Темко 30+5 UF/MFD 370 VAC волти на тркалезно работење на тркалезно работење 50/60 Hz AC Electric - многу -1

Темко 30+5 UF/MFD 370 VAC волти на тркалезно работење на тркалезно работење 50/60 Hz AC Electric - многу -1

DEN 231.20

Свеж

Достапно.

370 V, 30+5 UF, 50/60 Hz, полипропилен метализиран филм и кондензатор за напојување со растително масло, без PCB. Димензии на кондензатор на тркалезно работење : дијаметар од 1,97 инчи, 4.13385826771654 инчи вкупна висина. Тешка алуминиумска обвивка со челична капа. Заштитени 10.000 АФЦ. 1/4 in. Квадрални QCT терминали, 4 терминали по пошта. Наменето за замена на OEM единечни и трифазни моторни кондензатори. Нема кавга за 5 години гаранција.

Избор на клиенти

Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF Свеж
Електролитски кондензатор на алуминиум - радијален - 50V 1.0UF

Електролитски кондензатор на алуминиум радијален 50 V 1.0 UF (бродови од нас) Капацитет : 1.0 UF, максимален на

DEN 622.40
PTMJ400 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од пакетот 400-480 MFD 220 250 волти Свеж
PTMJ400 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од пакетот 400-480 MFD 220 250 волти

Почеток на кондензатор Packard # PTMJ400 A Овие кондензатори за почеток на моторот се суви, електролитички, непа

DEN 2.00
AEXIT MKP-X2 5UF Пасивни компоненти 5% Полипропилен филмски кондензатор за кондензатори Индукциски шпорет Свеж
AEXIT MKP-X2 5UF Пасивни компоненти 5% Полипропилен филмски кондензатор за кондензатори Индукциски шпорет

Име на производот : Кондензатор на шпорет на индукција; материјал за куќиште : пластичен; диелектричен м�

DEN 1.67
Century USQ1152 1-1/2 HP, 1,1 сервисен фактор, рамка од 48Y, старт на кондензатор/трчање на кондензатор, ОДП за куќиште, мотор Свеж
Century USQ1152 1-1/2 HP, 1,1 сервисен фактор, рамка од 48Y, старт на кондензатор/трчање на кондензатор, ОДП за куќиште, мотор

Оваа ставка ја продава продавачот на трети страни Попустот е обезбеден од Ова е попуст со ограничено вр�

DEN 3642.24
Обединети хеми -кон -алуминиум електролитски кондензатор, 470UF, 25V - ELXZ250ell471MJ16S Свеж
Обединети хеми -кон -алуминиум електролитски кондензатор, 470UF, 25V - ELXZ250ell471MJ16S

Цена за : Пакет од 1 та единица : Капацитет на лента : 470ÂμF; Оценка на напон : 25 V; Опсег на производи : LXZ сер

DEN 1188.80
Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса Свеж
Замена за 6 парчиња Panasonic FM серија кондензатори 50V 150UF ниска импеданса

Ниска импеданса (40 % до 70 % помалку од сериите на ФК) Издржливост : 105 ° C 2000 ч до 7000 ч 100% автентичен Panasonic P / N E

DEN 1297.60
SVAPO CBB61 4.5UF тавански вентилатор за вентилатор за нова технологија 2 жица 50/60Hz 450VAC Свеж
SVAPO CBB61 4.5UF тавански вентилатор за вентилатор за нова технологија 2 жица 50/60Hz 450VAC

Име на производот : кондензатор на вентилаторот за целење; модел : CBB61; материјал : 。 Овој кондензатор не �

DEN 501.92
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq Свеж
Z97F5459-12.5 UF MFD 370 Volt VAC - надградба на кондензаторот на овална работа Genteq

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 12,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или

DEN 1118.40
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD Свеж
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD

Ова е сосема нов кондензатор за почеток на OEM Motor Дел за замена на OEM со врвен квалитет!...

DEN 211.52
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти Свеж
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за ICP CH9536 VKB2; 50 / 5 MFD 370 Волт Се користи во широк спектар н�

DEN 3.33
КЕМЕТ КОНЦЕТОР T495D337K006ATE100, TANTALUM CANTACTOR SMD SMD ESR Свеж
КЕМЕТ КОНЦЕТОР T495D337K006ATE100, TANTALUM CANTACTOR SMD SMD ESR

Овој список е за 500 компјутери; КЕМЕТ Број на дел : T495 D337 K006 ATE100 Tantalum SMD низок кондензатор на ESR Контактирај

DEN 12435.84
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
E-Projects B-0004-H15 Керамички диск кондензатор, 50V, 0.01UF, 103 Свеж
E-Projects B-0004-H15 Керамички диск кондензатор, 50V, 0.01UF, 103

Точност : ± 20% Опсег на температура : +10 C до +85 C Диелектрична издржливост : напон со оценка од 2,5х Дијаметар

DEN 3.00
Кондензатор со двојно работење со клима 45+5 - го заменува GE Genteq Capcom S 27L889 97F9851 Z97F9851 C4455R | 45/5 UF MFD Свеж
Кондензатор со двојно работење со клима 45+5 - го заменува GE Genteq Capcom S 27L889 97F9851 Z97F9851 C4455R | 45/5 UF MFD

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Дел за замена на највисокиот квалитет на климата, изграден д�

DEN 3.33
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки Свеж
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба Спецификациите на кондензато�

DEN 133.92