6 пакувања тапацир игли и иглички кожа софа занаетчиска алатка игла игла, не'рѓосувачки челик права игла, избрани големини

6 пакувања тапацир игли и иглички кожа софа занаетчиска алатка игла игла, не'рѓосувачки челик права игла, избрани големини

DEN 3.33

Свеж

Достапно.

Пакетот вклучува : ќе добиете 6 пакувања директно игли за тапацир со 3 наводни игла, оваа игла со големо око е лесна за навој со навој на игла, дизајниран за лесна употреба и складирање. Избрани големини : игли од не'рѓосувачки челик во различни големини, должина : приближно : 6 инчи и 9 инчи; Тие се 0,65 x 150 mm, 0,8 x 150 mm, 1,2 x 150 mm, 0,8 x 230 mm, 0,9 x 230 mm, 1,2 x 230 mm. Повеќе големини за ваш избор. Цврст материјал : Права игла е изработена од не'рѓосувачки челик, челичниот материјал е доволно полиран за да даде мазен бод, иглата може да ткае на два краја, доволно цврста за работа со кожа, густа облека или поправка на чевли, винил тапацир, итн. До : Занаетчиските игли се одлични за врзување на изворите на мрежење, шиење на рабовите, зашивање преку подлога, гушкање, приложување на копчињата и прицврстување на пролетни дното на веб -страница, исто така одлично за ткаење. Широка примена : игли за тапацир може да се применат како албуми за шиење игла, дневници и други занаетчии, за врзување, душеци за шиење, тапацир во автомобилот, чин на хартија за шиење и пункција. 6 пакувања игли за тапацир од не'рѓосувачки челик директно игла со 3 наводни игла Употреба : Одлично за врзување на изворите на веб -леб, шиење на рабовите, шиење преку подлога, гушкање, приложување на копчињата и прицврстување на пролетни дното на веб -страница. Добар квалитет : Направено од не'рѓосувачки челик, цврста и мазна површина, долги игли со долги очи за правење кукли, мека скулптура и други занаети, со 3 наводни игла може да биде лесен за преку канап и други груби навои. Спецификации : Материјал : Големина на не'рѓосувачки челик : 0,65 x 150 mm, 0,8 x 150 mm, 1,2 x 150 mm, 0,8 x 230 mm, 0,9 x 230 mm, 1,2 x 230 mm Содржина на пакет : 6 x игли за тапацир 3 x иглава Белешка : Забелешка : Ве молиме, чувајте го подалеку од децата.

Избор на клиенти

Колонијална игла JJEG100-11 Gold'n Applike Applike Rand игли, големина 11, 10-пакет Свеж
Колонијална игла JJEG100-11 Gold'n Applike Applike Rand игли, големина 11, 10-пакет

Најдобри квалитетни игли на англиски јазик Овие се одличен начин да додадете дополнителен дизајн на ко�

DEN 105.28
Игли за шиење на сјајни сет од 40 избрани 6 големини и игли на навој, повеќебојни, непознати, Свеж
Игли за шиење на сјајни сет од 40 избрани 6 големини и игли на навој, повеќебојни, непознати,

Сет за шиење игла Се состои од 40 игли Разновиден во 6 големини 10 парчиња 1, 35 x 75, 3 mm, 8 парчиња 1, 14 x 64, 8 mm, 10 па

DEN 1.33
Дриц 3048 Апликација Шарпс игли за рака, големина 9 Свеж Попустот
Дриц 3048 Апликација Шарпс игли за рака, големина 9

Обезбедете ја контролата потребна за фино шиење на рацете Користете за апликации на јоргани и облеки за

DEN 63.20