
Ефекти на Аки Диорама - Терен на влажна земја 250мл

Бои за моделирање со висок квалитет и алатки од АКинтерактивни Постигнете најдобри можни резултати...

DEN 3.00
Златна течност акрилна боја 1 унца-гори Сиена Свеж
Златна течност акрилна боја 1 унца-гори Сиена

Идеално за прскање, четкање и боење Одлично за примена на ткаенини Резултатот нуди фино дисперзија, вис�

DEN 1.00
АК АК457 Вистински метален челик Свеж
АК АК457 Вистински метален челик

Метална боја создадена од восочна база Направени од високо квалитетни пигменти, постигнувајќи екстрем�

DEN 0.67
Сарџент уметност 22-2347 8-унца акрилна боја, кралско сино Свеж
Сарџент уметност 22-2347 8-унца акрилна боја, кралско сино

АП сертифициран; Нетоксичен и безбеден Отпорен на вода по сушењето и може да се користи на повеќето повр

DEN 1.67
Боб Рос МР6033 37-мл уметничка боја на масло, зелена зелена зелена боја Свеж
Боб Рос МР6033 37-мл уметничка боја на масло, зелена зелена зелена боја

Бои на пејзаж формулирани по Боб Пигмент богат Конзистентност на мека месарка Направени според прецизн

DEN 2.33
Замокот за уметност во замокот го снабдува пакетот за акварел уметници Свеж
Замокот за уметност во замокот го снабдува пакетот за акварел уметници

Замокот Арт обезбедува 72 Акварел моливи поставени за возрасни и професионалци Премиум уметник водство

DEN 2.67
ЛАВРА СВИЊА Зачувај 10% На Мраз Боја Перница Комплет &засилувач; 3 Пакет Плажа Блуз Свеж
ЛАВРА СВИЊА Зачувај 10% На Мраз Боја Перница Комплет &засилувач; 3 Пакет Плажа Блуз

Разбудете се И Направете Бранови и Боја! Нашиот Комплет За Навлаки за Перници за Боја На Мраз доаѓа со с�

DEN 414.40
АММО од Миг Хименез - Депоа области со талози сет за атмосфера - АМИГ -7470 Свеж
АММО од Миг Хименез - Депоа области со талози сет за атмосфера - АМИГ -7470

Муниција од MIG Setting Set Емајл мие и пигменти за моделирање на бои : области со складишта талоги патеки за а

DEN 1345.60
Jackек Ришесон Шива масло од маслото, изгорен Умбер Свеж
Jackек Ришесон Шива масло од маслото, изгорен Умбер

Произведено во САД Без навредлив мирис, богата кремаста конзистентност на месар Лесно чистење : сапун, в

DEN 0.67
Артеза акрилни бои и палети ножеви пакет, сликарски уметнички материјали за уметник, хоби сликари и почетници Свеж
Артеза акрилни бои и палети ножеви пакет, сликарски уметнички материјали за уметник, хоби сликари и почетници

Возбудлив избор на бои за квалитет на уметници : Без разлика дали сте нови за акрилно сликарство или иск�

DEN 447.20
АК вистински бои RC330 Ohryuko nana Go Shoku Свеж
АК вистински бои RC330 Ohryuko nana Go Shoku

Боја Боја Стандардна фабричка боја на империјалните јапонски армиски авиони, се применуваше од околу ј�

DEN 1.00
Валехо Песок 60мл Сликарство Додатоци Свеж
Валехо Песок 60мл Сликарство Додатоци

Тип На Производ : Боја Точка Пакет Димензија : 3.5 См L X 3.5 см W X 9.5 См H Точка Пакет Количина : 1 Земја На Потек�

DEN 2.00