X-Ree 50 x SV3.5-6 Црна пред изолирана вилушка терминал за AWG 14-12 жица 1/4 Студ (50 x Sv3.5-6 Terminal de Horquilla Pre Aislado Negro Para AWG 14-12 Кабел 1/4 ' 'Студ

X-Ree 50 x SV3.5-6 Црна пред изолирана вилушка терминал за AWG 14-12 жица 1/4 Студ (50 x Sv3.5-6 Terminal de Horquilla Pre Aislado

DEN 907.20

Свеж

Достапно.

Име на производот : Терминал пред изолиран вилушка; Модел : SV3.5-6; Дизајн : Тип на вилушка. Материјал : ПВЦ пластика, метал; боја : сребрен тон, црн; вклопна големина на кабел : 2,5 - 4мм² (A.W.G 14-12). Tip Inner Width : 6.5mm / 0.26";Fit Amerinan Bolt : 1/4";Tip Outer Width : 8mm / 0.31". Tube Inner Diameter : 6.2mm / 0.24";Total Length : 24.8mm / 0.98";Max. Current : 37 A (Diámetro Interno del Tubo : 6,2 mm / 0.24 ''; вкупно долг : 24,8 mm / 0,98 ''; Corriente Máxima : 37 A. : 47 g; Contenido del Paquete : 50 (± 2%) x Terminal de Horquilla Previamente Aislado. Име на производот : терминал пред изолиран вилушка; модел : SV3.5-6; дизајн : тип на вилушка. Материјал : ПВЦ пластика, боја; : Сребрен тон, црн; фит големина на кабел : 2,5 - 4мм² (A.w.g 14-12). Внатрешна ширина на врв : 6,5мм / 0,26 "; одговара на амеранинскиот завртка : 1/4"; Врв за надворешна ширина : 8мм / 0,31 ". Внатрешна цевка Дијаметар : 6,2мм / 0,24 "; Вкупна должина : 24,8мм / 0,98"; Макс. Тековна : 37а (Диаметтро Интерно дел Тубо : 6,2 мм / 0,24 ''; вкупно должина : 24,8 мм / 0,98 ''; Кориенте Максима : 37А. Тежина : 47g; Содржина на пакет : 50 (± 2%) x пред изолиран терминал на вилушка (пезос : 47 g; Contenido del Paquete : 50 (± 2%) X Terminal de Horquilla Previamente Aislado. 50 x SV3.5-6 Црна пред изолиран терминал за вилушка за AWG 14-12 жица 1/4 "Stud50 x SV3.5-6 Црна пред изолирана вилушка терминал за AWG 14-12 жица 1/4" Опис на обемот во шпански5 x SV3 .5-6 Терминал де Хоркила пред Аисадо Негро Пара АВГ 14-12 Кабел 1/4 '' Студномбре дел Продукција : Терминал де Хоркила Превиамент Аисадо; Модело : SV3.5-6; Diseño : Tipo de horquillamatery : Pvástico PVC, метал; Боја : Тоно Плајсто, Негро; Tamaño del Cable Apropiado : 2,5 - 4 mm² (A.W.G 14-12) Ancho Enterior de la Punta : 6,5 mm / 0.26 ''; Ajuste El Perno Americano : 1/4 ''; Ancho Externo de la Punta : 8 mm / 0.31 '' Diámetro Interno del Tubo : 6,2 mm / 0.24 ''; Долготрајно вкупно : 24,8мм / 0,98 ''; Corriente Máxima : 37apeso : 47 g; Contenido del Paquete : 50 (± 2%) X Terminal de Horquilla Previamente Aislado.

Избор на клиенти

Терминал на целосно изолирани женски парчиња за електрични конектори Свеж
Терминал на целосно изолирани женски парчиња за електрични конектори

Црвена 6,3 мм изолација Мајка терминал Добра електрична изведба Пластичен материјал за изолација...

DEN 127.84
Терминал на пролетна лопата 16-22awg фосфор бронзена црвена црвена 23,7 мм калај лабава Свеж
Терминал на пролетна лопата 16-22awg фосфор бронзена црвена црвена 23,7 мм калај лабава

ЕУ РОХС : Компаниран ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Застарен тип : Пролет Спајд Терминал Ориентација на телото :

DEN 1045.44
Нов LON0167 1000 PCS FDD1-250 Црвен изолиран женски Spade терминал за AWG 22-16 жица (1000 парчиња FDD1-250 Rot Islierte Weibliche Свеж
Нов LON0167 1000 PCS FDD1-250 Црвен изолиран женски Spade терминал за AWG 22-16 жица (1000 парчиња FDD1-250 Rot Islierte Weibliche

Име на производот : Изолирана терминал за женски лопата; Модел : FDD1250; Дизајн : Тип на лопата Материјал : ме

DEN 616.48
Дасеб 300 парчиња разновидни изолирани терминали за електрична жица Crimp Connectors Spade Set Red Yellow Blue Свеж
Дасеб 300 парчиња разновидни изолирани терминали за електрична жица Crimp Connectors Spade Set Red Yellow Blue

