Јанлин околу точката се брои вкрстено бод комплет-11 инч x14 инч

Јанлин околу точката се брои вкрстено бод комплет-11 инч x14 инч

DEN 2.00

Свеж

Достапно.

Големина : 11 инчи x 14 инчи. Преброен вкрстен бод. Големина : 11 инчи x 14 инчи. Преброен вкрстен бод. Овој комплет содржи бел памук со 14 точки Аида, памучен конец од 6 влакна, конец картички, игла, графикон и упатства. Број на бод : 196 x 154. Завршена големина : 14 "x 11". Дизајн : Околу Поинт. Дизајнер : Нанси Роси.

Избор на клиенти

Garland Beded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 Зимски одмор MH182232 Свеж
Garland Beded Counted Cross Stitch Kit Mill Mill Hill 2022 Зимски одмор MH182232

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатства на Мил Хил, Мил Хил 14 брои перфорирана ха

DEN 207.52
Иглички точки насликано платно за крстосница таписерија комплет Гобелин - зима. 16 x20 по колекција d'art 10516 Свеж
Иглички точки насликано платно за крстосница таписерија комплет Гобелин - зима. 16 x20 по колекција d'art 10516

Направено во ЕУ (Кипар) на 100% памук Димензии : 40x50cm (16 "x20") целосна големина, 30x40cm (12 "x16") големина на дизајн...

DEN 1.67
Преброен образец за вкрстени бод на Марусија Линднер пролет ABC 054 Свеж
Преброен образец за вкрстени бод на Марусија Линднер пролет ABC 054

Број на производителот : 054 Број на производителот : 054 Шаблон за вкрстено бод на Линднер „Пролет АБЦ“, 054

DEN 3.33
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - кокошки - Аида - 16 броење - за возрасни - 2038а Свеж
Теа Гувернер - Комплет за вкрстено бод - кокошки - Аида - 16 броење - за возрасни - 2038а

Дизајн : Дизајните инспирирани од природата се белег на колекцијата на вкрстениот бод на Теа Гувернер...

DEN 1087.84
Комплет за порибување на столбови на Тобин Снежан Снежен човек, 17 Долга 14 брои Свеж
Комплет за порибување на столбови на Тобин Снежан Снежен човек, 17 Долга 14 брои

Комплетот вклучува : 100% памук #14 Аида ткаенина, 100% памучен вез, конец на ткаенини, игла, игла, целосно илус

DEN 2.00
Комплет за вез за перница со шарм, вкрстено бод за вез Свеж
Комплет за вез за перница со шарм, вкрстено бод за вез

Риба Животни Риба Животни Charmed Catfish DIY Cross Stitch Комплет Количина на шевови : 49284 Количина на бои : 27 големина

DEN 3.00
Комплет за вкрстено бод на летистич на летистич Свеж
Комплет за вкрстено бод на летистич на летистич

Овој цветен дизајн на вкрстено бод има трио на колибри кои посетуваат прекрасен венец направен од класи

DEN 3.33
Thethy Threads Cross Stitch комплет - цути на орхидеи Свеж
Thethy Threads Cross Stitch комплет - цути на орхидеи

Големина на дизајнот : 36 x 24см Вашиот комплет содржи; 14 брои крем zweigart aida Предсортиран заглавен памук, иг�

DEN 0.33
Ланарт Марџолеин Бастин го брои комплетот за вкрстено бод - хранење со птици Свеж
Ланарт Марџолеин Бастин го брои комплетот за вкрстено бод - хранење со птици

Комплет за вкрстени бод 27 брои Завршена големина : 12,5 x 15,5 см Комплет за вкрстени бод 27 брои Завршена голе

DEN 262.56
Permin 92-1189 Hippo Pool Counted Cross Stitch комплет 29 x 20 см Свеж
Permin 92-1189 Hippo Pool Counted Cross Stitch комплет 29 x 20 см

Број на производителот : 921189 Број на производителот : 921189 Пермин броеше комплет за вкрстено бод, хипо баз

DEN 467.20
Благослов се брои комплет за вкрстено бод Свеж
Благослов се брои комплет за вкрстено бод

Преброен вкрстен бод Одговара на стандардна големина 5 инчи со рамка од 7 инчи без душек Божиќен дизајн...

