Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1/4 во дебела x 2-1/2 во широк x 12 во долго

Делрин ацетал хомополимер пластична лента, бела, 1/4 во дебела x 2-1/2 во широк x 12 во долго

DEN 515.20

Свеж

Достапно.

[Спецификации на предметите] Материјал : ацетал хомополимер, боја : бела, јасност : непроaирна, дебелина : 1/4 ", ширина : 2-1/2", должина : 12 ". Посилен, построг и поцврст од другите видови на ацетал. Ацеталот е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорна на влага. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 9.600 psi, Јачина на удар : 1,2 ft.-lbs./in. , Коефициент на триење : 0,2, Апсорпција на вода : 0,25%, цврстина : Роквел М94, густина : 0,051 фунти/ку. Направете прецизни брзини, грмушки и лежишта. [Перформанси] попознат како ацетален хомополимер, делрин ацетал е посилен, поцврст и поцврст од другите видови на ацетал. Ацеталот е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорен на влага. [Технички атрибути] Јачина на затегнување : 9.600 psi, Јачина на удар : 1,2 стапки. - lbs. внатре, температурен опсег : -20 ° до 180 ° F. [Различни уреди] Делрин ацетал хомополимер често се користи за да се направат прецизни брзини, грмушки и лежишта. Обично познат како ацетал хомополимер, Delrin® Acetal е посилен, поцврст и поцврст од другите видови на ацетал. Ацеталот е најлесен за машина, отпорен на абење и отпорен на влага.

Избор на клиенти

Месинг лим со месинг месинг од месинг, бакарен ремен, кожен бакар метал, кој работи 0,3мм, 0,3мм*40мм*3м месинг плочи Свеж
Месинг лим со месинг месинг од месинг, бакарен ремен, кожен бакар метал, кој работи 0,3мм, 0,3мм*40мм*3м месинг плочи

5 различна ширина за да изберете од : Ширина : 10мм, 20мм, 30мм, 40мм, 50мм Дебелина 0,3мм, должина : 3000мм Чистота н�

DEN 1084.80
Бакар метал од бакар со лим на Јиванго Свеж
Бакар метал од бакар со лим на Јиванго

Добро во електрична флексибилна, одлична густина, топлинска спроводливост, добра спроводливост и...

DEN 0.33
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат Свеж
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина Водоотпорен �

DEN 718.40
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО - КТ-ЦФ-24 Твил Ткаат Цевки Од Јаглеродни Влакна, 1/2 ИД, 5/8 ОД, 1 стапки.Долго, Црно Свеж
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО - КТ-ЦФ-24 Твил Ткаат Цевки Од Јаглеродни Влакна, 1/2 ИД, 5/8 ОД, 1 стапки.Долго, Црно

Форма : Цевка; Материјал : Јаглеродни Влакна ИД : 1 / 2"; ИД Толеранција : (0.002" +0.002"); ОД : 5 / 8"; Од Толеранции : (0.

DEN 0.67
Месинг плоча од месинг чиста бакарна листока фолија H62 метал метал тенок лист лента за фолија Shim 200mm/7.87inchx1000mm/39. Свеж
Месинг плоча од месинг чиста бакарна листока фолија H62 метал метал тенок лист лента за фолија Shim 200mm/7.87inchx1000mm/39.

Направено од месинг материјал, кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издрж

DEN 1385.76
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, виолетова проucирна 13%, 9 x 9 x 1/8 Свеж
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, виолетова проucирна 13%, 9 x 9 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 2.67
2 парчиња: Falken Design 12 во x 12 во x 1/8 во бел проucирен 32% акрилен плексиглас лист Свеж
2 парчиња: Falken Design 12 во x 12 во x 1/8 во бел проucирен 32% акрилен плексиглас лист

ФАЛКЕН ДИЗАЈН АКРИЛИК има многу карактеристики на корист како сјајна површина, временска отпорност, цв�

DEN 532.80
Бакар лим од бакар од Yiwango 200x200mm бакарен метален лист метал метал широко користен во развој на производи 2мм метална Свеж
Z Креирај дизајн месинг плоча бакарна метална плоча со фолија 1. 2x 200 x 300 mm исечена бакарна метална плоча, 200мм x 300mm Свеж
Месинг плоча од месинг чист месинг лим за метални плочи за метална занает DIY разни метална плоча метална фолија Свеж
Бакарен лим Yuesfz 99,9% Cu Foil Plate има добра термичка стабилност 0. 5mmx30mmx1m месинг плоча бакарна лист Свеж
Бакарен лим Yuesfz 99,9% Cu Foil Plate има добра термичка стабилност 0. 5mmx30mmx1m месинг плоча бакарна лист

100% и висок квалитет Мазна површина, ниска содржина на кислород Висока чистота, добра организација Тешко

DEN 1145.92
Силиконски лист, 60А Дурометар, мазна завршница, без поддршка, портокалова, дебелина од 0,5 , ширина 36, должина од 36 Свеж
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8 Свеж
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 301.60
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелен транспарентен, 7 x 7 x 1/8 Свеж
Фалкен дизајн акрилен плексиглас лист, зелен транспарентен, 7 x 7 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 111.36