Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR

Оригинални леќи за леќи Minolta Maxxum Mount SLR

DEN 13555.52

Свеж

Достапно.

Стрелецот се фокусира на Ленсбаби со користење на истиот генерален принцип што се користи со камера со bellвони-со движење на јаката за фокусирање во и надвор со прстите. Оваа награда доаѓа набргу откако професионалниот фотограф списание ја додели наградата на Ленсбабс својата посакувана награда Хот 1 за 2004 година како најдобар нов леќа за фотоапарати со мануелен фокус на годината. Заменливи F/2. Оригиналниот Ленсбаби го носи мекиот, засилен изглед на Холга на дигитална и филмска SLR фотографија, но со поголема разноврсност, погодност, креативна контрола и нови ефекти. Вклучени се сите поставки на отворот. Забелешка : Ленсбаби не комуницира електронски со телото на вашата камера.0 Apertue дискови што се држат на место со гумен заптивка. Темите од 37 мм ви овозможуваат да прикачите леќи за макро комплет за леќи, леќи за конверзија со широк агол и телефото и други филтри и додатоци. Повеќето фотографи добиваат наградувачки слики во краток период на вежбање. Забелешка : Ленсбаби не комуницира електронски со телото на вашата камера. Вклучени се сите поставки на отворот. Фотографите можат да ја контролираат големината на острата област и целокупното ниво на замаглување со помош на една од четирите поставки на отворот : F2. Слики направени со оригиналниот леќи. Конечно, потсетувајќи на запирањата на Ватерхаус, фотографот ги разменува решетките со отстранување на еден прстен за отвор и го заменува со друг.

Избор на клиенти

Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон Свеж
Сигма 15-30мм f/3.5-4.5 EX DG Ако асферичен ултра широк агол зумирање леќи за канон

Ултра леќи за зумирање со широк агол дизајнирани за дигитални камери Canon Digital SLR 1530мм фокусна должина...

DEN 2.00
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black… Свеж
Ttartisan 11mm f2.8 Целосна слава Fisheye леќи за канони r монтирање камери како EOSR EOSRP -black…

Оптичкиот дизајн го подобри влошувањето на сликата на работ на леќите Fisheye Смешно како магично огледало

DEN 3.00
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера Свеж
Леќи со целосна рамка за камера, големи леќи за портрет на силни ефекти за сликање за камера

Точна изложеност и висока дефиниција : Под услов на слаба светлина, големиот отвор на F1.4 Голем отвор ле�

DEN 3.00
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL, Свеж
Vivitar 650-1300mm f/8-16 ако телефото зумирање леќи за Sony E-Mont, Alpha A6000, A5000, A5100, A3000, Nex, Nex-F3K, NEX-3NL,

Овој 6501300 мм Телефото Зум е неверојатна фотографска алатка која обезбедува максимална разноврсност за �

DEN 1.33
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II Свеж
2.2x Телефото леќи со висок степен за Panasonic Lumix DC-FZ1000 II

2.2x Телефото стаклени леќи со висока дефиниција Оптимизирана за фотографија со мега пиксели...

DEN 1264.00
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II Свеж
Viltro 24mm F1.8 леќи, голем отвор, z монтирање на целосна рамка Премиер леќи со автоматски фокус за Nikon Z5 Z50 Z6ii Z7 Z7II

Висококвалитетна слика : Користејќи мултислојна технологија за обложување, содржи вкупно 11 оптички стр

DEN 1.00
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V Свеж
Нови леќи за рибари со висока оценка од 0,42x за Sony HDR-PJ430V

0,35x дигитални леќи со висока дефиниција Изградба на челични барел Вклучува макро приврзаност што може д

DEN 1599.20
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски Свеж
OM System Olympus M.Zuiko Digital 100-400mm F5.0-6.3 е за микро четири третини системска камера, диви животни на птици, временски

Гаранцијата на производителот не смее да се применува Компактен, лесен леќа за зумирање за снимање во е�

DEN 0.33
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3 Свеж
Extender 2.0x за Canon EOS Rebel T3

Канон Монт Телеконвертер 2.0x фактор за зголемување Комуникација помеѓу леќи и камера применлива само з�

DEN 2.00