Замена на 40 + 3 UF/MFD Двојна Универзална кондензатор АМРАД USA2274 Замена - Се користи за 370 или 440 VAC, направено во САД.

Замена на 40 + 3 UF/MFD Двојна Универзална кондензатор АМРАД USA2274 Замена - Се користи за 370 или 440 VAC, направено во САД.

DEN 570.40

Свеж

Достапно.

Забележете : Димензиите се приближни / предмет на промена без најава. Многу димензии се променија како резултат на инженерството и промените во производството .. ако вашите димензии се клучни, бидете сигурни и контактирајте не за тековните димензии. Направено во САД и двојно оценето за 370 или 440 VAC апликации. ОЕМ одобри замена со 5 -годишна гаранција. Забележете : Димензиите се приближни / предмет на промена без најава. Многу димензии се променија како резултат на инженерството и промените во производството .. ако вашите димензии се клучни, бидете сигурни и контактирајте не за тековните димензии. Направено во САД и двојно оценето за 370 или 440 VAC апликации. ОЕМ одобри замена со 5 -годишна гаранција. Кондензатори на САД од АМРАД Инженеринг (Американска радионика) Спецификации на артиклите : Кондензатори на САД од АМРАД Инженеринг (Американска радионика) се најпосакувана компонента во индустријата кога станува збор за супериорни перформанси. Сите кондензатори се индивидуално боксни и двојни брендирани .. за 370 или 440 VAC апликации. Произведено и собрано во САД и поддржана од 5 -годишна гаранција. Additional Information : Round , Dual Capacitor 40 + 3 u F Microfarad Rating 370 / 440 VAC Rating Features : All Capacitors are Individually Boxed High-Grade Metallized Polypropylene Film (5 to 12 microns) Contains Proprietary Dielektrol VI Oil OEM Approved Replacement UL 810 Approved , Ro HS Во согласност, 10.000 АФЦ заштитени. Замени / Супердеди : Марс 12078 97 F9473, 97 F9473 BX, USA2274, USA 2274, C4403, C3403, GE / Genteq C4403 R, C3403 R, 810p4003 H444440.

Избор на клиенти

6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение Свеж
6 компјутери Nichicon FG Кондензатори 50V 0,1UF аудио одделение

Серија на музеј Никонн ФГ Кондензатор на аудио одделение, повисока оценка од сериите FW...

DEN 2.00
Trane - 80 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C48075R / 27L801 Свеж
Trane - 80 + 7,5 UF MFD X 440 VAC Genteq замена со двојна кондензатор C48075R / 27L801

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 80 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 3.00
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење Свеж
97F9611-35 UF MFD 370 Volt VAC - Надградба на кондензаторот за тркалезно работење

Докажана EIA456 во согласност со 60,000 часа сигурност Метализиран полипропилен филм со висок степен (дебел 5

DEN 1.33
BlueNatHxRPR 25-5 uF MFD НАИЗМЕНИЧНА СТРУЈА Кондензатор Компатибилен За GE C3255R / 97F9803 И Сличен Климатик Кондензатор Издржат Свеж
PMJ145 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од Diversitech 145-175 MFD 110 125 волти Свеж
PMJ145 - Кондензатор за замена на моторот за замена на задниот дел од Diversitech 145-175 MFD 110 125 волти

Ова е сосема нов кондензатор за почеток на моторот Дел за замена на највисок квалитет на задниот дел!...

DEN 872.00
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011 Свеж
MARS 12232 - 10 UF MFD X 440 VAC Genteq Замена на кондензатор C410R / 97F5011

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 10 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици или а

DEN 0.67
EMK105BJ103KV-F-Фиксни 2-пини SMD 105BJ103 Свеж
EMK105BJ103KV-F-Фиксни 2-пини SMD 105BJ103

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на повеќ

DEN 560.00
5PCS 470N 1U0 2U2 K 100V 250V 373 MKT MKT373 470NF 1.0UF 2.2UF 1U5 2U2 474 155 225 P = 22.5mm Филмски кондензатор - Свеж
5PCS 470N 1U0 2U2 K 100V 250V 373 MKT MKT373 470NF 1.0UF 2.2UF 1U5 2U2 474 155 225 P = 22.5mm Филмски кондензатор -

Боја : 470 N K 250 V 373 MKT Број на модел : 373 Потекло : Кина на копното Боја : 470 N K 250 V 373 MKT Број на модел : 373...

DEN 1.33
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC Свеж
20 парчиња Полипропилен филмски кондензатор 39nf ± 5% CBB21 Метал филмот Кондензатор Радијално олово MPP393J2E1305105LC

20 ПЦС Полипропилен филмски кондензатор (CBB) 39 NF ± 5% CBB21 Метал филмови Кондензатор Радијално олово MPP393 J2 E130

DEN 1.00
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт Свеж
3GR0540 - Замена на задниот дел за кондензаторот со двојно работење со двојно работење од 40 + 5 UF MFD 370 Волт

Ова е сосема нов кондензатор на задниот дел Дел за замена на највисок квалитет на задниот дел! Тркалезно

DEN 1598.40
2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение Свеж
2 парчиња кондензатори Ничикон Ка 35V 2200UF аудио одделение

Серија Никонн Ка 105 ° C кондензатори со висок квалитет за аудио опрема Избрани материјали за создавање с�

DEN 1.67
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V Свеж
Капче со двојно работење на Titan Pro Motor, 60/7,5 MFD, 370-440V

Стандарди : UL признат (E185318) Температура Опсег : 40 степени до 70 степени Предмет : Кондензатор на кондензат�

DEN 3.33
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220 Свеж
Eeehb1v220a - фиксиран 2 SMD 1V220

Кондензатор на повеќеслојни керамички чипови (MLCC) Површинска монтажа (SMD) Фиксиран кондензатор на елект

DEN 3.00
NTE Electronics NEHH2.2M250BB серија NEHH алуминиум електролитски кондензатор, 20% толеранција на капацитивност, аксијално олово, Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена Свеж
43-17075-14 -Weather King 243-292 MFD UF 250 Volt OEM кондензатор за замена

Ова е сосема нов кондензатор за започнување со замена на OEM Врвен квалитативен дел за замена на OEM! 243292 MFD

DEN 1.67
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898 Свеж
MARS 12295-60 + 7,5 UF MFD X 440 VAC GENTEQ замена со двојна кондензатор C46075R / 97F9898

▶ Сосема нов кондензатор на Климак! ▶ 60 + 7,5 UF / MFD 440 Волт ▶ Пад на замена, не се потребни промени во жици и�

DEN 1.00
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти Свеж
Замена на кондензатор со двојна тркалезна тркала од 50/5 MFD 370 волти за ICP CH9536VKB2 - CAP -97F9970, бренд на компоненти

Заменски кондензатор со двојна тркалезна тркала за ICP CH9536 VKB2; 50 / 5 MFD 370 Волт Се користи во широк спектар н�

DEN 3.33