6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм

6-100V Трајни тркалезни DC Индикатор за мерач на напон LED дисплеј тестер за ламба на волтметар 50 * 30 * 30мм

DEN 106.56

Свеж

Достапно.

Висококвалитетен материјал : Индикаторот за дигитален напон усвојува материјал со висок квалитет, кој е здрав и издржлив во употреба. Исклучителна изработка : Изработката на овој индикатор е исклучителна, додека индикаторот за напон има компактна големина и долг животен век. Дигитален дисплеј : Индикаторот за напон усвојува дигитален дисплеј, што е лесно и јасно за да го прочитате. Широк опсег на мерење : Мерачот на LED дисплеј има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност : Индикаторот за напон на сигналот има голема точност и стабилна работна перформанси. Висококвалитетен материјал : Индикаторот за дигитален напон усвојува материјал со висок квалитет, кој е здрав и издржлив во употреба. Исклучителна изработка : Изработката на овој индикатор е исклучителна, додека индикаторот за напон има компактна големина и долг животен век. Дигитален дисплеј : Индикаторот за напон усвојува дигитален дисплеј, што е лесно и јасно за да го прочитате. Широк опсег на мерење : Мерачот на LED дисплеј има широк опсег на мерење од 6-100 V. Висока точност : Индикаторот за напон на сигналот има голема точност и стабилна работна перформанси. Спецификација : Материјал : пластична тежина : приближно. Опсег на мерење 20 G/0,7oz : 6-100 V Влезен напон : 6-100 V излезен напон : 0 V Амбиентална температура : 0 ~ 50 Грешка во мерење на напон : +/- 2% боја : сина, црвена, бела, зелена, жолта (по избор) големина : 50*30*30mm/2*1.2*1.2inch Список на пакети : 1*Индикатор за дигитален напон.

Material: Plastic
Weight: Approx. 20g/0.7oz
Measurement Range: 6-100V
Input Voltage: 6-100V
Output Voltage: 0V
Ambient temperature: 0 ~ 50
Voltage measurement error: +/- 2%
Color: Blue, Red, White, Green, Yellow (Optional)
Size: 50*30*30mm/2*1.2*1.2inch
Package List:
1 * Digital Voltage Indicator:

Избор на клиенти

Класа X-Ree Class 1,5 AC 0-300V опсег Аналоген напон на напон на напон на напон, мерач на панел CP-72 (Misuratore DI Voltmetro Свеж
Класа X-Ree Class 1,5 AC 0-300V опсег Аналоген напон на напон на напон на напон, мерач на панел CP-72 (Misuratore DI Voltmetro

Име на производот : аналоген волтметар; модел : CP72; мерење на опсегот на волтметар : AC 0300 V Точност : Класа 1,

DEN 1.67
Extech 412355a Калибратор на струја и напон, 110 до 240 VAC Свеж
Extech 412355a Калибратор на струја и напон, 110 до 240 VAC

Тип на производ : Калибратори и детектори на струја / напон Резолуција : V DC : 1 MVMA DC : 0,1 m A Димензии : 4 во W x 2 �

DEN 6338.08
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico Свеж
X-gree AC 0-250V Аналогно Волтметарски напон на напон мерач на мерач Класа 1.5 (Misuratore DI Tensione del Voltmetro Analogico

Земја на производство : Кина; Материјал : пластика, метал Нето тежина : 102g; Содржина на пакет : 1 x волтметар

DEN 963.20
Црвена чиста рачка со црвена чиста рачка со напон на напон со напон на напон AC 100-500V (elettrosonda di tensione a testa piatta Свеж
Црвена чиста рачка со црвена чиста рачка со напон на напон со напон на напон AC 100-500V (elettrosonda di tensione a testa piatta

Црвена чиста рачка собрана лента за напон на напон на напон Електророб AC 100500 V3 MM срушен шрафцигер, пласт�

DEN 3.33
Baomain 44C2 DC 0-300MA Аналоген панел Аналоген панел АМП Тековен мерач Мерач 2.5 Свеж
Baomain 44C2 DC 0-300MA Аналоген панел Аналоген панел АМП Тековен мерач Мерач 2.5

Модел : 44 C2V Тековен опсег : DC 0300 MA; Точност : Класа 1.5 Големина : 98 x 78 x 12mm / 3,8 "x 3,1" x 0,47 "(lwt) Нето тежина : 71g Содр

