6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм

6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм

DEN 106.56

Свеж

Достапно.

Висококвалитетен материјал : Индикаторот за дигитален напон усвојува материјал со висок квалитет, кој е здрав и издржлив во употреба. Исклучителна изработка : Изработката на овој индикатор е исклучителна, додека индикаторот за напон има компактна големина и долг животен век. Дигитален дисплеј : Индикаторот за напон усвојува дигитален дисплеј, што е лесно и јасно за да го прочитате. Широк опсег на мерење : Мерачот на LED дисплеј има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност : Индикаторот за напон на сигналот има голема точност и стабилна работна перформанси. Висококвалитетен материјал : Индикаторот за дигитален напон усвојува материјал со висок квалитет, кој е здрав и издржлив во употреба. Исклучителна изработка : Изработката на овој индикатор е исклучителна, додека индикаторот за напон има компактна големина и долг животен век. Дигитален дисплеј : Индикаторот за напон усвојува дигитален дисплеј, што е лесно и јасно за да го прочитате. Широк опсег на мерење : Мерачот на LED дисплеј има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност : Индикаторот за напон на сигналот има голема точност и стабилна работна перформанси. Спецификација : Материјал : пластична тежина : приближно. Опсег на мерење 20 G/0,7oz : 6-100 V Влезен напон : 6-100 V излезен напон : 0 V Амбиентална температура : 0 ~ 50 Грешка во мерење на напон : +/- 2% боја : сина, црвена, бела, зелена, жолта (по избор) големина : 50*30*30mm/2*1.2*1.2inch Список на пакети : 1*Индикатор за дигитален напон.

Material: Plastic
Weight: Approx. 20g/0.7oz
Measurement Range: 6-100V
Input Voltage: 6-100V
Output Voltage: 0V
Ambient temperature: 0 ~ 50
Voltage measurement error: +/- 2%
Color: Blue, Red, White, Green, Yellow (Optional)
Size: 50*30*30mm/2*1.2*1.2inch
Package List:
1 * Digital Voltage Indicator:

Избор на клиенти

Multifunction ftvogue AC Тековен напон на напон, мултифункционален квадрат 3-цифрен дисплеј AC напон струја на напон Hertz Tester Свеж
Yeeco LCD дигитален волтметар, рамен американски приклучок во волт-панел мерач AC 80-300V, тестер на напон 110V 220V, монитор Свеж
DC Digital Voltmeter, LED PANEL PLEAGE VOLTMETER, со обратна заштита, за мониторирање на волтметарот на домаќинството, 0-100V Свеж
DC Digital Voltmeter, LED PANEL PLEAGE VOLTMETER, со обратна заштита, за мониторирање на волтметарот на домаќинството, 0-100V

Има волтметар со голема точност, мерниот опсег е DC 0100 V 3 цифри LED прикажете го мерењето, големата осветле�

DEN 108.16
Baomain 44C2 DC 0-300MA Аналоген панел Аналоген панел АМП Тековен мерач Мерач 2.5 Свеж
Baomain 44C2 DC 0-300MA Аналоген панел Аналоген панел АМП Тековен мерач Мерач 2.5

Модел : 44 C2V Тековен опсег : DC 0300 MA; Точност : Класа 1.5 Големина : 98 x 78 x 12mm / 3,8 "x 3,1" x 0,47 "(lwt) Нето тежина : 71g Содр

DEN 166.24
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz Свеж
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz

1 Прочитајте, податоци за внесување и поставување на мерачот со RS485 2,35 mm стандардна инсталација на DIN Rail; �

DEN 874.40
ONECM 2PCS MINI DIGITAL VOLTMETER 22MM ROURD AC 12-500V Тестер на напон на напон Монитор за напојување LED индикатор за LED Свеж
ONECM 2PCS MINI DIGITAL VOLTMETER 22MM ROURD AC 12-500V Тестер на напон на напон Монитор за напојување LED индикатор за LED

Извор на осветлување : LED Волт : 12 V500 V Природа на снабдувањето : AC Оценето температура : T90; Lifeивотот на кон�

