Ангора Дизајн Виножито-Розова, Виолетова, Сино Зелена, Жолта, Портокалова + Само-Лента Фина Тежина Акрилик Ангора Волна Мешавина Предиво-3,53 Унци 601 Јарди

Ангора Дизајн Виножито-Розова, Виолетова, Сино Зелена, Жолта, Портокалова + Само-Лента Фина Тежина Акрилик Ангора Волна Мешавина

DEN 191.84

Свеж

Достапно.

Предиво Влакна : 60% Акрилик, 20% Ангора, 20% Волна. Предложи ИГЛА нас 3. А Парична Казна / Спорт / бебешка тежина (тежина #2). Тежина / Должина на топката : 3,53 унци (100 грама) 601 јарди (550 метри). Рачно Миење, Суво Рамно. Ова е фина тежина #2 предиво - толку тенко, лесно и воздушно - совршено за шалови и пријатни, но не и тешки фрлања. Со 601 јарди на 100 грама ковчег ќе добиете многу проект направено со една топка. Разновидно предиво за само-ленти со мека и нејасна текстура - замислете ги можностите.

Избор на клиенти

Лав Бренд Предиво Ре-Ап Бонус Пакет Предиво, Калинка Свеж
Лав Бренд Предиво Ре-Ап Бонус Пакет Предиво, Калинка

Барате повеќе еколошки двор по одлична цена? Овие големи (14 мл) конуси се пакуваат во 651 дворови Повторно

DEN 1.00
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци Свеж
Кул САМ Рачно Плетени Кеси Волнени Капчиња За Плетење Пакет Рачно Плетени Подароци

Тежина 0,2 кг Материјал : Волна Материјал : ткаење на памучна нишка Штрутура : Полиестер Чиусура : бока апе�

DEN 7798.56
Норо Цубаме 14 Нагано Свеж
Норо Цубаме 14 Нагано

Норо Цубаме 14 Нагано Норо Цубаме 50 проценти Свила, 25 проценти Волна, 25 проценти Полиамид Земја на потекл�

DEN 1.00
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд Свеж
Квинсленд Рустикален Твид Предиво 126 Смарагд

Најлошо Волна Алпака Мешавина предиво Квинсленд Рустикален Твид е мешавина од волна, алпака и допир на �

DEN 2.33
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери Свеж
Нако Астра,Плетење Предиво, Секој Ковчег 3.53 Мл, Можете Да Плетете Шалови, Блузи, Шалови и Џемпери

Нако Астра има 100% Премиум акрилна содржина Со Астра, можете да плетете Кардигани, Шалови, Шалови, Беретк�

DEN 480.00
WYWWDXF Заврши 9 парчиња Рачно Плетено Предиво Капчиња Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашен Декор Свеж
WYWWDXF Заврши 9 парчиња Рачно Плетено Предиво Капчиња Вештачко Цвеќе Букет За Свадба Декорација Домашен Декор

Вештачки цвет, цвет, предлог букет Употреба : роденденски подароци, украси за дома, свадбени букети итн...

DEN 2496.00
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја Свеж
Ламс Волна Гроздобер Предива Капчиња Плетење Игла Занает, Сино-Зелена Боја

Тежина по една топка 1,76 МЛ (+0,176 МЛ) Материјалламс волна 60%, акрил 20%, најлон 20% Игла за плетење бомбо 0,137~0,177

DEN 271.84
Бернат Бебе Ќебе Предиво, 3.5 мл, Мерач 6 Супер Гломазна, Питер Патер Свеж
Бернат Бебе Ќебе Предиво, 3.5 мл, Мерач 6 Супер Гломазна, Питер Патер

100% Полиестер Бебешкото Ќебе бернат е 100% полиестер, луксузно меко предиво во стилот на шенил, совршено за

DEN 128.48
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр Свеж
Сирдар Хејфилд Бонус Буци Твид, Индиго, 100гр

Лесно за плетење на големи игли, едноставните шевови изгледаат одлично и проектите растат задоволителн

DEN 2.33
Микрофибер Акрилик Ализе Дива Свила Ефект Плетење Спорт Капчиња Предиво Многу 4 топката ковчези 400гр 1532иди Боја Свеж
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња Свеж
Бернат Ќебе Екстра Гроздобер Бело Предиво-2 Пакување од 300гр/10,5 мл-Полиестер-7 Џамбо-Плетење/Капчиња

Содржина : 100% Големина На Полиестерска Топка : 300 гр / 10,5 мл, 87 метри / 97 јарди Грижа : машинско перење И сув �

DEN 2.33
Двослоен Ротирачки Прстен Од Титаниум Челик За Специјален Него Или Неа Во Посебни Денови Свеж
Двослоен Ротирачки Прстен Од Титаниум Челик За Специјален Него Или Неа Во Посебни Денови

Тип : Прстен Материјал : титаниум челик.Јас Сум титаниум челик, познат и како хируршки челик, признат од а

DEN 160.00
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина Свеж
голо кашмир Предиво За Хеклање 3-Слојно Топло Меко Предиво Со Капчиња Со Мала Тежина

Мерино Волната е вид на материјал кој доаѓа од Мерино Овците и е познат по своите исклучителни својства.

DEN 1.00
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници Свеж
DMC COLORCRD Иглави Теми за печатена боја со 12 страници

Теми за игли на DMC, печатена картичка во боја Вклучени се детални упатства за перење и нега за секоја ниш�

DEN 3.00
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање Свеж
голо Волна предиво за Плетење 550ид 0.30 Иб Кашмир Предиво за Хеклање

Содржината на предиво е 55% волна 45% најлон, Ова предиво е светло во боја, без необичен мирис, меко и без из�

DEN 1028.80