САД запечатуваат црна ацетална пластична лента, 4 висина, 6 ширина, 12 должина

САД запечатуваат црна ацетална пластична лента, 4 висина, 6 ширина, 12 должина

DEN 5481.92

Свеж

Достапно.

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична. Дебелина : 4 "; толеранција на дебелина : (-0.063" - +0.016 "); ширина : 6"; Толеранција на ширина : (-0,25 " - +0,25"); Должина : 12 "; толеранција на должина : (-1" - +1 "). Боја : црна; јасност : непроaирна; јачина на затегнување : 9,100 psi; оценка на јачината на затегнување : добра; јачина на удар : 1,1 ft. - lbs./in. ; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; оценка на триење : лизгава; апсорпција на вода : 0.0022; оценка за апсорпција на вода : добра; цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / ку. до 180 ° F; Спецификациите се сретнат : UL 94 Hb. Продавници за продавници; автомобилско-гориво-инјектирање-буден-над-над-над-воздух. е најлесно за машина, отпорен на абење и отпорен на влага. Овој производ е произведен во Кина. Дебелина : 4 "; Толеранција на дебелина : (-0.063 " - +0.016"); Ширина : 6 "; толеранција на ширина : (-0.25" - +0.25 "); должина : 12"; Толеранција на должина : (-1 " - +1"). Боја : црна; Јасност : непроирна; Јачина на затегнување : 9.100 psi; Оценка на силата на затегнување : добро; Јачина на удар : 1,1 стапки - lbs ./in.; Оценка на јачината на влијанието : сиромашен. Коефициент на Фректон : 0,35; Оценка на триење : лизгава; Апсорпција на вода : 0.0022; Оценка на апсорпција на вода : Добро; Цврстина : Роквел М90. Густина : 0,051 фунти / cu. во.; Температурен опсег : -50 ° до 180 ° F; Спецификации се сретнаа : UL 94 HB.

Избор на клиенти

8020, 1530-ЛС, 15 Серија 1.5 х 3 Лајт Мазна Алуминиумска Истиснување х 72 Долг Т Дупчиња Екструдиран Профил Свеж
8020, 1530-ЛС, 15 Серија 1.5 х 3 Лајт Мазна Алуминиумска Истиснување х 72 Долг Т Дупчиња Екструдиран Профил

15 Серија Лајт Мазна ТДупчиња Алуминиум Истиснување Со Шест Отворени ТСлотови Компатибилен со сите 15 Се�

DEN 1291.20
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMWB-455 Црна UHMW Полиетиленска пластична лента, 1-1/4 Висина, 6 ширина, 24 Должина Свеж
Пластична лента за запечатување на САД PS-PTFE-118 PTFE, 1/32 Висина, 3 Ширина, 12 Должина Свеж
Пластична лента за запечатување на САД PS-PTFE-118 PTFE, 1/32 Висина, 3 Ширина, 12 Должина

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 32 "; толеранција на дебе

DEN 0.33
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-789 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 3/4 Висина, 1-1/4 Ширина, 24 Должина Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-UHMW-789 Бела UHMW полиетилен пластична лента, 3/4 Висина, 1-1/4 Ширина, 24 Должина

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранц

DEN 1.67
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-335 црна ацетална пластична лента, 3/8 висина, 6 ширина, 24 должина Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-335 црна ацетална пластична лента, 3/8 висина, 6 ширина, 24 должина

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 8 "; тол

DEN 2.67
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-800 бела ацетална пластична лента, 2-1/2 Висина, 2-1/2 Ширина, 24 Должина Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-800 бела ацетална пластична лента, 2-1/2 Висина, 2-1/2 Ширина, 24 Должина

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 21 / 2 "; то�

DEN 1.33
Пластична лента за запечатување на најголемиот дел од САД, ПС-ПС-ПЕ-79 HDPE, 1/16 Висина, 1 Ширина, 12 Должина Свеж
Пластична лента за запечатување на најголемиот дел од САД, ПС-ПС-ПЕ-79 HDPE, 1/16 Висина, 1 Ширина, 12 Должина

Облик : Бар; Материјал : HDPE; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 16 "; толеранција на дебе

DEN 185.92
Месинг лист од месинг лим од месинг, метал, метал, метални материјали H62 Cu 0,3mmx1m, 0,3mmx71mmx1m месинг плочи Свеж
Месинг лист од месинг лим од месинг, метал, метал, метални материјали H62 Cu 0,3mmx1m, 0,3mmx71mmx1m месинг плочи

