Ролери За Апликатор за лепак, Прилагодлив Професионален Ролери ЗА Лепак ЗА Обработка НА Дрво САМОСТОЈНО Рачен Диспензер За Лепак Контрола На Протокот Ефикасно Шир

Ролери За Апликатор за лепак, Прилагодлив Професионален Ролери ЗА Лепак ЗА Обработка НА Дрво САМОСТОЈНО Рачен Диспензер За Лепак

DEN 330.40

Свеж

Достапно.

●Контрола на проток● овој пренослив апликатор за лепак поддржува контрола на протокот на лепак со прилагодување на рачката, така што можете да ја контролирате дебелината на лепилото со зголемување или намалување на времето на тркалање. €Лесно За Чистење● овој валјак за апликатор за лепак може да се измие со чиста вода. Рачката за нелизгање е удобна за држење и може да се отстрани кога не се користи за заштеда на простор за складирање. ●Ролери За лепак ● апликаторот за лепак го пренесува лепилото од инката на тркалата со гравитација без постојано потопување. Количината на лепак треба да биде помала од садот за да се спречи истурање. Применетиот лепак треба да се исуши 8-10 часа. ●Едноставна Структура● овој пренослив валјак за лепак има едноставна структура, која обезбедува мала тежина и голема погодност. ●Лесно Ракување● овој валјак за лепак за дрво усвојува рачно работење и ракување со една рака, рачката за нелизгање обезбедува удобно држење, без замор за време на долготрајна работа. Функција : 1. Ролери за лепак : апликаторот за лепак го пренесува лепилото од инката на тркалата со гравитација без постојано потопување. Количината на лепак треба да биде помала од садот за да се спречи истурање. Применетиот лепак треба да се исуши 8-10 часа; 2. Контрола на проток : овој пренослив апликатор за лепак поддржува контрола на протокот на лепак со прилагодување на рачката, за да можете да ја контролирате дебелината на лепилото со зголемување или намалување на времето на тркалање. 3. Лесно Ракување : овој валјак за лепак за дрво усвојува рачно работење и ракување со една рака, рачката за лизгање обезбедува удобно држење, без замор при долготрајна работа. 4. Едноставна Структура : овој пренослив валјак за лепак има едноставна структура, која обезбедува мала тежина и голема погодност. 5. Лесно За Чистење : овој валјак за апликатор за лепак може да се измие со чиста вода. Рачката за нелизгање е удобна за држење и може да се отстрани кога не се користи за заштеда на простор за складирање. Спецификација : Тип На Ставка : Материјал За Ролери За Лепак За Обработка На Дрво : Пластика, Спецификација На Метален Производ : 1 Поставена Апликација : Опсег На Апликација За Употреба Во Домаќинството : Повеќето Сценарија Големина На Производот : Прибл. 23 x 18.5 x 13cm / 9.06 x 7.28 x 5.12 во ( Рачно Мерење, Мала Грешка Може Да Постои ) Список На Пакети : 1 x База 1 x Рачка 1 x Апликатор За Лепак 1 x Сунѓерско Тркало 1 x Стругалка Забелешка : ве Молиме исчистете ја опремата навремено по употреба, што може многу да го продолжи работниот век на опремата.

Item Type: Woodworking Glue Roller
Material: Plastic, Metal
Product Specification: 1 Set
Application: Household Use
Application Scope: Most Scenarios
Product Size: Approx. 23 x 18.5 x 13cm / 9.06 x 7.28 x 5.12in ( Manual Measurement, Slight Error May Exist )
Package List:
1 x Base1 x Handle:
1 x Glue Applicator:
1 x Sponge Wheel:
1 x Scraper:
Note:
Please clean the equipment timely after use, which can greatly prolong the service life of the equipment. :

Избор на клиенти

Титебонд 16 Мл. Сите Намени Бел Лепак Свеж
Титебонд 16 Мл. Сите Намени Бел Лепак

ИДЕАЛЕН ЗА ЗАНАЕТИ, ПОПРАВКИ ВО ДОМОТ И ОПШТА ОБРАБОТКА НА ДРВО! БРЗ СЕТ РАЗНОВИДЕН НЕТОКСИЧНИ...

DEN 111.84