Minka Lavery Chanderier Pendant Lighting 4639-106 Тема за трпезарија Бридлвуд, 9-светло 540 вати, камен сиво

Minka Lavery Chanderier Pendant Lighting 4639-106 Тема за трпезарија Бридлвуд, 9-светло 540 вати, камен сиво

DEN 1704.00

Свеж

Достапно.

Димензии на лустер : 30 "Висока x 32" Широка, тежина : 25,97 фунти, тавански капак : 1 "H x 5" W. Осветлување : 540 максимална ватажа, (9) 60 вати Candelabra T8 база, не вклучува сијалица (и). Вклучува : (1) 40,75 "до 76,75" Прилагодливо стебло со четкана никел финиш, 72 "долга жица и доаѓа со комплет за монтирање на хардвер. Може да се користи на локации во затворен простор, ЕТЛ одобрено во САД и Канада. Заврши : камен сив и четкан никел со Чиста семе од стакло. Димензии на лустер : 30 "Висока x 32" широка, тежина : 25,97 фунти, таванот на таванот : 1 "H x 5" W. Осветлување : 540 MAX Wattage, (9) 60 Watt Candelabra T8 база, не вклучува сијалица (S). Вклучува : (1) 40,75 "до 76,75" Прилагодливо стебло со четкана никел финиш, 72 "долга жица и доаѓа со комплет за монтирање на хардвер. Може да се користи на локации во затворен простор, ЕТЛ одобрен во САД и Канада. Заврши : Камен сив и четкан никел со чисто семено стакло.

Избор на клиенти

BHVXW дуплекс вила дневна соба кристална лустер спирална скалила лустер дневна соба лустер Свеж
BHVXW дуплекс вила дневна соба кристална лустер спирална скалила лустер дневна соба лустер

Три бои бесконечно затемнето, бело светло топло светло неутрално светло како што сакате Високи квалите�

DEN 12240.00
Кихлер Довер 24.5 5 Лесен Лустер Во Четкан Никел Свеж
Кихлер Довер 24.5 5 Лесен Лустер Во Четкан Никел

Храбар и убав, овој ажуриран традиционален дизајн Во Стара Бронза со проѕирно семенско стакло беше инсп

DEN 1.67
Кворум Интернационал Венеција 24 6-ЛТ лустер-Персиски бело-6144-6-70 Свеж
Кворум Интернационал Венеција 24 6-ЛТ лустер-Персиски бело-6144-6-70

Шест лесен лустер од колекцијата во Венеција Висина : 27,00 инчи ширина : 24,50 инчи Стил : Кристални акценти Т

DEN 7296.00
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер Свеж
Савој Хаус 1-2139-8-67 Фолсом 8-светло лустер

Име на колекцијата Фолсом Заврши мат црно со полирани акценти на хром Основа на сијалицата E12 / Max Wattage

DEN 2544.00
Чигих 6 лесен лустер, модерна индустриска светлина за приврзоци, е12 сијалица фарма црна спутник таванот светло за светло за Свеж Попустот
60W стариот лустер од месинг Свеж
60W стариот лустер од месинг

Стари месинг Интегрирана ЛЕР Затемнето 5 години гаранција Дневна соба, трпезарија, фоаје или сала Стари

DEN 1070.40