AEXIT 10 компјутери умира M6 Round Shank HSS 6mm Dia Diaged исправен флејт на навојувањето умира чешми за рака

AEXIT 10 компјутери умира M6 Round Shank HSS 6mm Dia Diaged исправен флејт на навојувањето умира чешми за рака

DEN 177.60

Свеж

Достапно.

Име на производот : Допрете; Класа : H2. Број на флејта : 3; Дијаметар на конец : 6мм/0,24 ". Должина на навој : 20мм/0,79"; дијаметар на шанк : 5мм/0,2 ". Вкупна должина : 55мм/2.2"; Материјал : HSS. Тежина : 99g; Содржина на пакет : 10 xtap. Спецификации : Опис : 3 Флејт, челик со голема брзина. Користено за сечење на внатрешни навои.Пресивно отстранување на брзо чипови за ефикасно навој. преиспитување каде низата со голема точност и толеранција не е критична.

Избор на клиенти

Рачни алатки 9/16-12 9/16-14 9/16-16 9/16-18 UNUN UN UN UN UN UNF HSS десна рака Tap TPI Thrains Threading Machining 9/16 9/16 Свеж
Рачни алатки 9/16-12 9/16-14 9/16-16 9/16-18 UNUN UN UN UN UN UNF HSS десна рака Tap TPI Thrains Threading Machining 9/16 9/16

Боја : 16 ООН, терен : 10 парчиња Материјал : Челик од легура Број на парчиња : стандард Насока на низата : дес

DEN 2.67
Нов RB 1 12 NF H4 HS 4 Флејт приклучок Допрете 1.0 1.00 1.000 N.F H 4 H S CNC алатки Свеж
Нов RB 1 12 NF H4 HS 4 Флејт приклучок Допрете 1.0 1.00 1.000 N.F H 4 H S CNC алатки

Вие ги купувате Picture DTap.sold by M&J Tooling Llcdayton, спецификации на охиопродукт и / или етикетирање : состојба : new8 "

DEN 1039.84
M22 x 1,5 метричка нишка од лева рака умираат 22мм Свеж
M22 x 1,5 метричка нишка од лева рака умираат 22мм

Метрика M22 x 1,5мм јаглероден челик лева рака умира Терен : 1,5мм Надворешниот дијаметар е 45мм...

DEN 1.67
GBJ- 5/16 -24UNEF десна рака навој Допрете УНЕФ машина користеше чешма за навој HSS Свеж
GBJ- 5/16 -24UNEF десна рака навој Допрете УНЕФ машина користеше чешма за навој HSS

Тип на нишка : Унифицирана национална дополнителна казна (UNEF) Апликација : Алатки за сечење и потрошен ма

DEN 2.67
Е допрете за рака P-S-HT-1/4NC20-1 Свеж
Е допрете за рака P-S-HT-1/4NC20-1

Вкупна должина : 2,4 инчи (62 мм) Дијаметар на Шанк : 0,24 во (6,0 мм) Точност : JIS Class 3 Шанк Плоштад Дел : 0,18 инчи (4,5

DEN 649.28
Инчи HSS Допрете од десната рака, алатките за навојување со алатки 1 1/8-24 UNS, 1 парчиња Свеж
Инчи HSS Допрете од десната рака, алатките за навојување со алатки 1 1/8-24 UNS, 1 парчиња

Спецификации : 1 1 / 824 UNS Материјал : челик со голема брзина Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, П�

DEN 799.84
Bohrcraft 41360300038 BOC/41360300038 машина за сечење чешма HSS NPT G Style C, 3/8 x 18 UniBox 1 V - Пакет од 1 Свеж
Bohrcraft 41360300038 BOC/41360300038 машина за сечење чешма HSS NPT G Style C, 3/8 x 18 UniBox 1 V - Пакет од 1

Машина за сечење чешма за чешма за чешма hssg стил c, npt '3 / 8 x 18 во Bohrcraft Unibox Пакет од 1 За метричка ISO конец DIN 13

DEN 0.33
Desco 10561 1 -8nc дното допре Свеж
Desco 10561 1 -8nc дното допре

Конструкција на јаглероден челик 8 нишки по инч Конструкција на јаглероден челик 8 нишки по инч...

DEN 3.00
Волтер Алатки M2056306-M16 Paradur HSS машина Допрена, TICN финиш, дијаметар од 12 mm Shank, 2 mm должина на навој, должина Свеж
Волтер Алатки M2056306-M16 Paradur HSS машина Допрена, TICN финиш, дијаметар од 12 mm Shank, 2 mm должина на навој, должина

Образец на форма C = 2 3 нишка Агол на хеликс од 45 ° Зголемен дијаметар на јадрото Материјали од 350 до 1200 N / m

DEN 1411.20
Metric HSS Допрена од десната рака, алатки за навој, Трапи, M3 x 0,6 mm, 1 парчиња Свеж
Metric HSS Допрена од десната рака, алатки за навој, Трапи, M3 x 0,6 mm, 1 парчиња

Спецификации : M3.0 * 0.5 Материјал : челик со голема брзина Висока цврстина, прецизност Комплетен модел, Под

DEN 95.84
Aexit Taps со голема брзина и почина челик 4мм x 0,7 mm Taper и Metrict Tap Sets 2 компјутери Свеж
Aexit Taps со голема брзина и почина челик 4мм x 0,7 mm Taper и Metrict Tap Sets 2 компјутери

Име на производот : Taper andmetric Tap; Flute Dialmeter : 4mm / 0.157 “(M4) Флејт заби на заби : 0,7 mm / 0.27"; Shank Dia : 4mm / 157 "...

DEN 2.67