FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена

FOFOPE Power Relay 110VDC 4 Групи 14 пинови 10А Електромагнетна реле за мулти -намена

DEN 972.80

Свеж

Достапно.

Голем капацитет, високо-струја за носење капацитет, реле за правење/пауза за правење/пауза. Но, никогаш не надминувајте ги неговите можности. Способност за анти-мешање, стабилни перформанси. Широко се користи за целиот индустриски сектор, паметна контрола на домот. Мала големина/ниска потрошувачка на енергија/висока контактна напон/висока чувствителност. Лесен за инсталирање, водоотпорен дизајн, ефективна дисипација на топлина, без вишок проблем со топлина. FOFOPERELES RELEAY110 VDC 4 Групи 14 пинови 10А калем електромагнетна моќност релејфериран механички индикатор : може интуитивно да процени дали релето е привлечено. Оптоварување : AC240 V/DC28 V, 5 A.HIGH Power Electromagnetic Relay Оценето оптоварување : AC240 V/DC28 V, 10.mechanical Life : 40,000,000 пати; Електричен живот : 2 Париз е 500.000 пати, 3 Париз и 4 Париз е 200.000 пати.

Избор на клиенти

AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери Свеж
AEXIT JQC-3FT73 DC релеи 6V Coil SPDT 5 пинови PCB Општа намена за напојување Додатоци за напојување 10 компјутери

Име на производот : реле за напојување PCB; Модел : JQC3 FT73 Напон на калем : DC 6 V; капацитет за контакт : 10 A 125 Vac..

DEN 1.33
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V Свеж
Контрола на контролата на копчето AEXIT Електричен 0-30S Sec 8 Терминали DPDT Timer Timer H3Y-2 AC220V

Име на производот : Реле за одложување на тајмерот; Број на модел : H3 Y2; ПИН Број : 8 пин Работен напон : AC220 V;

DEN 1.00
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета Свеж
Ален Бредли 700DC-PT200Z24 DC работеше, временско задоцнување, 24V DC, 2 NO, штафета

PN : 700 DCPT200 Z24 700 DCPT200 Z24 DC Реле со пневматско временско одложување Реле 700 DCPT200 Z24 Серија Б 700ПТ Серија Б 700 DCP200

DEN 1.33
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12 Свеж
Реле за општа намена Ален-Бредли 12VDC 700-HB32Z12

Тежина : 1,00lb Димензии на производот : 8,00 x 8,00 x 6,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 1,00lb Димензии на �

DEN 408.00
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05 Свеж
Реле за реле IDEC, 8pin, 7A, 300V - SY2S -05

Цена за : Секое монтирање на приклучокот : ДИН Railелезна струја Оценка : 7А Терминали на штекер : Оценка на �

DEN 3.33
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза Свеж
Релеј за откривање на напон SVR1000 Заштита на напон Дигитални релеи за заштита на мониторинг на единечна фаза

Напојување со вградениот LCD и тастатурата за мерење на колото овозможуваат прецизно, дигитално поставу�

DEN 1028.80
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а Свеж
Штафета со цврста состојба, 90 до 280VAC, 75а

Влезен или контролен напон : 90 до 280 V AC, Стандарди : CE, CSA, UL, VDE, MAX Излезни засилувачи w / топлински мијалник :

DEN 2.33
Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база Свеж
Woljay my4nj dc 36v калем 4pdt 14 терминали Индикатор за светло електромагнетно реле за напојување w база

Име на производот : Реле за електромагнетна моќност; Модел бр : my4nj; Тип : 4pdt; Модел на штекер : DYF11 A...

DEN 125.28
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8 Свеж
Потер и Брумфилд R10-E1-X8 Реле 24VDC 5A R10-E1-X8

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 2,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено како ново Тежина : 0,33lb Димензии

DEN 1001.60
FOFOPE DC 5V 12V 24V LED светло дигитално време за одложување 1 пат реле за активирање на циклусот на циклусот на таблата за Свеж
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност Свеж
UXCELL 5 PCS JQC-T78-DC05V-C 5V COIL SPDT 5 PIN PCB Електромагнетна моќност

Име на производот : PCB Електромагнетна реле за напојување; Модел : JQCT78DC05 VC; напон на калем : DC 5 V; контакт ка

DEN 1.67
Xingyheng 10pcs Еден модул за релејски модул 12V со ниско ниво на активирање на плочата за експанзија на плочата контролиран Свеж
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал Свеж
Aexit DB9 машки релеи Адаптер плоча RS232 сериски до терминални табли за таблички релеи на таблички модул на сигнал

Име на производот : адаптер DB9; Опсег на терминална жица : 1224awg Вкупна големина : 45 x 31 x 16mm / 1,8 "x 1,2" x 0,63 "(LWH); д�

DEN 536.00
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем Свеж
Замена на OEM за единечен пол / 1 пол 40 засилувач на кондензатор со тешки кондензатор 42-25101-03 од Реем

Ова е сосема нов надграден контакт со кондензатор од 1 пол 40 засилувач Ова е контактор „тешка“ оценка н�

DEN 1528.00
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање Свеж
Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable Само-Заклучување Реле Модул Притисни За Почеток И Запирање

12v Самозаклучување Реле Модул 12v Самозаклучување Реле Модул Hiletgo 2pcs 12v Еден Bistable СамоЗаклучување Реле Мо�

DEN 3.33
Релеј S10 реле база на штекер Свеж
Релеј S10 реле база на штекер

Тежина : 0,33lb Димензии на производот : 3,00 x 1,00 x 1,00 инчи Состојба : Користено добро Тежина : 0,33lb Димензии на �

DEN 2.67