DEN 166.24
Маоершан тешко патување за патувања за Klein Tools NCVT3P двоен опсег на тестер за напон на напон 12 - 1000V AC пенкало Свеж
Маоершан тешко патување за патувања за Klein Tools NCVT3P двоен опсег на тестер за напон на напон 12 - 1000V AC пенкало

Маоершан тешко патување за патување за алатки за Klein NCVT3 P со двојна опсег на тестер за напон на контакт С�

DEN 207.84
2023 Пенка за тест за кола за автомобили -【Нова верзија】 Тестер за коло, 3-70V DC дигитален LED тестер за LED коло, тестер за Свеж
MakerHawk USB мерач на моќност, TC66 USB тестер тип C USB напон мерач и тесен тестер, 0,96 инчен IPS IPS во боја LCD Tester Свеж
MakerHawk USB мерач на моќност, TC66 USB тестер тип C USB напон мерач и тесен тестер, 0,96 инчен IPS IPS во боја LCD Tester

Тековна резолуција за мерење : 0 TC66 C усвојува 0,96 инчен LCD HD боја IPS екран за да го прикаже статусот на полн�

DEN 0.67
Multifunction ftvogue AC Тековен напон на напон, мултифункционален квадрат 3-цифрен дисплеј AC напон струја на напон Hertz Tester Свеж
Kappde 2PCS Mini Digital Voltmeter 22mm Round AC 12-500V Тестер на напон на напон монитор за монитор LED индикатор за LED 30x30mm Свеж
Kappde 2PCS Mini Digital Voltmeter 22mm Round AC 12-500V Тестер на напон на напон монитор за монитор LED индикатор за LED 30x30mm

Извор на осветлување : LED Волт : 12 V500 V Природа на снабдувањето : AC Оценето температура : T90; Lifeивотот на кон�

DEN 275.20
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz Свеж
TWRQA DDS226D-1P M Еднофазен мерач на енергија DIN-Rail 40A 45A 110V 120V 220V 230V 240V 2000 IMP/KWH 50/60Hz

1 Прочитајте, податоци за внесување и поставување на мерачот со RS485 2,35 mm стандардна инсталација на DIN Rail; �

DEN 874.40
Алатки за пластични куќишта AEXIT и тестери AC 0-300V Правоаголник Волт Аналоген панел Мулти тестери Метар DH-670 Свеж
Алатки за пластични куќишта AEXIT и тестери AC 0-300V Правоаголник Волт Аналоген панел Мулти тестери Метар DH-670

Име на производот : аналоген волтметар; модел : DH670; мерење на опсегот на напон : AC 0300 V Точност : Класа 2,5; ме

DEN 161.76
X-Dree 5 пар двојни двокреветни тестови за тестирање алигатор крокодилни клипови скокач жица 1M 3FT (5 парес de doble Extremo Свеж
Алатки AEXIT DC 0-100V Алатки и тестери 3 1/2 цифри Црвен LED дисплеј напон на напон на напон на напон на напон Волтметар Свеж
Алатки AEXIT DC 0-100V Алатки и тестери 3 1/2 цифри Црвен LED дисплеј напон на напон на напон на напон на напон Волтметар

Овој волтметар е за тестирање на напон, тип на ДЦ Може да измери 0100 V Користете во автоматски, морски, ави�

DEN 197.60
Аексит мултиметар 1000V Електрично тестирање 32А тест води изолација Алигаторски напонски тестери клип црна Свеж
Аексит мултиметар 1000V Електрично тестирање 32А тест води изолација Алигаторски напонски тестери клип црна

Име на производот : мултиметарски алигаторски клип; Апликација : Електрична тест работа; Алигаторска кл�

DEN 3.00
Тратно патување со тврдо патување со Aproca за Fluke T5-1000 / T6-1000 / T6-600 / Fluke T5600 Електричен напон континуитет и Свеж
Тратно патување со тврдо патување со Aproca за Fluke T5-1000 / T6-1000 / T6-600 / Fluke T5600 Електричен напон континуитет и

Екопријателски материјал : Направено од висока густина ЕВА и 1680 D материјал, премиум тврда Ева за да се о�

DEN 529.60
1 парчиња многу DC 24V WCS1800 Hall Effect Sensor Sensor Sensor Turnent Turner Sensor Sensor Свеж
1 парчиња многу DC 24V WCS1800 Hall Effect Sensor Sensor Sensor Turnent Turner Sensor Sensor

Сензор за тековната сала WCS1801 Тековен сензор за сала Коло за прекинувач за ефекти во сала DC24 V Сензор за т

DEN 377.28