Изолирани терминали на крим Сите се затворени во случај за лесен пристап Огромна кутија од 300 избрани те

DEN 3.00
Морис производи 11744 Терминал на прирабница, не изолиран, големина од 22-16 жица, големина од 6 обетки Свеж
Морис производи 11744 Терминал на прирабница, не изолиран, големина од 22-16 жица, големина од 6 обетки

Неизолирани терминали за вилушка / лопатанеизолирани терминали за вилушка / лопата за електрична енерг�

DEN 1.67
Baomain Femaleенски лопата Брза сплит Терминали од 4,8 mm Crimp конектор не изолирани 50 парчиња Свеж
Baomain Femaleенски лопата Брза сплит Терминали од 4,8 mm Crimp конектор не изолирани 50 парчиња

Ширина на конекторот : 4,8мм / 0,19 " Погоден за кабли 0,5 mm² до 1 mm² Материјал : калај Нашата продавница (Баома�

DEN 2.33
X-Ree 10 парчиња не изолирани терминали на вилушка за AWG 12-10 жица 1/4 Студ (10 Unids Terminales de Horquilla No Aislados Свеж
X-Ree 10 парчиња не изолирани терминали на вилушка за AWG 12-10 жица 1/4 Студ (10 Unids Terminales de Horquilla No Aislados

Име на производот : не изолиран терминал на вилушка; дизајн : тип на вилушка; материјал : метал Боја : среб�

DEN 1.67
XSCORPION ST6R SPADE ТЕРМИНАЛИ 6 22-18 Мерач 100 парчиња црвено Свеж
XSCORPION ST6R SPADE ТЕРМИНАЛИ 6 22-18 Мерач 100 парчиња црвено

100 парчиња масовни пакувања на терминали на лопата Цврстиот незгоден дизајн обезбедува цврста, безбедн�

DEN 2.00
AEXIT 1000PCS 3.2mm Аудио и видео додатоци Студија 2,6мм жица Терминален конектор Неосулирани конектори и адаптери за бакар Свеж
100 винил изолирани терминали со црвена вилушка/лопата, големина од 8 обетки, 22-18 AWG од куќа за плус делови Свеж
100 винил изолирани терминали со црвена вилушка/лопата, големина од 8 обетки, 22-18 AWG од куќа за плус делови

Терминалите за вилушка / лопата се изолирани со винил Електрокабел за отпорност на корозија Изолација к

DEN 1.67
TE конектори за конекции за конектори за поврзување на спуст 14-18AWG 8, Свеж
TE конектори за конекции за конектори за поврзување на спуст 14-18AWG 8,

Тип на терминал : Пролет, Снеп Големина на обемот / табулаторот : 8 обетка Ширина Надворешни рабови : 0,343

DEN 3.00
AEXIT 1000 PCS Аудио и видео додатоци FDD1-250 Црвен изолиран женски Spade терминал за AWG конектори и адаптери 22-16 жица Свеж
AEXIT 1000 PCS Аудио и видео додатоци FDD1-250 Црвен изолиран женски Spade терминал за AWG конектори и адаптери 22-16 жица

Име на производот : Изолирана терминал за женски лопата; Модел : FDD1250; Дизајн : Тип на лопата Материјал : ме

DEN 3.33
52411, терминал на пролетната лопата 16-22awg фосфор бронзена црвена 25,53мм калај лабава Свеж
52411, терминал на пролетната лопата 16-22awg фосфор бронзена црвена 25,53мм калај лабава

EU ROHS : Компатибилен ECCN (САД) : EAR99 Дел Статус : Активен HTS : 8536.90.40.00 Тип : Пролет Спајд Терминална големина на

DEN 1821.92
Morris Products 11774 Frange Spade Termine, винил изолиран, сина, големина од 16-14 жица, 10 големина на обетка Свеж
Morris Products 11774 Frange Spade Termine, винил изолиран, сина, големина од 16-14 жица, 10 големина на обетка

Терминали за вилушка со изолирана вилушка / лопата лесен начин за рестартирање на вашите винил изолира�

DEN 1.33
X-Gree 100 парчиња 5мм дупка црна ПВЦ изолација вилушка за подигање на капакот на капакот на терминалот Свеж
X-Gree 100 парчиња 5мм дупка црна ПВЦ изолација вилушка за подигање на капакот на капакот на терминалот

Име на производот : терминал капа; Материјал : ПВЦ Боја : црна; целокупна големина : 18 x 7mm / 0,7 "x 0,3" (LD)...

DEN 0.67
Терминал на вилушка PN14-6FN-M, 16-14 AWG, 6 Студен со големина, тесен јазик, најлон изолиран Свеж
Терминал на вилушка PN14-6FN-M, 16-14 AWG, 6 Студен со големина, тесен јазик, најлон изолиран

Дизајнот на вилушка обезбедува брза и лесна инсталација, без потреба да се отстрани прицврстувачот...

DEN 6271.04