2Деферентни големини за вас : : 0,3mmx20mmx1m, 0,3mmx71mmx1m , Материјал : месинг лист H62, добро во електрична спроводли�

DEN 467.20
Лат Бластер Бар lbb28 Свеж
Лат Бластер Бар lbb28

Лесно се вклопува во сите стандардни и олимписки шипки Може да се користи со платформата TBar Row Специјали

DEN 2.33
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-CAC-74 леана акрилна пластична лента, 1/2 висина, ширина 1/2, должина од 24 Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-CAC-74 леана акрилна пластична лента, 1/2 висина, ширина 1/2, должина од 24

Облик : Бар; Материјал : леано акрилик; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; толеранц

DEN 2.67
Пластична лента за запечатување на САД-ПС-ПС-ПТФЕ-64 ПТФЕ, 1/32 Висина, 1-1/2 Ширина, 12 Должина Свеж
Пластична лента за запечатување на САД-ПС-ПС-ПТФЕ-64 ПТФЕ, 1/32 Висина, 1-1/2 Ширина, 12 Должина

Облик : Бар; Материјал : ptfe; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 32 "; толеранција на дебе

DEN 3.00
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-257 црна ацетална пластична лента, 1/4 висина, 4 ширина, 12 должина Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-257 црна ацетална пластична лента, 1/4 висина, 4 ширина, 12 должина

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 4 "; тол

DEN 294.40
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-AC-647 Бела ацетална пластична лента, 3/32 Висина, ширина 3/8, должина 24 Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-AC-AC-647 Бела ацетална пластична лента, 3/32 Висина, ширина 3/8, должина 24

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 32 "; то�

DEN 2.00
13 инчен Алуминиумски Агол Акции, 3 ПАРЧИЊА 2 х 2 Алуминиумски Агол 6061, Т6511 Мелница Акции, 1/8 Дебели Свеж
13 инчен Алуминиумски Агол Акции, 3 ПАРЧИЊА 2 х 2 Алуминиумски Агол 6061, Т6511 Мелница Акции, 1/8 Дебели

●Големина 2 "(50мм) Х 2"(50мм) € 1 / 8"(3мм), 13" Должина ●Материјал●нашиот алуминиумски агол е направен од 6061 ка�

DEN 3.00
2 инчи Барбелис хексадецимална тежина за кревање комбо шестоаголни шипки со затрупани рачки капацитет 1000 фунти Свеж
Ремингтон Индустрии 1. 0X4. 0FLT6061T6511-6 1 x 4 Алуминиум Рамен Бар, 6061 Општа Намена Плоча, 6 Должина, T6511 Мелница Акции, Свеж
Најдобра фитнес BFWT10 Олимписка плоча дрво и држач за шипки, црвено Свеж
Најдобра фитнес BFWT10 Олимписка плоча дрво и држач за шипки, црвено

2 "x3" и 2 "x2" челична рамка Шест 9 ”тежини за складирање на браник и олимписки плочи Двајца сопственици на О

DEN 2.00
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-171 црна ацетална пластична лента, 1/2 висина, 2 ширина, 24 должина Свеж
САД запечатуваат најголемиот дел-PS-ACB-171 црна ацетална пластична лента, 1/2 висина, 2 ширина, 24 должина

Облик : Бар; Материјал : ацетален кополимер; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 1 / 2 "; тол

DEN 0.33
Рамна Залиха, 5052 Ал, 1/8 Во Т, 4 во х 6 Стапки Свеж
Рамна Залиха, 5052 Ал, 1/8 Во Т, 4 во х 6 Стапки

Цена За : Секој Стандард : АСТМ Б209 Темперамент : Н32 (1 / 4 Хард) Финиш : Толеранција На Ширина На Мелница : + / 0.

DEN 303.84
Бар Акционер, Ал, 6061,3 x 4 1/2 во, 6 стапки Свеж
Бар Акционер, Ал, 6061,3 x 4 1/2 во, 6 стапки

Категорија : Суровини алуминиум Категорија : Суровини алуминиум Акции на рамен бар, рамен бар, дебелина

DEN 176.00
Пластична лента за запечатување на САД-ПС-УХМВ-147 УХМВ Полиетилен, 3/4 Висина, 1 Ширина, 12 Должина Свеж
Пластична лента за запечатување на САД-ПС-УХМВ-147 УХМВ Полиетилен, 3/4 Висина, 1 Ширина, 12 Должина

Облик : Бар; Материјал : UHMW полиетилен; Оценка : стандард; Тип на поддршка : обична Дебелина : 3 / 4 "; толеранц

DEN 235.52