DEN 259.04
Тестери за сонда за тестирање AEXIT АЛИГАТОР ТЕСТ КЛИП КОНЕКТОР 55мм 30 парчиња напонски тестери со црвена црна боја Свеж
Аексит мултиметар 1000V Електрично тестирање 32А тест води изолација Алигаторски напонски тестери клип црна Свеж
Аексит мултиметар 1000V Електрично тестирање 32А тест води изолација Алигаторски напонски тестери клип црна

Име на производот : мултиметарски алигаторски клип; Апликација : Електрична тест работа; Алигаторска кл�

DEN 3.00
UXCELL 45-65Hz Фреквенција AC 380V Аналоген панел Мерач 1,5 Тестер за класична класа на точност Свеж
UXCELL 45-65Hz Фреквенција AC 380V Аналоген панел Мерач 1,5 Тестер за класична класа на точност

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика; Нето тежина : 125g Содржина на пакетот : 1 x Мерач на панел

DEN 139.04
Селек VAF 39A-1-230 мерач на фреквенција на напон ампер Свеж
Селек VAF 39A-1-230 мерач на фреквенција на напон ампер

Мерење на параметрите : 1) напон VLN, точност : ± 0,5% од F.S + ± 2 цифра; 2) Напон VLL, точност : ± 0,5% од F.S + ± 2 цифра; 3)

DEN 1504.00
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico Свеж
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал Нето тежина : 102g; Содржина на пакет : 1 x волтметар

DEN 963.20
LM YN Digital AC волтметар AC80-300V Контра со фреквенција 45.0-65.0Hz Фреквенција на напон на екранот на ЛЦД 2 во тестер за Свеж
LM YN Digital AC волтметар AC80-300V Контра со фреквенција 45.0-65.0Hz Фреквенција на напон на екранот на ЛЦД 2 во тестер за

Во спротивно, може да се појави неточен тест или оштетен волтметар Две жици директна врска, стандардна г

DEN 207.84
Тестер за напон, 802 Тест за молив со висока точност со молив на електричен напон Пен 48-1000V/12-1000V Свеж
Тестер за напон, 802 Тест за молив со висока точност со молив на електричен напон Пен 48-1000V/12-1000V

Одговорен дизајн : Со индикатор за сигнал со висок и низок напон, сензор за NCV и дизајн на реакција, овој т

DEN 198.40
Алатки AEXIT DC 0-100V Алатки и тестери 3 1/2 цифри Црвен LED дисплеј напон на напон на напон на напон на напон Волтметар Свеж
Алатки AEXIT DC 0-100V Алатки и тестери 3 1/2 цифри Црвен LED дисплеј напон на напон на напон на напон на напон Волтметар

Овој волтметар е за тестирање на напон, тип на ДЦ Може да измери 0100 V Користете во автоматски, морски, ави�

DEN 197.60
XJIM 3 фаза DIN Rail Tuya 50/60Hz 3 * 120V 3 * 220V 3 * 230V WiFi Smart Energy Meter Timer Temer Monitor Consumption Monitor Свеж
XJIM 3 фаза DIN Rail Tuya 50/60Hz 3 * 120V 3 * 220V 3 * 230V WiFi Smart Energy Meter Timer Temer Monitor Consumption Monitor

Тип : DTS226 D7 P Wi Fi Тип на метар : Wi Fi Оценета фреквенција : 50 / 60 Hz Оценета струја : 10 (80) а Номинален напон : 3x230 /

DEN 3.33
Алатки за пластични куќишта AEXIT и тестери AC 0-300V Правоаголник Волт Аналоген панел Мулти тестери Метар DH-670 Свеж
Алатки за пластични куќишта AEXIT и тестери AC 0-300V Правоаголник Волт Аналоген панел Мулти тестери Метар DH-670

Име на производот : аналоген волтметар; модел : DH670; мерење на опсегот на напон : AC 0300 V Точност : Класа 2,5; ме

DEN 161.76