Месинг метал алуминиум лим метал бакарен фолија бакарен лист бакар единечно облечени плочи за плочи за во индустријата Метална уметност занаети месинг плоча меси?

Месинг метал алуминиум лим метал бакарен фолија бакарен лист бакар единечно облечени плочи за плочи за во индустријата Метална

DEN 3.00

Свеж

Достапно.

Кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг лист H62. Висока јачина, добра пластичност, добра заварување. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Може да биде заварување и мазнење на другите предмети, за да ги подобрат нивните перформанси. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Кој има добри механички својства и добра обработливост што може да издржи обработка на топол и ладен притисок. Материјал : месинг лист H62. Висока јачина, добра пластичност, добра заварување. Добро во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства за обработка. Може да биде заварување и мазнење на другите предмети, за да ги подобрат нивните перформанси. Имајте убаво механичко однесување и термичка стабилност. Може да се заварува, може да се обработи на ракотворби, украсни делови, додатоци, итн. Вклучено е Mmpacking : 1 x бакар со плочки : 1 x месинг лист : DIY проекти, декорација на згради, индустриска, електронска, опрема и така натаму.

Избор на клиенти

Хуилун Месинг лист 4 парчиња Бакарен лист 0. 8мм 70мм х 100мм Метални Отсеци Месинг Плочи Со Врвен Квалитет Свеж
Хуилун Месинг лист 4 парчиња Бакарен лист 0. 8мм 70мм х 100мм Метални Отсеци Месинг Плочи Со Врвен Квалитет

Чист бакар, густа отстранлива заштита од винил слој, чист раб, правилно сечење за да се намали работата з

DEN 0.33
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8 Свеж
ФАЛКен дизајн акрилен плексиглас лист, флуоресцентно зелено, 12 x 32 x 1/8

Водоотпорен и УВ отпор Видов исечен Посилен и полесен од стаклото, одличен отпор на долгорочно изложува

DEN 301.60
Отпорен поликарбонат лист, груба завршница, ASTM D 3935, црна, 3/4 дебела, 12 ширина, 24 должина Свеж
Отпорен поликарбонат лист, груба завршница, ASTM D 3935, црна, 3/4 дебела, 12 ширина, 24 должина

Отпорност на висок удар Температурен опсег од 60 до 270 F Висока ригидност Еластичност на помека пониска м�

DEN 2.00
Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ” Свеж
Транспарентен акрилен плексиглас лист, долг 3/32 ”дебел x 24” широк x 24 ”

Леаните акрилни чаршафи, познати и како плексиглас, можат да се користат во различни DIY, професионални и

DEN 3.00
260 месинг лист, непопуларна завршница, H02 темперамент, ASTM B19/ASTM B36, 0,003 Дебелина, 12 ширина, должина од 120 Свеж
260 месинг лист, непопуларна завршница, H02 темперамент, ASTM B19/ASTM B36, 0,003 Дебелина, 12 ширина, должина од 120

260 месинг, познат и како жолт месинг или месинг од кертриџ, е отпорен на корозија и има висока формабилно�

DEN 1104.00
Хаоктсб Месинг Плоча Чиста Бакарна Фолија Бакарна Плоча Метална Фолија Роговиден Фолија Чист Бакарен Лим фолија Свеж
Проширена табла за пена во ПВЦ, бела, 1/4 дебела, 18 w x 42 l Свеж
Проширена табла за пена во ПВЦ, бела, 1/4 дебела, 18 w x 42 l

Екстремно ниска апсорпција на влага Одлично за високо специјализираните потреби за производство на си�

DEN 2.33
Месинг плоча од месинг чист месинг лим за метални плочи за метална занает DIY разни метална плоча метална фолија Свеж
Кашел Летаат Лист Стомак Стража, Средни Свеж
Кашел Летаат Лист Стомак Стража, Средни

Додадена заштита од градите на крило Чаршавот за Стомак за мува дава ослободување од мувите каде што на

DEN 2.33
Силиконски лист, 60А Дурометар, мазна завршница, без поддршка, портокалова, дебелина од 0,5 , ширина 36, должина од 36 Свеж
Ксункуаенксуан Метал Бакарна Фолија Бакар Лим 6 Мм Дебелина 2 Парчиња Месинг Плоча Свеж
Ксункуаенксуан Метал Бакарна Фолија Бакар Лим 6 Мм Дебелина 2 Парчиња Месинг Плоча

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка...

DEN 5948.64
Бакарен лист Huilun Brage 99,9% чист бакар Cu метален лист фолија 0. 01x200x1000mm за аеро -вселенска занаетчија, 0,15мм*200мм*1м Свеж
Бакарен лист Huilun Brage 99,9% чист бакар Cu метален лист фолија 0. 01x200x1000mm за аеро -вселенска занаетчија, 0,15мм*200мм*1м

Има добра електрична спроводливост, топлинска спроводливост и други својства на обработка Бакарните п�

DEN 696.16
ГУНС Месинг Метал Тенок Лим Ремен Фолија Плоча Шим 200мм/7, 87инхх1000мм/39,9 Инчен Обработка На Метал, Дебелина: 0,1 мм Свеж
Јиванго Алуминиумска Фолија 1060 Лист Чиста Алуминиумска Плоча Сам Материјал Чист Бакарен Лим Свеж
Јиванго Алуминиумска Фолија 1060 Лист Чиста Алуминиумска Плоча Сам Материјал Чист Бакарен Лим

Добар во електрична спроводливост, топлинска спроводливост, отпорност на корозија и други својства на �

DEN 2167.36
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО - КТ-ЦФ-24 Твил Ткаат Цевки Од Јаглеродни Влакна, 1/2 ИД, 5/8 ОД, 1 стапки.Долго, Црно Свеж
САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ МАСОВНО - КТ-ЦФ-24 Твил Ткаат Цевки Од Јаглеродни Влакна, 1/2 ИД, 5/8 ОД, 1 стапки.Долго, Црно

Форма : Цевка; Материјал : Јаглеродни Влакна ИД : 1 / 2"; ИД Толеранција : (0.002" +0.002"); ОД : 5 / 8"; Од Толеранции : (0.

DEN 0.67
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат Свеж
Falken Design falkenacrylic_pc_354_24x30 лист, пластика/плексиглас/луцит, 24 x 30-3/8, поликарбонат

Пријателски за измислица (лесен за сечење, вежбање, рута и свиоци) Сјајна и сјајна површина Водоотпорен �

DEN 718.40
Акрилен плексиглас пластичен лист 1/2 x 12 x 24 чист Свеж
Акрилен плексиглас пластичен лист 1/2 x 12 x 24 чист

Лесен за машина Чиста Маска за заштита Лесен за формирање Опис на артикалот : Акрилен плексиглас пласти�

DEN 1.00