DEN 220.48
Pegasus оригиналните криза со колиби за пребројување на вкрстени бод -табела Свеж
Pegasus оригиналните криза со колиби за пребројување на вкрстени бод -табела

Необична мала англиска куќа поставена во прекрасна англиска градина преведена на табела дизајн од умет

DEN 1.00
Марусиска рерна Алис утрото броеше вкрстено бод комплет 20x20cm Свеж
Марусиска рерна Алис утрото броеше вкрстено бод комплет 20x20cm

Број на производителот : 871 Број на производителот : 871 Комплет за вкрстена бод на рерна „Алис утро“ 20 x 20

DEN 209.60
Избор на Јанлин Нели FLP016 Панч за пеперутка, среден Свеж
Избор на Јанлин Нели FLP016 Панч за пеперутка, среден

Создадете убави дела Ги вклучува сите материјали Детални упатства Создадете убави дела Ги вклучува сит

DEN 3.00
Димензии D35181 | Сликата за убавина за балерина се брои комплет за вкрстено бод 36 x 36см Свеж
Димензии D35181 | Сликата за убавина за балерина се брои комплет за вкрстено бод 36 x 36см

35181 ДимензииКолекција на злато : Преброен вкрстен бод Комплетите за колекција на злато се прекрасно дет�

DEN 1.33
Вервако го броише комплетот за вкрстени бод за пожар 11,6 x 9,6 Свеж
Вервако го броише комплетот за вкрстени бод за пожар 11,6 x 9,6

Комплет за вкрстени бод 14 брои Приближно завршена големина : 29 x 24см или 11,6 x 9,6 инчи Комплет за вкрстени б�

DEN 655.36
Loungefly Stitch Shoppe Disney Nightmare Пред Божиќ: Вечно твое Ариана Топ, големина екстра-мала Свеж
Loungefly Stitch Shoppe Disney Nightmare Пред Божиќ: Вечно твое Ариана Топ, големина екстра-мала

97% памук, 3% спандекс Stitch Shoppe by Loungefly Disney Nightmare пред Божиќ : Вечно ваш „Ариана“ врвот, големина екстрамала S

DEN 1443.20
Орхидеа - комплет за вкрстено бод за перници - кучиња - печатено платно - 4,5 брои - за возрасни - 9538 Свеж
Орхидеа - комплет за вкрстено бод за перници - кучиња - печатено платно - 4,5 брои - за возрасни - 9538

Дизајн : Откријте ги најубавите дизајни преку комплетите за везови од Орхидеа Сега можете лесно да напр�

DEN 2.00
Иглави самовила (クロス キット) Свеж
Иглави самовила (クロス キット)

LUCAS B1116 Fairy Inglewoman Cross Stitch комплет, памук, мултиколур, 29 x 19,5 см Уметнички занаетчиски комплет...

DEN 380.80
Виножито змеј со брадавици преброени вкрстени бод за украс Мил Хил 2000 пролетен букет MHDF4 Свеж
Виножито змеј со брадавици преброени вкрстени бод за украс Мил Хил 2000 пролетен букет MHDF4

Комплетот ги вклучува сите мониста на Мил Хил стакло, богатства на Мил Хил, перфорирана хартија на Мил Х�

DEN 209.60
Thethy нишки снежен сет од 3 комплети за картички со вкрстени бод Свеж
Thethy нишки снежен сет од 3 комплети за картички со вкрстени бод

Три комплети за картички за нишки : снежен човек, снежен санта и снежен пингвин Секој комплет содржи : 14 б

DEN 824.00
Свилерката на риолис се брои комплет за вкрстено бод 20x20cm Свеж
Свилерката на риолис се брои комплет за вкрстено бод 20x20cm

Број на производителот : 2027 Број на производителот : 2027 година Содржина : Zweigart AIDA 16 ленена рачна ткаенина

DEN 3.00
Преброен вкрстен бод комплет букет од цвеќиња luca-s B2348 Големина: 19x24.5cm/7,5 x 10 Сина виолетова мртва животна цветна Свеж