97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

DEN 1.33

Свеж

Достапно.

Докажана EIA-456 во согласност со 60,000 часа сигурност. Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5 до 12 микрони). Не е направено во одобрена од Кина / УЛ / во согласност со ROHS. Димензиите се приближни / предмет на промена без најава. Кондензатори за замена за Genteq и застарени GE Industrial Caysitors. Докажана EIA-456 во согласност со 60,000 часа сигурност. Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5 до 12 микрони). Не е направено во одобрена од Кина / УЛ / во согласност со ROHS. Димензиите се приближни / предмет на промена без најава. Кондензатори за замена за Genteq и застарени GE Industrial Caysitors. Genteq (порано GE Industrial) сега е најпопуларна линија на кондензатори и изборот на повеќето ОЕМ. Capcom создава иновативни, врвни компоненти и електрични компоненти; Нивната докажана репутација за високо квалитетни, високо сигурни производи го прават ова најпосакуваниот бренд на кондензатор. Кондензатори за извршување на моторот Capcom ги заменуваат / надминуваат старите застарени GE Industrial & Genteq кондензатори и се сметаат за најсигурен достапен кондензатор. Capcom е најголемиот производител на кондензатори ширум светот. Докажана EIA-456 во согласност со 60,000 часа сигурност. Забележете : Големините и димензиите се предмет на промена !!.

Избор на клиенти

3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
AEXIT MKP-X2 5UF Пасивни компоненти 5% Полипропилен филмски кондензатор за кондензатори Индукциски шпорет Свеж
AEXIT MKP-X2 5UF Пасивни компоненти 5% Полипропилен филмски кондензатор за кондензатори Индукциски шпорет

Име на производот : Кондензатор на шпорет на индукција; материјал за куќиште : пластичен; диелектричен м�

DEN 1.67
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение Свеж
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение

Серија на музеј Никонн ФГ Кондензатор на аудио одделение, повисока оценка од сериите FW Богат звук во рег

DEN 2.00
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971 Свеж
Packard PRCD5075 - 50 + 7,5 UF MFD X 370 VAC Genteq замена со двојна кондензатор круг C35075R / 97F9971

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 50 + 7,5 UF / MFD 370 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 2.67
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки Свеж
10 парчиња Аксијален полиестерски филм кондензатор со долг 0,022UF 630V за стари радија и засилувачи на цевки

Висококвалитетни полиестерски филмски кондензатори со стабилна изведба Спецификациите на кондензато�

DEN 133.92
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM! 243292 MFD

DEN 1.67
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac Свеж
Кондензатор на тркалезна клима - одговара на превозникот HC98JA061D | 60/5 UF MFD 370/440 Volt Vac

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Овој дел од климата директно го заменува Дел # HC98 JA061 D ▶ Дел з�

DEN 2.67
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
Zaahh 3,8V Farah Conceantor CDA 10F 40F 100F 120F 250F 500F 750F возило за патувања на податоци Супер кондензатор Д-тип 1 парчиња Свеж
Zaahh 3,8V Farah Conceantor CDA 10F 40F 100F 120F 250F 500F 750F возило за патувања на податоци Супер кондензатор Д-тип 1 парчиња

Кондензатори Кондензатори3.8 V Фарах кондензатор Taiwan CDA 10 F 40 F 100 F 120 F 250 F 500 F 750 F возило за патување со рекор

DEN 491.20
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња Свеж
Електролитски кондензатор, 16V 1800UF 10 парчиња

Производите се користат во многу полиња, како што се нова енергија, производство на автомобили, медицин�

DEN 171.20
Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор Свеж
Titan Pro Packard TRCD605 60+5 MFD 370V тркалезен кондензатор

Titanpro TRCFD605 HVAC тркалезен кондензатор со двојна мотор 60 / 5 MFD / UF440 / 370 Волт Димензии : Дијаметар 2,64 Висина 4,33 �

DEN 1.33
Bryant P291-6074R - 60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
Bryant P291-6074R - 60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 428.00
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење Свеж
97F9003 - 12,5 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот на овално работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1440.00
Кондензатор со двојно работење со клима 45+5 - го заменува GE Genteq Capcom S 27L889 97F9851 Z97F9851 C4455R | 45/5 UF MFD Свеж
Кондензатор со двојно работење со клима 45+5 - го заменува GE Genteq Capcom S 27L889 97F9851 Z97F9851 C4455R | 45/5 UF MFD

▶ Ова е сосема нов кондензатор на Климак ▶ Дел за замена на највисокиот квалитет на климата, изграден д�

DEN 3.33
Носач P291-7074R Payne - 70 + 7,5 UF MFD 440 Volt VAC CAPCOM замена на тркалезна двојна кондензатор Свеж
Носач P291-7074R Payne - 70 + 7,5 UF MFD 440 Volt VAC CAPCOM замена на тркалезна двојна кондензатор

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 0.67
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V Свеж
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V

Стандарди : UL признат (E185318) Температура Опсег : 40 степени до 70 степени Предмет : Кондензатор на кондензат�

DEN 3.33
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти Свеж
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за ICP CH9536 VKB2; 50 / 5 MFD 370 Волт Се користи во широк спектар н�

DEN 3.33
NTE Electronics NEHH2.2M250BB серија NEHH алуминиум електролитски кондензатор, 20% толеранција на капацитивност, аксијално олово, Свеж
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD Свеж
11017-МАРС ОЕМ за замена на моторот за замена на моторот 110-125 Волт 216-259 MFD

Ова е сосема нов кондензатор за почеток на OEM Motor Дел за замена на OEM со врвен квалитет! 110125 Волт 216259 MFD Ова

DEN 211.52
5 Парчиња Филмски Кондензатор 47нф € 5% 630V Радијално Олово, P=10mm ECQE6473JF Свеж
5 Парчиња Филмски Кондензатор 47нф € 5% 630V Радијално Олово, P=10mm ECQE6473JF

5 парчиња филмски кондензатор 47нф € 5% 630 V радијално олово, P=10mm ECQE6473 JF 5 парчиња филмски кондензатор 47нф €

DEN 128.80
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220 Свеж
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 3.00
ОЕМ РЕЕМ РУУД Времето Кинг Почеток на кондензатор 88-106 MFD UF 330 VAC 43-17075-04 Свеж
ОЕМ РЕЕМ РУУД Времето Кинг Почеток на кондензатор 88-106 MFD UF 330 VAC 43-17075-04

Технички податоци : Тип : Почеток на кондензатор Код за кондензатор Код на кондензатор : 1 Capcitance (UF) : 88106 на

DEN 0.67