HSART рачен рефрактометар 0-32% ATC REFRACTOMOMER овошје Брикс метар овошен сок за сладок тест

HSART рачен рефрактометар 0-32% ATC REFRACTOMOMER овошје Брикс метар овошен сок за сладок тест

DEN 1596.80

Свеж

Достапно.

★ 0-32% мерен опсег, погоден за тестирање во различни прилики. ★ Функцијата за автоматска компензација на температурата го минимизира влијанието на температурата врз резултатите од тестот. ★ Прецизност и разумен дизајн, точни и брзо откривање податоци, призма со висока дефиниција, јасно и точно читање. ★ Eyepieces со висока дефиниција, слободно прилагодлива дефиниција. ★ Преносен е, не бара батерии, лесно е да се научат и користат дури и за нови корисници. Само земете неколку капки од вашите течности на призмата и држете го рефрактометарот до светлината, а потоа погледнете низ окуларот, можете да го добиете читањето. Нема потреба од табела за пребарување и нема отпад! Користејќи настава : 1. Отворете ја плочката на капакот, користете чиста крпа за да ја избришете призмата. 2. Земете неколку капки тестирање на течност до призмата за откривање, а потоа затворете ја капакот на плочата полека за да избегнете производство на меурчиња што ќе го направи алкохолот да се шири низ површината на призмата.3. Ставете го капакот директно укажете на изворот на светлина или светло место, набудувајте го полето на гледање преку окуларот.4. Свртете го окуларот за да го прилагодите рачното тркало за да ја разјасни сината и белата линија. Вредноста на скалата на линијата за раздвојување е концентрација на алкохол. Нота : Ако имате какви било прашања во врска со овој производ, можете да ни напишете и ние ќе одговориме на вашите прашања што е можно поскоро.

Избор на клиенти

Преносен рефрактометар, 0 ~ 32% Свеж
Преносен рефрактометар, 0 ~ 32%

Погодно за течноста за ладење базирана на вода Погодно за течноста за ладење базирана на вода Брзо изме�

DEN 3048.48
RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино Свеж
RHB-32SG ATC пиво 0-32% Brix WortSG: 1.000-1.130 Оптички рефрактометар за пиво и рефрактометар за вино

Двојна скала : Брзо и прецизно прикажете го BRIX (032%) и специфична гравитација (1.0001.130) во исто време, нема по

DEN 303.84
Рачен 0-15% BRIX Sugar Cutting Cufting Tiquid Refractometer TB-15ATC Свеж
Рачен 0-15% BRIX Sugar Cutting Cufting Tiquid Refractometer TB-15ATC

Карактеристики : Рачен сахариметар е инструмент што ја мери концентрацијата на воден раствор со мерење

DEN 265.44
HSART DIGITAL BRIX REFRACTOMOMETAR 0-32%/0-50% ATC Овошен шеќер Тестер Слатка за мерење на сок од рефрактометар Производство Свеж
HSART DIGITAL BRIX REFRACTOMOMETAR 0-32%/0-50% ATC Овошен шеќер Тестер Слатка за мерење на сок од рефрактометар Производство

Не избришете го резервоарот за примероци со тврди материјали за да избегнете гребење на површината на п

DEN 883.20
Рефрактометар со ниска цена Брикс, 0 до 18% Брикс Свеж
Рефрактометар со ниска цена Брикс, 0 до 18% Брикс

Лабораториска опрема и инструменти Направено во Кина Произведено од КолПармер Лабораториска опрема и �

DEN 2148.96
Tgoon Digital Brix Refractometer, Automatic Calibration 3 Datas Display 0‑55% Brix Meter Sensione Одговор за овошје за содржина Свеж
Tgoon Digital Brix Refractometer, Automatic Calibration 3 Datas Display 0‑55% Brix Meter Sensione Одговор за овошје за содржина

Широка примена : Дигиталниот рефрактометар на Брикс е широко користен во храна, пијалок, утврдување на с

DEN 2.33
Huanyu urea Refractometer CO 2 Тестер за концентрација на густини за антифриз/бања на течност за стакло/батерија | 0-51% индекс Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S Свеж
Дигитален автоматски оптички инструменти на Abbe Refractometer со индекс на рефракција ND 1.3000-1,7000 BRIX 0-95% WYA-2S

Мерење на индексот на рефракција на транспарентни или проucирни течни и цврсти материи Мерење на раство�

DEN 2325.12
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција Свеж
Vee gee Scientific SX-1 рачен рефрактометар, со скала на натриум хлорид, 0-10%, +/- 0,1% точност, 0,1% Резолуција

Рамен рефрактометар за џеб за мерење на натриум хлорид со скала од 0 до 10% Рачен компензација на температ

DEN 2.67
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал Свеж
Sinotech Hand Head 0-10% Reality Refractometer RHS-10ATC со пластичен материјал

Опсег на мерење : Соленост : 010%, индекс на рефракција : 1.0001.070 Минимална поделба : Соленост : 0,1%, индекс на р�

DEN 1.67